Skocz do zawartości

HP-XW 8600 - Ciągły restart przy instalacji


si@ra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

oswaldini, dzięki za info o Dropboxie na allegro, bo tego nie wiedziałem.

OSX to najlepszy system pod słońcem. Winda chciała formatować klucz, bo był nieczytelny. OSX zobaczył partycję z instalką ML i uszkodzoną partycję Clovera.

Odpaliłem narzędzie dyskowe i odtworzyłem utraconą partycję Clovera z drugiego klucza.

 

[ Dodano: 2013-10-23, 00:29 ]

Panowie, czy mogę zrobić upgrade do OSX Mavericks?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Używam tej stacji roboczej do pracy na FCPX od około roku. Najpierw Na 10.8 obecnie przeszedłem na Mavericsa. Instalacja jest banalna i jedyne 2 potrzebne dodatki to kext do dźwięku i karty sieciowej. Maverica instalowałem z orginalnej paczki z AppleStore + UniBeast 3 + MultiBeast 6. W budzie mam podpiętą karte matrox mxo2 mini, focusrite shaffire pro 40, controler esata dodatkową kartę firewire i grafikę hd 5770. Wszystko śmiga ładnie i szybko. Wyniki z GeekBencha około 12000 (jak w macu pro 2008) W Biosie trzeba ustawić dyski na seperate IDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UniBeast 3 + MultiBeast 6

Radzę poczytać forum jakiej jakości narzędzia wypuszcza Tony. Dzięki jego UniBeast nie masz partycji Recovery HD. Powiedz jak robiłeś update - zapewne z narzędzi Tonego - czyli zrobienie pena z Mavem i nadinstalowanie obecnego 10.8. Chameleon (Chimera) nie potrafi odpalić bezpośrednio aktualizowanego systemu z poziomu App.

 

Dyski ustawione na IDE ?! Masz pojęcie czym to skutkuje - m.in brak NCQ - czyli kolejkowania zadań na HDD, które optymalizuje wydajność.

 

O ile przy starszych kompach spokojnie można używać jeszcze chameleona tak dla najnowszych konfigów Chameleon jest spisany na straty.

 

Jakie procesory, zapewne po OC, jeżeli tak do ilu podciągnięte ?

 

Czy można Cie prosić o wynik komendy kextstat z Terminala ? Zaraz zobaczymy jaki bajzel zrobił soft tonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak głęboko nie wchodziłem w tajniki hackintoshowskie :) Procesory raczej nie były podkręcane. Mam też iMaca mid 2010 i7 27' i porównywałem wydajność i jakość pracy. xw8600 w tej konfiguracji wypada o wiele lepiej. Aktualizacje robiłem zawsze online. A instalowałem 10.9.0 na czystym dysku i przywracałem dane z TimeMachine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, jako żem nowy WITAM wszystkich !!!

 

Od razu chciałem się dołączyć do tematu. Mam taki sam model, z tym, że grafikę mam GTX550Ti i mam ten sam problem. Przy próbie uruchomienia instalacji ... restart.

Ciekawostką jest że na baaardzo podobnej konfiguracji (2xQuad 2.8 X5440 o ile dobrze pamiętam) z grafiką ATI Radeon 5450 2GB instaluje się bez problemu. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia sterownikow do sieciówek ale ponieważ to Broadcom to pewnie coś się znajdzie. W kwestii WiFi pewnie też są jakieś sterowniki - mam TP-Linka 150Mbps i ASUS N15 300Mbps.

 

Czy jest jakaś droga pozwalająca zainstalować system a następnie zmienić karte graficzną i zmusić ją do działania ze wszystkimi jej dobrodziejstwami ?

 

Dzisiaj wrzuciłem system na zewnętrzny dysk (na XW8600 z ATI) i działał bez problemu. po podpięciu i uruchomieniu systemu .... restart, a miałem nadzieję go oszukać ;)

Niestety nic z tego, najwyraźniej konfiguracja domowa nie bardzo mu odpowiada.

 

A tez chciałbym mieć w domku "MACZKA" :)

 

W sumie mogę zainstalować i używać MacOS X na drugim kompie (mam jeszcze HP XW6600 Workstation) ale wolałbym mieć go jednak na XW8600 ...

 

Zapomniałem dodać, że instalowałem 10.8.x z płytki której obraz przygotował niejaki NIRESH.

Jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie przeglądam temat. Część plików już mam zassaną. A propo's, dopisałem że instaluję z DVD, nie wymaga niczego. Po zainstalowaniu można wyjąć dysk DVD z napędu i normalnie odpalać system. Z tego co wyczytałem kolega odpala z wetkniętym flashem i ponadto wymaga wciskania/wybierania co i jak ma się bootować. Czy to znaczy, że mam zrzucić i przygotować instalator na Pendrivie ?

 

Przepraszam za debilne pytania ale niewiele wiem na temat instalacji MAC OS'a i jaka metoda jest najlepsza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy, że mam zrzucić i przygotować instalator na Pendrivie ?

Tak, wg tego poradnika: http://hamac.pl/topics54/przygotowanie- ... vt9886.htm

Najlepiej instalować właśnie w ten sposób bootując Cloverem, wtedy sam proces wygląda tak jak na prawdziwym Macu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo yo,

No, to pobawiłem się dzisiaj ( w pracy ), udało się nawet odpalić sieciówki, niestety nic poza tym.

 

Konfiguracja:

 

HPXW8600 8GB RAM, 750GB drive, grafika HD5450.

 

Próbowałem zainstalować paczkę do audio od NIRESH'a ale nic nie zadziałało. Próbowałem też innych kextów

ale dźwięku NIET.

 

Podobnie ma się sytuacja z kextem od Radeona, znalazłem takiego niby do tej grafiki ale jakoś nie widać żeby działał.

HD 5450 2GB :(

 

Do ładowania kextów użyłem KextWizard'a. Zakładka pierwsza to jak wiemy poprawianie praw (i czegoś tam jeszcze, nie wiem co i po co)

Czy za każdym razem kiedy wrzucam jakieś kexty trzeba robić poprawki ?

 

Jak w twoim przypadku wszystko zadziałało ?

Zrobiłem też - na próbę - aktualizację z 10.8.2 do 10.8.5. System wstał ale niestety żaden kext nie chciał obudzić sieciówek ;( a niby miał byc do 10.8.x :(

 

Domowy komp to taka sama jednostka HPXW8600 2 x X5460 3.16GHz z grafiką GTX550Ti i 32GB RAM, 2x1TB + 2x64GB SSD i ioDrive 320GB SSD.

niestety z jakiegoś powodu w dalszym ciągu nie mogę odpalić instalatora, chyba wyjmę wszystkie komponenty i będę próbował, może znajdę co jest faktycznym powodem że instalator nie startuje jak należy,

 

Inna sprawa to Fusion ioDrive 320GB internal SSD (PCI\VEN_1AED&DEV_1005&SUBSYS_10101AED&REV_01), ciekawi mnie czy pod MAC OS X da się to odpalić. Nie chciałbym stracić możliwości użytkowania go bo daje niezłe przyspieszenie aplikacji których większość zainstalowana jest własnie na nim Super szybko się łądują w porównaniu z dyskami twardymi, nawet Kingston SSD wypada blado przy ioDrive no ale tu nie ma co porównywać. ioDrive działa bezpośrednio przez PCI-e a SSD via SATA.

 

Więc napisz mi czy i co działa w twoim systemie a z czym jeszcze masz problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to Fusion ioDrive 320GB internal SSD (PCI\VEN_1AED&DEV_1005&SUBSYS_10101AED&REV_01), ciekawi mnie czy pod MAC OS X da się to odpalić.

lspci -nn i będzie wiadomo... idę o zakłąd że zgłasza się jako kontroler RAID z klasą 104 i wystarczy dodać (mam nadzieję) dodać identyfikator do legacy kext'a. Gorzej jeśli to jakiś wynalazek, typu ukryty jakiś chip który ma sterowniki jedynie dla windows... wtedy masz pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie działa chyba wszystko. Pojawił się problem z firewire od momentu pojawienia się aktualizacji 10.8.5. i trwa do teraz. Mam karte dźwiękową z Focusrite - Saffire pro 40 na firewire i jest wykrywana tylko jeżeli odpale ją przed bootowaniem systemu. Tak samo z dyskiem zewnętrznym. Dzięki kextowi udostępnionemu na forum wszystkie dyski pochowałem do budy (6 dysków do portów sata, do sas 1 dysk i DVD) System botuje się z dysku ssd (podejrzanie szybko bo około 4s)

Grafika uruchamia się natywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.