Skocz do zawartości

Mountain Lion na Acer Aspire V3 571G


wercuddie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Posiadam notebooka Acer Aspire V3 571G i naszła mnie ochota, aby pobawić się w Hackintosha. Nie chcę stawiać go "z czystej ciekawości", bo używałem już przez jakiś czas MacBooka Air, więc wiem jak to wszystko działa. Chciałbym używać Hackintosha do codziennej pracy. Czy jest możliwe korzystanie z OS X na PC bardzo płynnie, a dokładnie na tej specyfikacji?

 

Specyfikacja mojego notebooka (produkcja Marzec 2013):

CPU: Intel Core i5-3230M ~2.6GHz

GPU: Intel 4000 HD + nVidia GeForce 710M

RAM: 4GB DDR3

HDD: 500GB

 

U niektórych osób występowały problemy z kartą nVidii, lecz mimo wszystko chciałbym dołożyć wszelkich starań, aby poprawnie działała na Hackintoshu. Jest taka możliwość?

Wiele osób zaleca wersję 10.8 Mountain Lion, bo podobno działa najlepiej i najbardziej stabilnie (?).

 

Przepraszam za dosyć chaotyczny temat, ale mam nadzieję, że przedstawiłem wszystko co najważniejsze. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Acer Aspire V3-571G 53234Makk

2. Intel Core i5-3230M

3. Nie mam pojęcia.

4. Występuje tylko wbudowany napęd/nagrywarka DVD

5. Intel HD 4000 oraz GeForce 710M, 1366x768

6. NVIDIA Virtual Audio Device, Realtek High Definition Audio

7. Broadcom NetLink Gigabit Ethernet

8. Qualcomm Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter

9. Nie mam pojęcia, wydaje mi się, że SATA.

10. Wbudowana klawiatura oraz touchpad, czasem używana jest myszka USB i tablet graficzny

 

Jak będzie wyglądać użytkowanie OSXa Mountain Lion natym sprzęcie? Co jest potrzebne, abym mógł zainstalować go bezproblemowo i również płynnie z niego korzystać?

Wyczytałem na zagranicznych, że jest możliwe użytkowanie karty GeForce za pomocą odpowiednich kextów. Da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty 6 i 7 są nieprawidłowo wypełnione - brak konkretnego chipu.

 

Przede wszystkim:

- nie do odpalenia dedykowana grafika (ze względu na optimusa, gdy wyłączysz zintegrowaną grafikę po wgraniu 'unlocked' biosu to automatycznie ubijesz sobie wszystkie wyjścia graficzne... a systemem przełączania grafik w sprzęcie Apple steruje hardware'owy chip, a nie software)

- audio to zapewne ALC269, czyli do odpalenia

- hd4000 do odpalenia - trochę kombinacji, ale jest

- sleep, PM - trochę zabawy i może się uda ogarnąć

- z DSDT będą jaja, ponad 300 błędów w czysto wyekstrahowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam wyłącznie z karty Wi-Fi, więc i zwykłą sieciówkę się nie martwię.

Szkoda, że nie da rady odpalić dedykowanej grafiki. Strasznie mi na niej zależy, no ale trudno. Jak będzie wyglądać płynność i stabilność systemu na tym sprzęcie? Będzie odpowiedni do codziennego użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wifi wcale nie musi działać - jeśli jednak działa, to podejrzewam, że ta karta nie jest wykrywana jako Airport, przez co nie wszystko będzie działać (chociażby AppStore).

 

Jeśli myślisz o 'codziennym użytku' to albo olej sprawę i postaw Windowsa/Linuxa, albo kup jakiegoś Macbooka Pro. Serio, oszczędzisz sobie nerwów i zmarnowanego czasu :) Przy aktualnym sprzęcie dostępnym na rynku odpalenie OSXa na laptopie to zawsze kompromisy. Dopóki nie zrobisz w pełni działającego PM, to możesz w zasadzie zapomnieć o pracy z dala od gniazdka, bo baterię przy braku PM zajedziesz dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam wyłącznie z karty Wi-Fi, więc i zwykłą sieciówkę się nie martwię.

Tak nie do końca, jak w sprzęcie masz Lan, to zaleca się jego poprawne odpalenie, inaczej może nie działać, AppStrore, wszystkie usługi iCloud, iTunes Store, Time Machine, itp itd...

Szkoda, że nie da rady odpalić dedykowanej grafiki.

Tym się nie przejmuj, nie zdziwił bym się jak w praktyce HD4000 będzie szybsza niż ten biedny GF 710M.

 

Klucz do sukcesu to odpalenie VGA z akceleracją, jak zadziała, to warto powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam wyłącznie z karty Wi-Fi, więc i zwykłą sieciówkę się nie martwię.

Tak nie do końca, jak w sprzęcie masz Lan, to zaleca się jego poprawne odpalenie, inaczej może nie działać, AppStrore, wszystkie usługi iCloud, iTunes Store, Time Machine, itp itd...

 

Oj, to by było już nieciekawe. Sprawdziłem identyfikator urządzenia sieciówki w menedżerze urządzeń, jest następujący:

PCI\VEN_14E4&DEV_16B5&SUBSYS_06471025

Mam nadzieję, że uda Wam się wychwycić wersję karty. Nigdzie nie mogę znaleźć jaki konkretnie jest to model.

 

Szkoda, że nie da rady odpalić dedykowanej grafiki.

Tym się nie przejmuj, nie zdziwił bym się jak w praktyce HD4000 będzie szybsza niż ten biedny GF 710M.

 

Klucz do sukcesu to odpalenie VGA z akceleracją, jak zadziała, to warto powalczyć.

 

Łał, zobaczymy. Byłoby świetnie.

 

Obecnie posiadam Mountain Liona w wersji 10.8.4 prosto z Mac App Store, w rozszerzeniu .app. Dowiedziałem się stąd w jaki sposób mogę wykonać bootowalnego pendrive. Jest jakiś sposób, aby załadować bootloader i system od razu na jeden nośnik? W tym przypadku mam utworzyć 2 partycje na nośniku, jeden dla systemu, a drugi dla bootloadera? Co jeszcze będzie mi niezbędne, aby postawić system od razu w jak najlepszym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, MKjanek32. Doszedłem już do tego, lecz teraz mój problem leży "troszkę" dalej. Dokładnie przy dostosowaniu instalacji Clovera. Mam go zainstalować ze standardowymi ustawieniami, czy mam grzebać przy wybieraniu sterowników/kextów do zainstalowania? Jeśli tak, byłbym wdzięczy za pomoc w ich odpowiednim dobraniu pod mój sprzęt. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, aby wgrać Clovera na standardowych ustawieniach? Na drugiej karcie mam włączony poradnik oswaldiniego odnośnie Clovera, a tam nie ma nic o dostosowaniu instalacji.

 

Co mam zrobić z plikiem config? Mam go w jakiś sposób zmodyfikować, czy pozostawić takim jaki jest?

 

Wybacz za te "banalne" pytania, ale jestem typowym świeżakiem w świecie Hackintoshów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z Chameleonem w wersji 2.1. Wszystko zrobiłem z poziomu wirtualnego OS X. Zainstalowałem bootloadera na drugiej partycji (MS-DOS FAT) na pendrive, na pierwszej znajduje się Mountain Lion. Przy próbie bootowania z USB wyskakuje mi komunikat "non-system disk" - co zapewne sygnalizuje, że coś zapewne źle zrobiłem. Instalator jest bardzo podobny do Clovera.

 

Próbowałem dostosowywać instalację, a również instalować z ustawieniami standardowymi. Chyba, że to się instaluje "jakoś inaczej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, bootloader uruchomił się. Zapewne i tym razem coś źle zrobiłem.

Po wybraniu partycji, na której posiadam Mountain Liona (oraz, na której wgrałem Chameleona) i pojawieniu się na chwilę kilku linijek w górnym, lewym rogu - wciąż mam wybór partycji.

 

Z tego co udało mi się wychwycić to ostatnia linijka mówiła "Mach-0 has bad magic number".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszło "troszkę" dalej, ale nie za daleko. Pojawił się kolejny problem, wszystko staje na logu Apple wraz z czarnymi linijkami sygnalizującymi jakby błąd. Dodam, że przy instalacji Chameleona zaznaczyłem kexty odnośnie GPU nVidii, bootloader wykrzyczał mi, że nie może ich wczytać, ale nie sądzę, aby był to powód tego zastoju.

 

http://wroblewskimichal.com/img/hackintosh1.jpg

 

Powyżej wklejam link do zdjęcia ekranu, na którym utknąłem. Może wgrać Chemeleona w trybie standardowym, bez grzebania w opcjach instalatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalałem już z -v, uruchomię jeszcze raz i wkleję zdjęcie z tego ekranu. Skoro problemem jest kext odnośnie CPU jak mam dostosować prawidłowo instalator Chameleona? Jest możliwa zmiana tego kextu bezpośrednio na nośniku zamiast od nowa przechodzić przez formatowanie pendrive i instalację bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.