Skocz do zawartości

HP-XW 8600 - Ciągły restart przy instalacji


si@ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym na forum.

Niestety musiałem sprzedać swojego MBP i okazało się, że nie potrafię żyć bez OSX-a.

Postanowiłem postawić ML na HP Workstation - no i zonk.

 

Zrobiłem pendriva z Cloverem i ML, ale za każdym razem dochodzi do pewnego momentu i restart.

Wiem, że HP-XW8600 nie jest najszczęśliwszym wyborem do OSX, ale nie mam wyboru.

Wiem, że są problemy z dźwiękiem, grafiką i sieciówkami, ale widzę, że kilku szczęśliwcom się to udało.

Bardzo Was proszę o wskazówki.

Pendrive z Cloverem zrobiony jest dobrze, bo na innych komputerach instalacja startuje.

Tylko mój HP-XW8600 ma jakieś problemy.

 

Proszę o pomoc i wyrozumiałość

 

IMG_0196.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

1. opisz dokładnie co się dzieje:

Zrobiłem pendriva z Cloverem i ML, ale za każdym razem dochodzi do pewnego momentu i restart.

2. Zdjęcie... link jest od czapy, załącz do postu na forum, zamiast wysyłać gdzieś w kosmos.

3. Zrób porządny opis sprzętu, ja trochę kojarzę co to za maszyna, ale inni nie bardzo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis komputera jest w stopce.

 

No to jeszcze raz co się dzieje:

- zrobiony pendrive z Clover 1895 i ML 10.8.3

- stacja bootuje się z USB, uruchamia się clover

- odpalam instalację ML i zaczyna się ładować

- dochodzi do takiego momentu, gdzie wyświetla adresy sieciówek i restart

 

osx.JPG

 

Wyłączałem w Bios-ie sieciówki i na nic się to nie zdało.

 

Przepraszam za mój brak wiedzy, robię to pierwszy raz i nie mam takiego doświadczenia jak Koledzy.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis komputera jest w stopce.

A gdzie najistotniejsza informacja... jaki to jest mostek południowy?

 

- dochodzi do takiego momentu, gdzie wyświetla adresy sieciówek i restart

Masz inną VGA? Podejrzewam, że to ona bruździ lub sposób/brak jej inicjalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie 314TeR, teraz jestem w pracy, ale po powrocie do domu sprawdzę mostek.

Przez trzy tygodnie czytałem forum i nie śmiałem zapytać o nic w obawie przed pacyfikacją.

Niestety takie tutaj panują zasady.

Ja wiem, że macie ogromne doświadczenie. Niektórzy pewnie zaczynali od Tigera, a teraz bawią się Mountain Lionem. Ale są też tacy jak ja może nie kompletnie, ale zieloni...

Dlatego bardzo proszę o wyrozumiałość.

Innej VGA nie mam, a zmiany wpisów w configu nic nie dają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest OK, w GUI Clovera wejdź do opcji i w sekcji grafiki włącz InjectNVidia bo domyślnie jest to wyłączone.

 

Chipset to Intel 5400. Fajny dwuprocesorowy zestawik, warty zabawy !

Pamięci zapewne ECC zgadza się ?

 

EDIT: na screenie widać, że lan odpala Ci od kopa na sterownikach Apple, wygląda na to, ze masz intela Pro 1000 PT ! To super nowina, karta działa idealnie.

Audio do odpalenia.

 

Ogólnie set rewelka na Hacka Pro, stary ale jary, sam bym się pobawił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sam aż poszukałem co tam może siedzieć...

 

Na pokładzie jest Intel 6321ESB - na szybko znalazłem że jest to serwerowy odpowiednik ICH9 z PCI-X, aczkolwiek aby mieć pewność potrzebny będzie dump z lspci -nn aby zweryfikować identyfikatory USB i LPC. Jak są zgodne z ICH10/R - to po prostu bajka i wykapany klon MacPro3,1. Jeśli nie, to też żaden problem, będzie potrzebne dodatkowo parę poprawek do usb w sekcji USB i do LPC, ale to do ogarnięcia.

 

Teraz pod górę robi Ci jedynie VGA. Rozważ czy nie warto by było jej zmienić na coś kompatybilnego, jak nie zwalczysz tej.

 

W każdym razie pisz, pomożemy... sprzęcik fajny i miła to odmiana od "zwyklaków" jednoprocesorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdeczne dzięki za zainteresowanie. No i dobre rady.

Sprzęcik jak przystało na stację roboczą wymiata aż miło. Na codzień śmiga grafikę i obróbkę video HD.

Teraz jeszcze zamarzył mi się OSX i mam nadzieję, że z Waszą pomocą się uda.

Jak narazie daliście mi pozytywny zastrzyk i wznawiam próby.

 

Jeśli nie macie nic przeciwko, to pewnie Was jeszcze trochę pomęczę. Tylko proszę o wyrozumiałość

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po wczorajszych zabawach z instalacją OSX-a - trochę namieszałem i padła winda. Potworzyły mi się jakieś cuda na partycji z Windowsem.

Dzisiaj muszę go postawić na nowo, bo jakoś trzeba zarabiać na życie.

Jutro dalej będę męczył Clovera, tym razem z wypiętymi pozostałymi dyskami i macierzą

 

Niestety włączenie InjectNVidia nie pomogło. Jutro wystawię screeny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAA już wiem. Quadro FX 3500 jest na bazie Geforce 7900 więc zapomnij o czyms nowszym jak Lion ponieważ do serii 7xxx sterowniki są tylko 32-dwu bitowe. Lion jest jeszcze x32/x64 i można wymusić x32.

 

Tak więc albo zabawa z Lionem w x32 (boot flaga arch=i386) albo zmiana grafiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze nVidię Quadro FX 1700. To dedykowane karty w tych stacjach roboczych i wymóg programu do edycji video. Dla gracza te karty są marne jeżeli chodzi o parametry potrzebne przy grach, ale w grafice i video są niezastąpione.

A może podpowiecie jakąś niedrogą, a zarazem sensowną kartę, która będzie pracowała pod OSX bez problemów. Do pracy przy edycji mi się nie przyda, będzie tylko do ML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FX1700 powinieneś odpalić bo one bazowały na G96 czyli Geforce serii 9xxx.

Znamy różnicę pomiędzy typowymi kartami, a kartami pro. Sam używałem z zastosowaniem do CAD/DCC (Autocad Civil 3d czy Solidworks, do Solida robiłem nawet moda 7900GS do Quadro żeby mieć rendering na żywo na modelu)

 

Testuj FX1700 potem się pomyśli nad inną kartą. Ew sprawdź wcześniej Liona x32 a potem się pomyśli co ew jak nie odpali FX1700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam i przepraszam, że tak długo się nie odzywałem, ale w pracy miałem kosmos.

Dziękuję za dotychczasową pomoc - jesteście Mistrzami Świata.

Jest postęp. Wymieniłem grafikę na nVidię Quadro 1700 i jest gitara. Po zbootowaniu dochodzę do wyboru instalacji i ... narzędzi dyskowych.

I tu koniec dobrych wieści, które i tak dały mi masę frajdy, bo zobaczyłem upragnione jabłuszko.

Niestety, nie widać dysku przygotowanego w Gparted pod instalację ML.

Zmieniłem tablice z MBR na GPT, format do fat32 i flaga Boot, oczywiście Primary Partition. Niestety, dysku nie widać. Jest widoczny w narzędziach dyskowych Win 7, tam mam go opiany jako systemowy efi. Trzeba go zmontować.

Błagam - POMOCY.

 

Dodam jeszcze, że po zbootowaniu z pendriva mam do wyboru tylko Boot Efi i Instal Mac OSX. Tutaj też nie widać dysku (może przez to, że jest pusty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było zrobić partycji z poziomu instalatora Mac OS X? Pierw zrobić partycję pod MAC'a i zostawić puste, wolne miejsce na Windę. Też próbowałem zrobić partycję gparted/paragon, ale nic nie dało. Jedynie pomogło wymazanie całego dysku i jak wyżej napisałem, stworzenie partycji i zostawić miejsce na windę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze. Wchodzisz w instalator OSX, formatujesz dysk np na 2 partycje, na pierwszej ustawiasz Mac OS X Extended kronikowany, a drugą ustawiasz na puste miejsce. Instalujesz Mac OS X, odpalasz i działasz. Potem instalujesz Windowsa - polecam przez Clovera w trybie UEFI, w instalatorze NIE włączasz formatowania partycji !! Wybierasz tylko puste miejsce do instalacji Win, instalator zrobi wszystko sam. Jak ręcznie sformatujesz to puste miejsce, to czeka Cie ponowna zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na OSXa mam przeznaczony osobny dysk, którego nie widać w instalatorze. Widać tam tylko USB z Cloverem (dwie partycje i nic poza tym).

Po komendzie diskutil list mam /dev/disk0 do /dev/disk12, dwie pierwsze to Clover i instaluja OSX, pozostałe są jakieś małe po 524,3 kB nie wiem jak to pokazać, bo instalka na PC, a pisze z iPada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawienie RAID & AHCI bo tylko takie mam w Biosie, niestety nie mam linuxa, dopiero muszę go sobie zorganizować. Poprobuje wieczorem

OK, to juz wszystko niemal pewne... na 99,9% masz na sztywno ustawiony tryb RAID, bo on zawiera też w sobie AHCI. W tym wypadku identyfikator kontrolera SATA zmienia się o OS X go nie wykrywa. Jak podasz mi jaki to identyfikator, to zrobię Ci kext legacy. Identyfikator możesz też sprawdzić w Windows, np w menadżerze urządzeń, lub jakimś programem diagnostycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale dopiero teraz wróciłem z pracy, mam gorący weekend. Za dwa dni ostateczny termin oddania filmu.

 

Panie 314TeR, jesteś Wielki i masz 100% racji. Musiał zmienić się identyfikator kontrolera, bo przy moich wcześniejszych próbach w Bootloaderze było widać przyciski do wszystkich moich dysków, a teraz tylko Boot Clover i Instalacja OSX.

 

Co do kontrolera, to mam:

 

Intel® ESB2 SATA RAID Controller

Wersja: 9.6.0.1014

 

Identyfikator sprzętu:

PCI\VEN_8086&DEV_2682&SUBSYS_1306103C&REV_09

PCI\VEN_8086&DEV_2682&SUBSYS_1306103C

PCI\VEN_8086&DEV_2682&CC_010400

PCI\VEN_8086&DEV_2682&CC_0104

 

Zgodne identyfikatory:

PCI\VEN_8086&DEV_2682&REV_09

PCI\VEN_8086&DEV_2682

PCI\VEN_8086&CC_010400

PCI\VEN_8086&CC_0104

PCI\VEN_8086

PCI\CC_010400

PCI\CC_0104

 

Identyfikator GUID klasy urządzeń:

{4d36e97b-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

 

Identyfikator GUID typu magistrali:

{c8ebdfb0-b510-11d0-80e5-00a0c92542e3}

 

Identyfikator kontrolera:

{00000000-0000-0000-ffff-ffffffffffff}

 

Mam nadzieję, że o to Ci chodziło. I jeśli mogę prosić, to proszę o zrobienie kexta.

Jutro, a w zasadzie to już dzisiaj pracuję, ale wieczorem powinienem być w domku.

 

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc i PROSZĘ O JESZCZE.

 

Pozdrawiam, Miłych Snów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmienić w AppleAHCIPort.kext info.plist ID z 2681 na 2682 i będzie hulać.

 

Legacy kext w załączniku, wrzuć go do Clovera do katalogu z kextami. Zmieniłem wyświetlaną nazwę na 6321ESB AHCI bo taki to jest chipset.

 

Idąc tym tokiem to do odpalenia PM potrzebny będzie LegacyAppleLPC albo dopisanie poprawki LPC w DSDT.

LegacyAppleAHCIPort.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisanie poprawki LPC w DSDT.

I tak trzeba będzie zrobić poprawki do HPET, RTC itd... więc i LPC... ale to dopiero jeśli nie załaduje się z automatu... Tu jest ten sam chipset co w Mac Pro, więc czort wie...

 

Natomiast dziwi mnie że nie masz trybu AHCI... na 100% dobrze sprawdzałeś? a może masz tylko AHCI i RAID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.