Jump to content
Sign in to follow this  
Ravven

Compal FL90 + Clover 2236 + Official 10.9

Recommended Posts

Witam, szanowne grono forumowiczów. :)

Szukam pomocy przy instalacji Mavericksa 10.9 za pomocą Clovera na Compalu FL90, którego dostałem w spadku jako niedziałającego (padła karta graficzna - miała wadliwy chipset nVidia z 2007 r. Wreszcie sobie z nią poradziłem, ale to temat na inną dyskusję :P ).

Specyfikacja

Compal FL90

Procesor - Core 2 Duo T7100 - 1.8 Ghz

Chipset - ICH8M (tak mi się wydaje)

Grafika - GeForce 8600M GT 256 MB

WLAN - Broadcom 802.11g Network Adapter - BCM94311MCG

LAN - Broadcom NetLink Gigabit Ethernet - BCM5787

Audio - Realtek ALC268

(jest jeszcze trochę sprzętu, ale nie powinien być ważny)

Co zrobiłem:

Laptop

Na Windzie posprawdzałem sobie wszystkie komponenty i zdaje się być całkiem hackintoshowalnym sprzętem. Ustaliłem też, że najbliższym jego odpowiednikiem będzie seria MacBookPro3,1 - co szczęśliwie pozwala na nim zainstalować 10.9. Wydobyłem też DSDT i wprowadziłem podstawowe poprawki - z resztą pobawię się jak już odpalę Mava.

Dodatkowo wgrałem Bios w wersji 1.18 (jest tu Phoenix).

Mavericks

Na hacku ze stopki zassałem z App Store Mavericksa i za pomocą createinstallmedia przygotowałem sobie pena. Na wszelki wypadek przygotowałem też drugi pen z metodą jeszcze z czasów Liona (czyli odtworzenie BaseSystem i skopiowanie Packages + mach_kernel).

Clover

Z sourceforge pobrałem installer wersji 2236 i przygotowałem pena. Z paczki wybrałem instalację bootloadera boot0af w sektorze MBR, CloverEfi w wersji 64 bitów z opcją BiosBlockIO (inaczej nie chce w ogóle wystartować), motyw graficzny i oba 64 bitowe drivery dla mouse. Dodatkowo wrzuciłem DSDT do katalogu ACPI/patched, FakeSMC do katalogu Kexts/10.9 i przygotowałem podstawowy config Clovera:

ACPI

DSDT

Name
DSDT.aml

Boot

Arguments
-v
Legacy
PBR
Log

Timeout
5

GUI

Language
en:0
Scan

Theme
bootcamp

RtVariables

LogEveryBoot
10
LogLineCount
3000

SMBIOS

BiosReleaseDate
03/05/08
BiosVendor
Apple Computer, Inc.
BiosVersion
MBP31.88Z.0070.B07.0803051658
Board-ID
Mac-F4238BC8
BoardManufacturer
Apple Computer, Inc.
BoardType
10
ChassisAssetTag
MacBook-Aluminum
ChassisManufacturer
Apple Computer, Inc.
ChassisType
8
Family
MacBook Pro
Manufacturer
Apple Computer, Inc.
Mobile

ProductName
MacBookPro3,1
SerialNumber
FC833W7UX91
Trust

Version
1.0

Problem:

W zasadzie problem jest prosty - po uruchomieniu Clovera i wybraniu instalki Mavericksa (też z inject kexts i no cache) system dochodzi do linii Root Device UUID is *** i następuje reboot - w przypadku instalki z createinstallmedia, a w przypadku instalki z basesystem do sekcji gdzie wczytuje kexty kropkami ......... i dochodzi do momentu +++++++++++++++ i też reboot.

Walczę już z tym któryś dzień. Czy macie jakieś pomysły?

Dzięki za szybką odpowiedź, 314TeR. :-)

Niestety dodatnie do pliku configu w sekcji Graphics / Inject / NVidia - True nie pomogło, a i tak Clover ustawiał to automatycznie podczas uruchamiania.

Dodałem też DropOEM i Generate / CStates i PStates w sekcji ACPI / SSDT. Także bez zmian.

Zastanawiałem się czy problem dotyczy tylko Clovera więc przygotowałem też pena z instalką 10.9 i chameleonem, rezultat był jednak tak sam.

Jest ciekaw z czym jest to w ogóle związane i dlaczego tak się dzieje.

[ Dodano: 2013-10-29, 21:16 ]

Aktualizacja - 29.10.2013

W zasadzie dość dziwnie, bo bez zmiany kextów i DSDT ruszyła mi instalka SL i aktualnie mam już chodzące 10.6.8. Z tym, że... na Chameleonie. Grafikę dodatkowo ruszyłem GraphicsEnabler=Yes i przez PCI Configuration przeszedłem używając npci=0x2000.

Clover co prawda instalację SLa rusza, ale po dojściu do ekranu z wyborem języka instalacji wszystko staje (mogę jednak ruszać myszką; dodatkowo jest szary obraz). Myślałem, że może jest wadliwy Inject nVidii, ale po wyłączeniu tej opcji nadal było to samo.

Zacząłem więc szukać innej przyczyny i coś znalazłem.

Zasadniczo przy bootowaniu z Chameleona i Clovera zauważyłem jedną znaczącą różnicę. W trybie Verbose używając Clovera nie mam żadnych informacji odnośnie działania FakeSMC - na Chameleonie jest.

Nasuwa mi to podejrzenie o brak albo kexta w odpowiednim katalogu, albo niedziałającego Injectera. Dla pewności wrzuciłem FakeSMC do każdego z katalogów, ale nadal brak jest info o działaniu FakeSMC podczas widoku w trybie Verbose.

Czy wiecie coś na temat błędnie działającego skryptu Inject pod Cloverem 2236?

Witam, mam pytanie odnośnie Compala. Walczę z nim jakiś czas i nic poza Snow Leopardem i Lionem nie chce mi się uruchomić, mam na myśli instalator od Mountain Liona wzwyż. Chciałbym na nim chociaż Mavericksa odpalić. W Cloverze las krzyży i reboot, w chameleonie zaraz po linijce ACPI Patching. Wszystkie flagi kernela już próbowałem, Injecty, nv_disable, GraphicsEnablery, nic nie pomaga. W sieci też ciężko coś znaleźć na temat tego komputera i czegoś powyżej snow leo... appka na której mi zależy wymaga minimum Mavericksa, jest na niego jakiś sposób ? Z gory dzięki za pomoc.