Skocz do zawartości

Nowa stacja robocza Mac Pro.


iRissen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowości, nowości i jeszcze raz nowości..

 

 

Apple wypuszcza na rynek nowego Maca Pro. Przypomnijmy, że Tim Cook zapowiedział go już na keynote otwierającym WWDC w czerwcu tego roku. Dzisiaj firma z Cupertino zaprezentowało wersję tego komputera wyposażoną w:

-4-rdzeniowy procesor Intel Xeon 3,7 GHz,

-12 GB pamięci RAM,

-dwie karty graficzne FirePro D300 z 2GB VRAM każda

-dyskiem Flash 256 GB opartym o szynę PCI

 

Dostępne będą też wersje z 6,8 i 12-rdzeniowymi procesorami, kartami FirePro z 12 GB pamięci VRAM i dyskami Flash o pojemności do 1TB. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

post-5550-13904298164299_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej intel nic nowego na szybko nie wymyśli :-)

wszystko się zgadza - ilość cache, taktowanie, turbo boost. Moim zdaniem wynik w GB będzie podobny do i7-4770K.

Jeśli poniższy wynik dla 12 rdzeni jest prawdziwy

http://browser.primatelabs.com/geekbench2/2064275

 

to w ogóle słabo te maczki Pro wypadną.

 

Można zrobić odpowiednik na Asusie X79, który obsłuży pamięci ECC

http://www.asus.com/Motherboards/P9X79_WS/

 

Wszystko wrzucić w normalną obudowę, gdzie zmieści się kupa dysków i wszystkich innych bebechów i komputer nie będzie wyglądał tak jak poniżej :-D

post-3172-13904298166213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, zdjęcie mnie rozwaliło :-)

Ludzie używają MP do profesjonalnych zadań gdzie potrzeba sporo przestrzeni dyskowej. Do MP będą dokupywać macierze za jakieś chore pieniądze na TB. Sam miałem dyski na TB, ale sprzedałem, bo dziadostwo hałasowało (jakiś chory wentylatorek) i wsadziłem dysk do budy i mam spokój. Dla wielu przyda się nagrywarka, dla innych jakis interfejs i z pieknego MP zrobi sie pajeczyna...

 

Co do procka z MP tu sa jego wyniki (mozna tez odfiltrowac wersje V2)

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/search?q=E5-1620

 

oscyluje kolo 13000pkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pojechać po bandzie i złożyć coś co może być 2 razy mocniejsze niż najmocniejszy MP:

Z9PE-D8 WS

http://www.asus.com/Motherboards/Z9PED8_WS/

Na pokładzie:

LAN Intel® 82574L, 2 x Gigabit LAN Controller(s) - odpalają OTB

A audio na ALC898 też do odpalenia.

 

 

Co najśmieszniejsze cena tej płyty nie zabija, coś w granicy 2200 PLN brutto, netto ~1800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena plyty nie, ale procek 12 rdzeniowy z topowej odmiany MP to koszt $2600 :-)

A myślicie że Apple takie 12 jajek kupuje za pół ceny?

 

Podałem jedynie przykład, że można zrobić taki masakrator i że na 99,9% będzie sprawnie działał na tym OS X.

 

PS Wynik GeekBench'a 3.1.2 64 bit u mnie, to na szybko z odpalonymi aplikacjami 14737, a wersji 32 bit 13057.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny intela niby sa przy 1000szt., ale w praktyce wygląda to tak, że cena detaliczna jest właśnie taka... te 12 rdzeniówki są rzadko spotykane to i detal trochę większy, ale proszę bardzo

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819116925

 

ale już dla podstawowego 4 rdzeniowca cena bez problemu do osiągnięcia:

http://www.ebay.com/ctg/Intel-Xeon-E5-1620-3-6-GHz-Quad-Core-CM8062101038606-Processor-/127385918

 

Edit:

Lista procków w nowych MP od najsłabszego w górę:

 

- Intel Xeon Processor E5-1620 v2 (10M Cache, 3.70 GHz)

- Intel Xeon Processor E5-1650 v2 (12M Cache, 3.50 GHz)

- Intel Xeon Processor E5-1680 v2 (25M Cache, 3.00 GHz)

- Intel Xeon Processor E5-2697 v2 (30M Cache, 2.70 GHz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego w niemczech co zawodowo montuje filmy ma teraz tego najmocniejszego macpro w starej puszcze i chyba ma pod thunderbolta podpiete karty graficzne zewnetrzne i dyski.

 

Myslicie ze w jego przypadku gdzie teoretycznie cena nie gra wiekszej roli lepiej nie kupic macpro ? kwestia legalnosci w niemczech hakintoshow jest mocno watpliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest zawiła i nie do końca jasna, każdy ma inne zdanie - szukaj bo są o tym tematy na forum, to nie miejsce na dyskusję o tym.

 

Nie mniej Apple osobiście musiałoby Cię pozwać, nikt w UE Cię nie pozwie jeżeli soft będziesz miał oryginalny, jedyne co zrobisz to złamiesz zapisy licencji EULA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest czasem cena przy zakupie 1000 szt ? W detalu z polską marżą i podatkiem cena Cie zabije na miejscu. Obecne xeony 6-8 jajek zabijają. i7 z 6 jajkami jeszcze idzie jako tako kupić.

 

a jednak nie jest to przy 1000szt.

Rekomendowana cena klienta

Sugerowana cena detaliczna (SCD) to wytyczne dotyczące cen produktów firmy Intel. Wykaz sugerowanych cen detalicznych nie stanowi oficjalnej oferty cenowej firmy Intel. Aby otrzymać oficjalną wycenę, należy skontaktować się z właściwym przedstawicielem firmy Intel.

 

- Intel Xeon Processor E5-1620 v2 (10M Cache, 3.70 GHz) - $294

- Intel Xeon Processor E5-1650 v2 (12M Cache, 3.50 GHz) - $583

- Intel Xeon Processor E5-1680 v2 (25M Cache, 3.00 GHz) - $1723

- Intel Xeon Processor E5-2697 v2 (30M Cache, 2.70 GHz) - $2614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjściowo najtańszy MP kosztuje $2999 z tym prockiem za $294. Można do niego wstawić tego procka z 12-ma jajami - obstawiam, że opcja ta będzie kosztować co najmniej $2000, więc $4999 to kompletne minimum :-D

 

a raczej byłbym skłonny obstawić, że te $2000 to trzeba będzie dołożyć do tego modelu za $3999 i tak jak piszesz przywitamy $5999...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.