Skocz do zawartości

ASUS P8H67-M PRO


spietrza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Sprzęt :

 

1. Asus P8H67M-PRO

2. Intel I7-2600K 3,4GHz,

3. brak

4. brak

5. Geforce GTX 560TI

6. Realtek ALC 892,

7. Realtek 8111E,

8. TPLink TL-WN751NP rev.1

9. Dysk SATA (2G) - Dysk SSD Kingostone V300

10. Klawiatura oryginalna Mac-a, Mysz Microsoft Explorer - podłączone przez USB

 

Kupiony oryginalny system 10.8.5 Mountain Lion - zainstalowany poprawnie na pendrive 8 GB.

Drugi pendrive 4GB na nim Clover w wersji 1949 (Mac).

 

do katalogu 10.8 wrzucone FakeSMC.kext i NullCPUPowerManagement.kext.

 

Jednak po uruchomieniu instalacji pojawia się lista błędów na szarym tle przed jabłuszkiem.

Ekran szybko znika dlatego nie jestem w stanie dokładnie podać całej listy błędów. Jeden jaki wyczytałem dotyczył AppleIntelCPUPowerManagment.

 

Po pojawieniu się błędów system się restartuję i ponownie próbuję włączyć.

 

W załączniku prezentuję mój plik config.plis

https://docs.google.com/file/d/0B5TdI8Ciid73Q2w5aHJTMW1zWTg/edit]Plik config.plis

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

[ Komentarz dodany przez: MKjanek32: 2013-09-23, 11:05 ]

Linki zewnętrzne podajemy w CODE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem i instalacja poszła.

Zakończyła się poprawnie ale następnie przy ponownym uruchomieniu komputera - boot przez tego samego pendrive wybór opcji Boot OS X Install from MyDisc daję kilka nieciekawych komunikatów

 

 

osxAptipFixDrv : error requested memory exceeds our allocated relocation block

 

error allocating 0x542 pages ... alloc type 2

 

error loading kernelcache

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem poprzez BootDiskUtility 2.175b wgrywać Clover 1995, 1895, 1780

 

Dla wszystkich wersji efekt jest identyczny.

Komputer nie zaczyna nawet instalować system co przy 2110 niestabilnej proces ten się odbywał.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwie sugestie co i jak mogę zrobić aby ten problem rozwiązać.

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji Clover 1995 w opcji Graphics Injector Menu zaznaczyłem InjectEDID, jest jeszcze opcja InjectNVIDIA, której nie zaznaczyłem.

Skończyło się wyłączeniem monitora.

 

Ponownie uruchomiłem i zaznaczyłem InjectEDID oraz InjectNVIDIA i instalacja idzie. Jak tylko ponownie się uruchomi po instalacji dam znać.

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Którą metodę teraz polecasz aby nie bootować z pendrive a z dysku bezpośrednio ? Czy jednak bezpieczniej zostawić bootowanie po stronie dysku USB ??

 

Widzę że to slide=0 jest wymagane tylko przy instalacji. Pierwsze uruchomienie poszło bez dopisywania dodatkowego parametru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1st stage instalacji i sam system działa. Nie chce działać 2nd stage. Clover z automatu dodaje ta flagę jak komp startuje w UEFI i jest na BIOSie AMI. Coś musi być skopane w kodzie.

 

Kup sobie penika miniature, skonfiguruj wszystko na cacy i zostaw. Polecam min 8GB, wrzucisz sobie jeszcze instalator Mac OS X w razie "w". W ten sposób jak padnie dysk zawsze możesz bez kombinowania postawić czyściocha w 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje mi znaleść kext do karty WiFi

Wypróbuj wersję beta mojego kexta, dostosowaną pod Mountain Liona. I oczywiście daj znać czy działa, to może w końcu opublikuję oficjalnie kexta pod 10.8 :-) .

 

http://hamac.pl/topics59/katra-sieciowa ... .htm#83004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.