Skocz do zawartości

Broadcom NetXtreme BCM5722D


AdamiPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..

Jestem zdumiony, że działa u mnie sleep. Nie mam żadnych informacji w IORegistryExplorer które opisane są tutaj: http://hamac.pl/topics27/czesc-8-sprawd ... vt1672.htm

Zwłaszcza że w konsoli widnieje takie info:

 

10/26/13 10:11:20.000 PM kernel: ACPI_SMC_PlatformPlugin::registerLPCDriver - WARNING - LPC device initialization failed: C-state power management not initialized

 

Mniejsza o to, sleep działa, ładnie się wybudza :))

 

Problem jest w Lionie i Mavericku..

Po wybudzeniu brak internetu.. kiedyś coś tutaj na forum widziałem podobnego.. ale nie mogę teraz tego namierzyć ;/

 

Do odpalenia używam kexta (w załączniku). Systemy odpalam z Clovera.

W DSDT widnieją jedyne podstawowe poprawki z tego tematu: http://hamac.pl/topics27/czesc-2-podsta ... vt1648.htm

 

Z dodatkowych kextów w cloverze to FakeSMC oraz ATI5000Injector - potrzebny mi był do wspomagania w Maverickie zmian w kextach.. o dziwo zadziałał idealnie w Lionie, bez modyfikacji systemowych kextów.. Ale tym podzielę się w stosownym temacie.

 

Nie ładuje go też clover.. musiałem dodać go do S/L/E

BCM5722D.kext.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że w konsoli widnieje takie info:

Brak stanów C-State, zapewne brak załadowanego AppleLPC, albo brak info o C-State w tabelach SSDT.

 

W info.plist tego kexta masz:

	OSBundleRequired
Network-Root

Spróbuj zmienić na:

	OSBundleRequired
Local-Root

 

Zamiast w/w zmiany, dorzuć do Clovera IONetworking... z /S/L/E...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konsoli jest zapis :

27.10.2013 20:50:00,000 kernel[0]: ACPI_SMC_PlatformPlugin::registerLPCDriver - WARNING - LPC device initialization failed: C-state power management not initialized

 

albo brak info o C-State w tabelach SSDT.

 

Jak je ewentualnie dodać?

Nie mam w ogóle wygenerowanych tych tablic. Mogę je wygenerować za pomocą clovera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę je wygenerować za pomocą clovera?

Tak, poszukaj na wiki jaka skłądnia musi być. Powinieneś zrobić Drop z tabel SSDT zawierających PM, oraz włączyć generowanie P i C State... ale to robisz DOPIERO jak upewnisz się że AppleLPC jest załadowane, a w/w komunikat wciąż wywala w konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz coś podziałam. gdy odpalę w konsoli sudo dmesg pokazuje mi coś takiego:

 

ACPI: sleep states S3 S4 S5
AppleIntelCPUPowerManagement: (built 22:16:38 Sep 19 2013) initialization complete
FakeSMCDevice: 13 preconfigured keys added
FakeSMCDevice: 5 keys exported by Clover EFI
SMC: successfully initialized
AppleIntelCPUPowerManagementClient: ready
ACPI_SMC_PlatformPlugin::registerLPCDriver - WARNING - LPC device initialization failed: C-state power management not initialized

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ACPI_SMC_PlatformPlugin::registerLPCDriver - WARNING - LPC device initialization failed: C-state power management not initialized 

To oznacza że nie masz poprawnych tabel SSDT z stanami C-State i/lub AppleLPC nie zostało załadowane i musisz je popchnąć poprawką LPC do DSDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka dodana już od dłuższego czasu dla ich10

Pokaż tę poprawkę.

wyczytałem gdzieś ze na dell precision t3400 ciężko jest odpalić w 100% PM..

Ludzie wiele bzdur piszą... prawda jest taka że PM nie odpalisz jedynie na AMD. W przypadku intela i modeli pre Core i 2-giej generacji wystarczają 3/4 poprawki do DSDT, DropSSD i generowanie stanów P i C state...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.