Jump to content
oswaldini

Przygotowanie pendrive do instalacji Mavericks

Recommended Posts

czy w przypadku poprawnie zrobionego klucza, tzw 2 etapowej instalacji, na kluczu znajduje sie jeden widoczny plik o nazwie, instalacja osx mavericks? nie pamietam jakim sposobem mam zrobionego pendrajwa, a wygladal wlasnie tak jak opisalem.

odp: tak (potwierdzone przez oswaldiniego)

po czym rozpoznac ze instalacja jest 2 etapowa?
po ponownym odpaleniu komputera z cloverem, dochodzi partycja o nazwie recovery, dobrze zrozumialem?

odp: tak

ile miejsca na dysku zajmuje taka partycja recovery?

odp: 650MB

nie ma to jak pogadać czasem z samym sobą ;)

Witam, przygotowałem pendrive'a według tego poradnika, ale teraz nie mogę znaleźć MBR patch dla OS X 10.9.2 który by działał z tak przygotowanym pendrive'em. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś podrzucił link :)  

Niestety nie, a na dysku mam wiele ważnych plików których nie mam gdzie przenieść.

EDIT: pożyczyłem laptopa z dużym dyskiem, właśnie przenoszę dane i zmienię metodę partycjonowania na GPT.

da sie jakos na SL zrobic ta instalke na penie ?

bo dostaje tylko caly czas:

To continue we need to erase the disk at /Volumes/bez.
If you wish to continue type (Y) then press return: Y
Failed to start erase of disk due to error (-9999, 0).
A error occurred erasing the disk.

@oswaldini a mogl bys to opisac krok po kroku jak to zrobic?

prosil bym Cie bardzo... mam tylko dostep do swojego SL 10.6.8 probowalem robic nawet update ale mi wywalil tylko czarny ekran i zawieche albo resetujacy sie komputer w kolko ...

Ja mam problem, bo clover mi nie bootuje instalki 10.9.2 zrobionej na tym samym penie wg tego poradnika. Klikam w cloverze enter i jakbym nie kliknął. Clover v.2622 instalowany z os x'a wg poradnika instalacji Mav na GA-H61M-DS2.

Należy zaznaczyć, że podana metoda przygotowania pendriva z Maverickiem działa tylko z bootladerem Clover, a nie Chameleon. Niech autor wspomni o tym na pierwszej stronie w instrukcji, bo dużo osób próbuje uruchomić taki pendrive chameleonem i dziwi się ze potem nie działa.

Udało się! Info dla tych, którym w Cloverze miga ekran przy wyborze pena z instalką: (źle skonfigurowany clover)

Lepiej spróbować zainstalować Clovera v.2494 przez BootDiskUtility.

Tu, przy okazji, zwracam się do oswaldiniego. Wersja 2494 Clovera pod BootDiskUtility ma w zip'ie dwa foldery "_MACOSX" oraz "Clover_for_BootDiskUtility_r2494". Z tego drugiego zawartości trzeba robić zip i dopiero instalować.

Pozdro Wszystkim :)

Dobra. Udało się odpalić instalkę ale bez patcha MBR. Wiem, że lepiej zmienić na GPT ale nie mam teraz żadnego dysku żeby to zrobić więc się muszę męczyć. Ma ktoś pomysł jak zaaplikować patcha do 10.9.2 robiąc metodą createinstallmedia? Wolałbym dwuetapową instalację.

Mam problem, przy probie zrobienia klucza usb wg tego opisu wyskakuje mi:
createinstallmedia: command not found
Programem DiskMaker X wyskakuje ten sam blad. (przepraszam za brak PL znakow- swiezy system)