Skocz do zawartości

HP ProBook 4330s Problem z Cloverem już na samym starcie :(


wielgol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, na Pendrive zainstalowałem za pomocą BootDiskUtility.exe.v2.170b Clovera wraz z paczką : Clover_for_BootDiskUtility_r1895

 

Na osx'ie instaluję wersję : Clover_v2_r1949.zip

 

ze strony:

http://www.clover.rox.pl/

 

 

Jeśli chodzi o config to faktycznie, w paczce r1895 są już podobno wszystkie niezbędne sterowniki i config, a co jest w paczce r1949 to nie mam pojęcia ponieważ ten bootmanager to dla mnie czarna magia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc skoro Clover z dysku USB śmiga, a ten zainstalowany na HDD nie, to prawdopodobnie różnią się konfigiem i/lub zawartością katalogu z kextami. Nawet jeśli konfig to dla ciebie czarna magia, to skopiowanie konfigu i kextów z jednego Clovera do drugiego nie powinno być problemem. Zrób to i daj znać jaki jest efekt.

 

Nie ma szans, żeby ten sam bootloader z tym samym konfigiem i kextami nie działał z dysku skoro działa z USB.

 

Swoją drogą polecam przeczytać temat o konfiguracji Clovera - powinien ci nieco rozjaśnić. Albo trochę bardziej obszerny poradnik na insanelymac:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/282787-clover-v2-instructions/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda następująco, zainstalowałem dokładnie tą samą wersję na osx co na pendrive, instalacja na ustawieniach standardowych, po czym przekopiowałem konfig wraz z całą resztą plików i katalogów z pendrive do clovera na osx.

 

Po uruchomieniu bez pendrive i ustawieniu bootowania z dysku mam ten oto komunikat już na samym starcie : 5.jpg

 

Dodam, że przy instalacji Clovera z opcją bootowania UEFI i po zmianie konfiguracji biosu na takie właśnie bootowanie, mam na starcie jedynie logo HP i nic więcej się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok, jeśli zainstaluję w trybie legacy to jak mam zadbać o boot0 w MBR na dysku? Jakiś program który mi to ogarnie?

Np instalator clovera pod OS X.

Wygląda mi na to, że na dysku są jakieś niezłe "krzaki" w MBR skoro w biosie widać dysk ale nie widać żadnej partycji rozruchowej.

BIOS zawsze pokazuje wszystkie dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kontynuacja tematu - notebook bardzo podobny bo Probook 4530s (i3, Intel HD3000, Atheros AR9285)

 

Poleciałem według instrukcji, skorzystałem z tych samych wersji Clovera i paczek co opisywane w tym wątku.

Po wybraniu z menu Clovera instalatora Mac OS X pojawia się konsola i zatrzymuje się na Still wait for root device

 

Sprawdzałem ustawienia BIOS, nie mam włączonej wirtualizacji, dysk ustawiony na AHCI, próbowałem bootować z flagami npci=0x2000 i npci=0x3000 ale bez rezultatu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still wait for root device

Zawsze wskazuje, że nie znaleziono nośnika z systemem... brak sterownika do nośnika z jakiego jest uruchamiany.

 

PS Jeśli to NIE jest Probook 4530s - to proszę założyć odpowiedni temat w odpowiednim dziale zgodnie z instrukcją obsługi forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 1 port USB 3.0 i 3 porty USB 2.0 - sprawdzone, bez rezultatu

 

AHCI w BIOSie włączone

 

--------

edit

 

Po ponownym przygotowaniu bootowalengo pendrive'a z Cloverem i zostawieniem defaultowego configu instalacja ruszyla!

System zainstalowal sie - reszte kextow i patchy dogralem za pomoca Probook Installera (jestem poczatkujacy wiec chyba mi wybaczycie :) )

 

sorry za brak polskich znakow, nie wiem jak je wlaczyc

 

http://www.youtube.com/watch?v=5XUb9cCQztU

 

[ Komentarz dodany przez: MKjanek32: 2013-12-20, 15:35 ]

Linki zewnętrzne w CODE, zapoznaj się z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.