Skocz do zawartości

Porządne uruchomienie OS X na moim notebooku - możliwe?


Wajach
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich ;-)

 

Jestem być może szczęśliwym posiadaczem notebooka Acer Aspire 5732Z (nie jest najwyższych lotów), chciałbym postawić na nim OS X Liona.

 

Posiadam disco iAtkos L2, udało mi się uruchomić system "jako tako" - robiłem to na swój "nos", a chciałbym zasięgnąć opinii ekspertów.

Nie zależy mi na koniecznym uruchomieniu wszystkich podzespołów notebooka - wystarczy, że system nie będzie aużywalny.

 

Specyfikacja mojego sprzętu:

Symbol modelu laptopa/płyty głównej: Acer Aspire 5732Z 
Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3?: Procesor obsługuje instrukcje SSE2, SSE, a model procesora to Intel Pentium Dual-Core CPU T4500 @ 2.30 GHz
Jaki jest mostek południowy?: Intel 82801IM ICH9M 
Jaki jest dodatkowy kontroler napędów?: Nie ma
Jaka jest karta graficzna?: ATI Mobility Radeon HD 4500 
Jaki jest kodek audio?: ALC 272 
Jaka jest karta sieciowa?: Atheros AR8132
Jaka jest karta wifi?:Broadcom bcm43225 
Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2?: Klawiatura standardowa, myszka pod USB

 

System udało mi się postawić korzystając z:

 

Kexty grafiki:

Skorzystałem z kextów stworzonych przez użytkownika forum, link do tematu

 

Kexty dźwięku: VoodoHDA, w miarę dobrze działa (najnowsza wersja)

 

Kexty sieciówki (karty sieciowej ethernet): AtherosL1cEthernet

 

To praktycznie wszystko co musiałem załadować, aby odpalić system.

System na takim zestawie działa jako-tako, jest jeden wielki problem - laptop się mocno grzeje pod takim zestawem, odtwarzacz filmów zawiesza system (właściwie nie tylko odtwarzacz, ale wszystko co bardziej może grafikę obciążyć), powermagament nie działa

 

Może mnie ktoś pokierować linkiem/dobrą radą jak temu zaradzić? przeglądałem chyba całe forum, próbowałem wszystkiego.

 

Będę niezmiernie wdzięczny za każdą radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam takiego samego laptopa, te kexty graficzne nie są do końca poprawne i mam tego świadomość. W niedalekiej przyszłości postaram się je poprawić, jednak muszę znaleźć na to czas. PM uruchomiłem poprzez edycję DSDT, osobna sprawa to AGPM, za który nie zdążyłem się zabrać, a bez niego laptop dalej się grzał.

 

Na tym sprzęcie lepszym wyjściem będzie retail + clover (którego ostatnio zacząłem poznawać i bardzo mi się podoba). Bez problemu zainstalowałem OS X 10.8.4. Jednak, tak jak mówię, ciągle brakuje mi czasu by dłużej z tym posiedzieć i ostatecznie postawić system. Od razu powiem, że Wi-Fi jest nie do odpalania (chyba, że coś się ostatnio ruszyło, choć wątpię), trzeba wymienić na kompatybilne.

 

Ogólnie polecam zapoznać się z podstawami, na forum jest dużo świetnych poradników, chociażby do Clovera czy modyfikacji framebuffera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się DSDT, ale wstyd się przyznać - utknąłem na wgrywaniu zmodyfikowanego do systemu. Czytałem po kilka razy instrukcje, ale nie udało się.

 

Cóż, postaram się postawić jeszcze raz OS X i ponownie spróbować.

 

Raz mi się udało zmodyfikować smbios tak, że laptop się nie grzał (lub autosugestia tu zadziałała) - ale niezbyt pamiętam jak to zrobiłem, więc czeka mnie trochę zabawy.

 

Nie jestem w stanie zdobyć aktualnie retiala, muszę pozostać na tym, co mam.

Postaram się śledzić Twój temat dot. kextów z nadzieją, że pojawią się kiedyś w pełni działające - od razu mówię wielkie dziękuje :-)

 

Może to zbyt zuchwała prośba, ale skoro posiadamy te same notebooki, może byś mi pomógł podesłać swój DSDT? Nie jestem leniem, tylko boje się, że ja coś rozwalę, a tak to w sumie u Ciebie działa na 100% to u mnie też powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi się udało zmodyfikować smbios tak, że laptop się nie grzał (lub autosugestia tu zadziałała) - ale niezbyt pamiętam jak to zrobiłem, więc czeka mnie trochę zabawy.

Smbios najlepiej jest wybrać gotowy w Chameleonie lub Cloverze i nie dotykać się jego wpisów.

Postaram się śledzić Twój temat dot. kextów z nadzieją, że pojawią się kiedyś w pełni działające - od razu mówię wielkie dziękuje

Powiem więcej, swego czasu udało mi się ładnie uruchomić tą kartę. Działały szachy jak i odtwarzacz DVD. Nie wiem tylko dlaczego nie zrobiłem sobie żadnego backupu ani nie wrzuciłem tych kextów na forum. Ogólnie wszystko sprowadza się do framebuffera, który wymaga doszlifowania.

Może to zbyt zuchwała prośba, ale skoro posiadamy te same notebooki, może byś mi pomógł podesłać swój DSDT? Nie jestem leniem, tylko boje się, że ja coś rozwalę, a tak to w sumie u Ciebie działa na 100% to u mnie też powinno.

DSDT warto zrobić sobie samemu, ponieważ jest zależne od ustawień w biosie, procesora czy pamięci. Podejrzewam jednak, że wszystko powinno się zgadzać, ponieważ laptop jest na ustawieniach fabrycznych. W każdym razie PM powinien ruszyć, ale miej na uwadze to, że sekcja USB jest do poprawy. Warto też dodać, że PM nie zadziała nigdy jeżeli masz kexta w stylu NullCPUPowerManagement.

 

Poniżej zamieszczam DSDT.

acpi_dsdt.dsl.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.