Skocz do zawartości

Chameleon2RC3 & PC_EFI10.3 - Rozdzielczość ekranu bootow


zet120
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam z tym pewien problem.

Poczytałem forum voodoo, z którego wynika, że rozdzielczość wyświetlanego obrazu mozliwa jest tylko w zakresach, które można podejrzeć wybierając w Chameleonie opcję Video Info.

U mnie jest około 25 różnych kombinacji rozdzielczości, jednak natywnej czyli 1920x1200 brak.

Jest natomiast 1920x1440 zatem jak zmusić Chameleona aby wyświetlił taką rozdzielczość?

 

Oczywiście próbowałem w pliku /Extra/com.apple.Boot.plist dodać:

Graphics Mode
1920x1440x32

 

próbowałem również w pliku Theme.plist konkretnego Themes'a edytować pozycje:

screen_width - 1920

screen_height - 1440

oraz:

boot_height - 1440

boot_width - 1920

Niestety rozdzielczość, którą udaje mi się uzyskać oceniam na 1600 px w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczości jakie można uzyskać w Chameleonie, są to TYLKO rozdzielczości VESA. Niestety karty ATI nie wspierają trybów panoramicznych 16:9 ani 16:10 i pozostaje jedynie 4:3 i 5:4. Możesz wpisać tam natywne 1920x1200 ale faktycznie karta pokaże najprawdopodobniej 1600x1200... Jeśli ktoś zna sposób jak zmusić ATI do pracy w trybach panoramicznych, np poprzez modyfikacje BIOS'u to chętnie bym wysłuchał jak to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem która to jest, bo Blackosx to zdecydowanie najpłodniejszy twórca skórek do Chameleona 2 :)

http://forum.voodooprojects.org/index.php?board=7.0

 

U mnie jest około 25 różnych kombinacji rozdzielczości, jednak natywnej czyli 1920x1200 brak.

Nie do końca rozumiem - gdzie brak tej rozdzielczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem - gdzie brak tej rozdzielczości?

Podczas startu - w momencie działania Chameleon'a... Masz monitor z rozdzielczością natywną 1920x1200, ale VGA w tym momencie potrafi pokazać najwyżej tryby 4:3 bez panoramicznych, tu akurat wyjdzie 4:3. Jeśli chcesz aby skórka wtedy ładnie wyglądała, to albo zmuszasz VGA do działania tak jak powinna, albo dopasowujesz skórkę odpowiednio skalując ją z 1920x1200 do 1600x1200 z uwzględnieniem zniekształcenia jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackosx to nie jest nazwa skórki, tylko nick jej autora

To oczywiście wiem, ale on wszystkie swoje skórki nazywa Blackosx_coś tam ;-)

A ta konkretna kojarzy mi się właśnie z nazwą Blacosx i:

Nie wiem czy konkretnie o tę skórkę Ci chodziło.

jak widać nie tylko mnie.

 

Dzięki, wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wątek uzupełnić o kolejną skórkę do Chameleona autorstwa Blackosx tym razem aby nie było wątpliwości pod nazwą Blackosx_Big_Screen_MkII

Skórka przygotowana w dwóch wersjach i dla różnych rozdzielczości i równie estetyczna jak i pozostałe

Wersja1.

 

index.php?action=dlattach;topic=831.0;attach=564

 

Wersja2.

 

index.php?action=dlattach;topic=831.0;attach=566

 

Link:

http://forum.voodooprojects.org/index.p ... 831.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.