Skocz do zawartości

hamak do dźwięku ponownie


birtuin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza propozycja:

 

MSI Z77A-GD55

i5-3570K

Scythe Grand Kama Cross

Corsair RAM DDR3 16GB (4x4GB) 1866MHz Vengeance Low Profile CL09 1,5V

Asus GF gtx660 2GB

Samsung SSD 840 Pro Series 128GB

WD Red 1TB

Seasonic x-560

Digitus DS-30203-1

 

 

Proszę o uwagi lub zielone światło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między GD55 a G45 niema prawie różnicy, GD55 ma intelowski lepszy LAN.

Chłodzenie wziąłbym coś od noctua z wyższej półki (200-300zł) albo bardzo cichy CPU Be Quiet! Dark Rock 2 (ok 230zł)

Jeżeli hack do audio GTX660 jest zbędny chyba, że lubisz pociupać w gry :) Najniższa to GT640 a optymalna to GTX650 albo GTX650 Ti - uważaj na modele MSI bo często nie mają UEFI GOP. Asus i Gigabyte mają na 100%.

 

Reszta OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus GF gtx660 2GB
Jeżeli hack do audio GTX660 jest zbędny chyba, że lubisz pociupać w gry :)
Właśnie niestety lubię pociupać ;)

To zastanów się nad GTX 760 od ASUS'a tą z dwoma wentylami. Jest ekstremalnie cicha jak na VGA, do tego działa w pełni pod OS X bez popychania, ma UEFI GOP od razu na pokładzie, no i nie ma upierdliwego underscan'u (docenisz jak będziesz podpinał monitor po HDMI, lub TV lub coś innego po HDMI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fortis to już nie ta klasa, nie jest zły ale można zdecydowanie lepiej wybrać o ile jest wolna kasa.

 

Na fortisie jest Zephyr, który szybko zaczyna terkotać (miałem ten wentyl). Przesiadłem się na wentyle Sigma Evo i to jest rewelacyjny i tani produkt od SilentiumPC.

 

EDIT: GTX660 też nie ma underscana o ile pamiętam jak podpinałem po HDMI, muszę sprawdzić. Cena GTX760 jest sporo wyższa od GTX660 ale wydajność ma ciut niższą od GTX670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się więc nad MSI z77A-G45 Thunderbolt.

Zależy jak chcesz używać TB. Na chyba wszystkich PC-etowych płytach nie działa HotSwap, podłączenie czegokolwiek po TB, powoduje KP, więc aby użyć urządzenia na TB musisz je podłączyć przed włączeniem komputera. Moja płyta z stopki, tak właśnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba się pocić ale TB to na razie przerost formy nad treścią i w Hacku jeszcze jest problemaytczne, nie do końca działa jak powinno i nie wierz jeżeli ktoś powie Ci inaczej.

 

Problemy:

- Brak HotSwap - urządzenie musi być podpięte przed startem systemu

- Jeżeli wsadzisz urządzenie po TB na działającym OS X to dostaniesz KP albo restart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę Asusa - z ich strony możesz już pobrać UEFI bios. Niestety zainstalujesz go tylko posiadając płytę główną od Asusa.

Obejście masz tu:

http://rog.asus.com/forum/showthread.php?36689-Patched-ASUS-UEFI-vBIOS-tool-for-GTX-600-series-cards!

Wgrywałem pod Win7.

 

Ok, z grubsza ogarniam, ale dochodzą szczegóły :) Zastanawiam się więc nad MSI z77A-G45 Thunderbolt. TB przyda mi się pewnie szybciej niż myślę... czy ona jest tak samo bezproblemowa jak z77a-g45 czy z77a-gd55?

 

Ja mam taką płytę. Z TB i USB3 nie korzystam więc nie wiem, ale reszta śmiga bez problemu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kartę Asusa - z ich strony możesz już pobrać UEFI bios. Niestety zainstalujesz go tylko posiadając płytę główną od Asusa.

Dlatego zdecydowałem się na gtx660 od Gigabyte. Nawet jak jej w pełni nie wykorzystam to kumple i tak pozazdroszczą ;p

 

Oswaldini - w taki razie uwierzę Tobie i oleję TB. Więc zostaje wybór między g45 a gd55. Czytałem, że jedna ma cyfrowy dźwięk (druga nie ma), za to druga ma lepszy Intelowski LAN... to chyba już jakieś głębokie szczegóły, nie? czy jest to istotne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.