Skocz do zawartości

Nowy zestaw pod Maverick na i5-4670K


Marcel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jest to mój pierwszy post więc jeśli coś źle zrobiłem proszę o poprawę.

 

Zbieram się do złożenia blaszaka. Blaszak ma spełniać dwa wymogi, dla mnie ma to być hamak, a dla mojego młode maszynka ciupania w gierki pod windą.

 

Do tej pory korzystałem z imaca ale ta maszynka do gier nie badzo się nadawała, zwłaszcza że miała już 4 lata.

 

Poszukałem trochę i uznałem że idalnym rozwiazaniem będzie o ta takie cudo z dwoma systemami.

 

Do zestawy mam już obudowę,zasilacz,procesor kupiony w okazyjnej cenie :)

 

Do elementów które posiadam chciałbym dobrać takie które raz pozwlą młodemu pograć, dwa nie przysporzą mi

wielu problemów z zrobieniem mojego pierwszego Hackintosha.

 

Posiadam już:

 

1.Intel i5-4670K

2.be quiet! 530W Pure Power L7-530W

3.Fractal Design R3 Black - dostałem, być może kupie inną bo ta jest mocno porysowana i powgniatana.

 

W tym miesiącu chcę dokupić płytę główną,pamięć,dysk <-na początek talerzówkę.

 

Jaka dobra pyta do tego, instalował będę najprawdopodobniej jedną kartę grafiki więc chyba może być mATX,

myślę że młody bez SLi się obejdzie.

 

Cena za płytę ma nie wyrywać z butów :) Pamięci chyba mogą być każde na ddr3? Zacznę od 8gb docelowe chcę 16gb.

 

Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki,propozycję i ogólną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Asrock Z87 Pro4 będzie robił problemy.

Jest w miłej cenie 390 zł, więc do 400 co by mnie cieszyło :)

Poza tym zanim kupię grafikę płyta ma 2xhdmi więc bez żadnych przejściówek od razu wpinam dwa monitory :)

Sory że truje d..e, ale chciałbym złożyć możliwie jak najlepszy zestaw nie wydając tyle

żeby dostać w domu embargo na sex :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy dump biosu jest dla mnie wykonalny biorąc pod uwagę że nigdy tego nie robiłem. Nie chciałbym uwalić płyty na dzień dobry. Widzę że płyt w cenie około 400 zł pod 1150 jest jak na lekarstwo.

A MSI czy Gigabyte, z tego co się rozglądałem to na GIGA trudno postawić stabilnego moba. Na płye mam 400 zł, w tym bym się chciał zmieścić. Jeśli jednak wszystki z tej półki będzie sprawiało problem wezmę tego ASUSA, strasznie ciężko go dostać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryphona Z87 można już kupić od ~580 PLN... czy naprawdę warto oszczędzić te 180 PLN tylko po to aby potem mordować się z postawieniem hacka?

 

Te mobo, to jedne z najlepszych jeśli nie najlepsze obecnie mobo pod OS X pod Haswella. Płyta nie ma blokady rejestrów MSR więc nawet nie musisz wgrywać modyfikowanego BIOS'u, a jeśli w przyszłości nawet będzie taka konieczność, to masz FlashBack który obchodzi sprzętowo Security check. Wszystko działa bez problemu, żadnych problemów z USB, działa zarówno USB 3.0 jaki i 2.0, sleep, restart, shutdown... żadnego kombinowania, do tego masz na nie 5 lat gwarancji, wysokiej klasy podzespoły... Aby w pełni odpalić OS X na tej płycie, musisz mieć tylko FakeSMC + Kext do Lan + solucje audio którą mamy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dzięki oswaldini

przeglądnąłem porównanie

Wersja pro(nie ma portów pci, wersja plus je posiada - chociaż nie wiem czy będę z tego korzystał)

 

Wersja Pro posiada Bluetooth Bluetooth V4.0,Bluetooth V3.0+HS oraz dzwięk

Realtek® ALC1150 8-kanałowe - Czy z dzwiękiem i bluetooth nie będzie problemu ?

z koleji

Wersja plus posiada układ dzwiękowy taki sam jak w gryphonie

Wersja Pro posiada Kontroler ASMedia® USB 3.0 - obsłuży to maverick ?

Posiadam do wykorzystania fajną budę full tower i z takiej chciałem z korzystać a nie wiem jak będzie z kompatybilnością.

Czy ktoś z szanownych kolegów sprawdzał to na płycie (z87 plus lub z87 Pro)

Chcę uzyskać jak najwyszą kompatybilność z hakintoszem, bez zbędnych kombinacji

Płytę Gryphon z87 - poleca każdy pod mavericka - ale zakładanie jej do takie dużej budy to bez sensu :(, a nie chciał bym zmieniać obudowy, ponieważ mam kilka paneli którę chce wykorzystać.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Z87 Extreme 4. Do dużej obudowy będzie w sam raz, jest funkcjonalna a problem instalacji os x sprowadza się do zaktualizowania biosu płyty głównej(najprościej przez uefi).
Gryphon jest lepszy, ale skoro chcesz wykorzystać większą obudowę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko na asusie Z87 od gryphona w górę odpali (powinno) bez większych fochów w OS X. Wyższe modele zwyczajnie mają więcej bajerów które nie zawsze są potrzebne pod OS X, lub nie dają się odpalić i tyle... Osobiście używam Z87-WS i też działa, aczkolwiek dla zwykłego zjadacza chleba więcej wiele nie wnosi niż Gryphon za wyjątkiem LANów. Na mojej mobo są działające od razu w 10.9, a do Gryphona trzeba dograć jeden hackintoshowy, ale on też działa bardzo dobrze.

 

Jak na płycie masz któreś z ALC do których przygotowałem paczki:

http://hamac.pl/topic/7072-legacyhda-alc882-888-889-892-898-1150-1200-on-asus-msi/

To możesz spokojnie brać, bo ten układ odpali na 99,9%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.