Skocz do zawartości

Mountain Lion na Acer Aspire V3 571G


wercuddie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje Ci tam kexta AppleIntellCPUPowerManager.kext Pobierz go i wstaw do katalogu z cameleonem

Jakie brakuje... ech... Panikuje Ci bo masz w UEFI/BIOS zablokowane instrukcje MSR.

 

Rozwiązań problemu jest parę:

1. Dorzucenie NullCpu... lub innego kexta blokującego PM

2. Użycie Clover'a i włączeni patchowania AICPM

3. Wgranie zmodyfikowanego BIOS'u/UEFI z oblokowanymi modułami od PM

4. Podmiana na zmodyfikowany AICPM.

5. inne

 

Wg mnie na początek na potrzeby instalacji najprościej dorzucić NullCPUPowerManagement i instalować. Po zainstalowaniu systemu ogarniesz PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem zainstalowałem na świeżo Chameleona, bez dłubania w dostosowywaniu instalacji. Myślałem, że wreszcie uda mi się odpalić instalację, lecz pojawia się coś czego kompletnie się nie spodziewałem. Po ~minucie na logu Apple pojawia mi się przekreślone kółko. Znam je z wcześniejszych zabaw z Hackintoshem i wiem, że oznacza ono "Still waiting for root device". Dla potwierdzenia odpaliłem boot wraz z -v - i miałem rację, teraz przeszkodą jest właśnie ten komunikat.

 

Przypominam, że całość odbywa się z pendrive. To jest główny powód, przez który nie oczekiwałem tego błędu. Jak mogę się go pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień IOUSBFamily na to, które wstawia tonymac do MultiBeasta. To aktualnie jedyne rozwiązanie tego problemu. Stawiałem ML na identycznym laptopie. Efekt po wymianie WiFi: 100% sprawny Hackintosh. Trzeba było tylko właśnie podmieniać IOUSBFamily, bo nie wykrywał urządzeń USB. Framebuffer do HD4000 to 01660003 (działa HDMI i LVDS, brak VGA, jak to HD4000). Reszta jest do opanowania bezproblemowo.

Życzę miłej zabawy, sprzęcik jest niesamowity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, wydaje się, że to może być ostateczne rozwiązanie moich problemów. Mogę się dowiedzieć skąd dokładnie wydobyć IOUSBFamily? Ściągnąłem MultiBeasta, lecz on od razu chce instalować kexty na dysku. Na dodatek nie mogę znaleźć żadnej opcji odpowiedzialnej za ten właśnie plik. Byłbym wdzięczny, jakby ktoś zarzucił bezpośrednio tym plikiem od tony'ego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy chyba nigdy nie przestaną mnie prześladować. Wrzuciłem IOUSBFamily z MultiBeasta 5.2.1 (w najnowszej wersji nie mogłem w ogóle znaleźć, ponoć w 5.3 został usunięty) wraz z drugim kextem, który znajdował się razem z nim. Błąd "still waiting for root device" ustąpił, lecz teraz... wszystko "zawiesza się:. Kółko ładowania zatrzymuje się po pewnym momencie i stoi. Zostawiłem laptopa w tym stanie i poszedłem z psem na spacer (aby oddał się swoim potrzebom ;) ). Po powrocie ekran był taki sam, nic nie ruszyło. Po uruchomieniu trybu -v ukazało mi się takie coś:

 

http://i.imgur.com/WPpf2jY.jpg

 

Dalej już nie szło. Po wywaleniu kextu (tzn. po wgraniu tego, który standardowo znajdował się w System/Library/Extensions. Gwoli ścisłości, na moim nośniku nie występuje folder Extra w głównym oknie) występuje "Still waiting for root device", więc teraz przynajmniej wiem, że musi być duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie widzę w BIOSie możliwości wyłączenie jakiejkolwiek karty graficznej. Po zapytaniu na forum komputerowym o możliwość wyłączenie dedykowanej grafiki dostałem odpowiedź, że w prawie żadnym notebooku jest to wykonalne. Z jakiej wersji BIOSu korzystałeś?

 

[ Dodano: 2013-10-31, 19:11 ]

Hej, witam po dłuższej przerwie. Postanowiłem odświeżyć swoje kontakty z Hackintoshem, więc dlatego tutaj piszę. Czytałem w sieci nt. wyłączenia karty dedykowanej w BIOSie, lecz w mojej wersji nie ma dostępnej zakładki "Advanced". Dowiedziałem się, że są dostępne "odblokowane" wersje BIOSu, a w nich znajduje się brakująca zakładka. Chciałbym Was prosić o podanie mi wersji, która jest akurat dla mojego sprzętu. Nie chcę bawić się w testowanie, bo niewłaściwa wersja i po sprzęcie. ;)

 

Dokładny model lapka: Acer Aspire V3-571G-53234G50Makk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.