Skocz do zawartości

Przygotowanie pendrive do instalacji Mavericks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy w przypadku poprawnie zrobionego klucza, tzw 2 etapowej instalacji, na kluczu znajduje sie jeden widoczny plik o nazwie, instalacja osx mavericks? nie pamietam jakim sposobem mam zrobionego pendrajwa, a wygladal wlasnie tak jak opisalem.

 

odp: tak (potwierdzone przez oswaldiniego)

 

 

po czym rozpoznac ze instalacja jest 2 etapowa?
po ponownym odpaleniu komputera z cloverem, dochodzi partycja o nazwie recovery, dobrze zrozumialem?

 

odp: tak

 

 

ile miejsca na dysku zajmuje taka partycja recovery?

 

odp: 650MB

 

 

nie ma to jak pogadać czasem z samym sobą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Należy zaznaczyć, że podana metoda przygotowania pendriva z Maverickiem działa tylko z bootladerem Clover, a nie Chameleon. Niech autor wspomni o tym na pierwszej stronie w instrukcji, bo dużo osób próbuje uruchomić taki pendrive chameleonem i dziwi się ze potem nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzialalem zawsze na chameleonie. Przygode z hackintoshem zaczalem od Tigera. Mialem kazda wersje na swojej konfiguracji i wszystko dzieki chameleonowi. Clovera nie testowalem ale chyba bede musial. Moze on rozwiaze moj problem? 

http://hamac.pl/topic/9009-ga-ma770-ud3-i-amd-radeon-6850-problem-z-pci/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Info dla tych, którym w Cloverze miga ekran przy wyborze pena z instalką: (źle skonfigurowany clover)

Lepiej spróbować zainstalować Clovera v.2494 przez BootDiskUtility.

Tu, przy okazji, zwracam się do oswaldiniego. Wersja 2494 Clovera pod BootDiskUtility ma w zip'ie dwa foldery "_MACOSX" oraz "Clover_for_BootDiskUtility_r2494". Z tego drugiego zawartości trzeba robić zip i dopiero instalować.

Pozdro Wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Udało się odpalić instalkę ale bez patcha MBR. Wiem, że lepiej zmienić na GPT ale nie mam teraz żadnego dysku żeby to zrobić więc się muszę męczyć. Ma ktoś pomysł jak zaaplikować patcha do 10.9.2 robiąc metodą createinstallmedia? Wolałbym dwuetapową instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.