Skocz do zawartości

Przygotowanie pendrive do instalacji Mavericks


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czy można ten proces przeprowadzić na odpalonym yosemite 10.10? bo otrzymuje komunikat:

sudo /Volumes/OS\ X\ Base\ System/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/mav --applicationpath /Volumes/OS\ X\ Base\ System/Install\ OS\ X\ Mavericks.app
/Volumes/OS X Base System/Install OS X Mavericks.app does not appear to be a valid OS installer application.

nie idzie odpalić tego procesu. Ciągle ten błąd. Próbowałem dopisywać na końcu --nointeraction, ale wtedy otrzymywałem:

Dells-MacBook-Pro:~ dell$ sudo /Volumes/OS\ X\ Base\ System/Install\ OS\ X\ Mavericks.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/mav --applicationpath /Volumes/OS\ X\ Base\ System/Install\ OS\ X\ Mavericks.app --nointereaction
Password:
createinstallmedia: unrecognized option `--nointereaction'
Usage: createinstallmedia --volume <path to volume to convert> --applicationpath <path to Install OS X Mavericks.app> [--force]
 
Arguments--volume, A path to a volume that can be unmounted and erased to create the install media.
--applicationpath, A path to copy of the OS installer application to create the bootable media from.
--nointeraction, Erase the disk pointed to by volume without prompting for confirmation.
 
Example: createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled --applicationpath /Applications/Install OS X Mavericks.app
Dells-MacBook-Pro:~ dell$ 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hott wskazujesz pkg w BaseSystem.dmg, a to jest błąd ! Musisz mieć apkę Mava na dysku z MacAppStore (nie tą wyciągniętą z BaseSystem). To co robisz nie ma prawa działać. Install OS X Mavericks.app z BaseSystem ma ok 23MB, a chodzi o całą paczkę z AppStore ok 5,5GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie własnie ukończyło u mnie Tworzyć, pod VmWare Worstation 11 Bootowalnego PenDrive. Wydawać by się mogło, że cały proces przebiegł w pełni pomyślnie. Jednak nie, ponieważ nie mam napisu na samym dole localhost - whitewolf1608.

 

Poniżej załączam scrren przedstawiający opisujący mój problem.

 

Z Poważaniem Łukasz 

post-4661-0-14758400-1432581762_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Ktoś wrzucić Tutka, jak wrzucić Clovera, na PenDrive, tzn... jaką metodą to zrobić, aby wystartowało mi z Bootowanie OSX w Biosie, bo na chwilę obecną Operation System not found, mam, jak próbuję wystartować z instalką z PenDrive w Biosie:) Nawet tego Biosa wgrałem> https://www.bios-mods.com/forum/Thread-BIOS-FOR-DELL-N7110-UNLOCKED-UEFI-BOOT?pid=90860#pid90860

 

Pozdrawiam Serdecznie Miłego dnia Wszystkim :) 

 

Bardzo Proszę o pomoc

 

Z Poważaniem Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby Ktoś wrzucić Tutka, jak wrzucić Clovera, na PenDrive, tzn... jaką metodą to zrobić, aby wystartowało mi z Bootowanie OSX w Biosie, bo na chwilę obecną Operation System not found, mam, jak próbuję wystartować z instalką z PenDrive w Biosie:) Nawet tego Biosa wgrałem> https://www.bios-mods.com/forum/Thread-BIOS-FOR-DELL-N7110-UNLOCKED-UEFI-BOOT?pid=90860#pid90860

 

Pozdrawiam Serdecznie Miłego dnia Wszystkim :)

 

Bardzo Proszę o pomoc

 

Z Poważaniem Łukasz

http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

takim samym sposobem możesz przygotować instalkę z Mavericks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.