Skocz do zawartości

Jak zrobić obraz bootowalny Mavericks 10.9 do instalacji


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie na szybko wrzucone:

http://hamac.pl/topics62/mavericks-pier ... .htm#86168

Szybka metoda na USB installer:

Open BaseSystem.dmg, right click the "Install OS X Mavericks.app" and Show Package Contents, open Contents/Resources
Copy createinstallmedia to a folder, then cd to folder and type type: 

sudo createinstallmedia --volume  --applicationpath 

 

Niedługo powstanie poradnik z zdjęciami itp itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czego ja nie cudowałem by zrobić instalator na USB, niestety nic mi nie wychodzi konkretnego tj gdy ustawiam w bios'e start z USB to owszem startuje ale nie uruchamia się instalator. Mam Mavericks 10.9 z app store i czsty i przerobiłem na obraz płyty i tak jak w powyższym poradniku kopiowałem pliki… jak Wy to robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robię wg poradnika 1. stanąłem na terminalu tj przeciągam i poszczam createinstallmedia z pulpitu przeciągam i puszczam pusty USB z findera i "aplikacja instalacyjna " rozumiem że chodzi o Instalacja OS X Mavericks z pobrane rzeczy Enter i Permission denied :-(

 

instalkę 10.8 robiłem z wind za pomocą jakiegoś programu nie pamiętam nazwy i jak już usb miałem gotowe dalej poleciało jak z płatka z 10,9 nie miałem doświadczeń ale wyobrażam sobie ze powinno być podobnie a covera odpuszczam sobie bo dysk z którego chcę start wybieram w biosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mam 3 partycje

 

1. Windows 7

2. Linux

3. --- chciałbym tu zainstalować Mac OS X ***

 

Pytanie mam tylko do tych co mają w tym temacie wiedze.

Ogólnie czy to jest wykonalne żeby zainstalować na zwykłym komputerze system Mac OS X ????

Nie mam żadnej części (Mac) w komputerze żadnego systemu.

Jedyne co widzę to obrazy płyt w Internecie w formacie *.dmg

np. załóżmy że mam ten obraz ---> OS X Mavericks Install DVD.dmg

Czy da się to zainstalować ????

 

Widzę w Internecie masę jakiś poradników jak zrobić bootowany USB z systemem Mac, ale te wszystkie poradniki są jak to wykonać już w tym systemie MacOSX- a ja nie mam tego systemu. Czy to da się przygotować taki bootowany USB w systemie Windows mając tylko ten obraz OS X Mavericks.dmg ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam - pobieram i pobieram instaluje i przerabiam i KUPA :) Nawet pobrałem już z taką gotową przerobioną instalkę w formacie ISO.

Wypaliłem i NIC.

Myślałem że może mam złą konfiguracje partycji albo że inne systemy coś motają w instalacji.

W biosie też coś wyczytałem że tam trzeba coś ustawić...

Tu jest pięknie powiedziane jak zrobić taką instalację. ALE ja już mam taką gotową instalacje - wypaliłem z obrazu ISO na DVD8. Resetuje kompa i wciskam przycisk żeby odpaliło na rozruchu tą płytę - ...i NIE reaguje.

A inne systemy mi śmigają Windowsy i linux-y - każdą płytę jak włożę to na starcie odpala bootowane płyty.

Też coś obiło mi się o uszy jak czytam te wszystkie wypowiedzi w Internecie, że to musi być na oryginalnym komputerze tej firmy co program Mac OSX ...ale może to wypowiedź z palca wyssana - Nie wiem tyle tylko że czytam te komentarze.

Tu wszedłem na tą stronę bo naprawdę jest pięknie poświęcona systemowi Mac OSX i wszyscy wykazują się tu dobra wiedzą za co bardzo dziękuje.

W dalszym ciągu ściągam, czytam, przerabiam, instaluję i cuda niewidy robię. Może jakoś to opanuje.

Jak na razie systemu nie mogę zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - więc tak...

Tematu tu już nie rozwijam - chyba że ktoś konkretnie chce coś powiedzieć w temacie.

 

Bardzo dziękuje "moderatorowi" za podanie linków z wiedzą na temat Systemu Mac OS X

Wbije się w tą lekturę. Zacznę czytać wszystko krok po kroku + komentarze tych co wypowiadają się z sensem.

Cieszę się że tu znalazłem tyle informacji.

 

Będę dalej walczyć z tym systemem Mac OS X - aby zainstalować go na zwykłym komputerze w którym są już zainstalowane dwa inne systemy.

Jeżeli naprawdę wystąpią dodatkowe problemy i wysiądą wszystkie pomysły apropo systemu Mac OS X to ewentualnie założę osobny temat.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc

 

Pozdrawiam Administratora tego forum i moderatorów oraz użytkowników którzy wnoszą tu dodatkową wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.