Skocz do zawartości

Asus Gryphon 87, i7-4770k - hdmi , dual monitor , hd4600


marianeck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

konfiguracja ja w stopce, clover 2236

boot UEFI

osxAptioFixDrv, VBoxHfs, OsxFatBinaryDrv

kexty

FakeSMC , AppleintelE1000e

 

w biose ustawione gpu multi display

 

config clovera w zasadzei pusty, ustawiony theme, 0x2000, injectkext i path efi\boot\bootx64.efi hidden

 

mam problem z hdmi

 

na DVI jest obraz z hdmi juz nie

 

na hdmi jest obraz clover , boot osxa i szary ekran i jabłko w momencie kiedy ma pojawic sie pulpit brak sygnalu w monitorze , odpinam hdmi , podpinam dvi i jest pulpit

 

podobnie jak podpiete sa dwa monitory dvi i hdmi obraz sklonowany i monitor s hdmi brak sygnalu monito z dvi komunikat 'entering saving mode'

podpięte dwa monitory , wyjmuje wtyczke hdmi , probuję wybudzić klawiaturą , nic sie nie dzieje, wybudzam przyciskiem start pojawia sie pulpit

 

drugi problem do audio alc892 ma kros sprawdzony patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marianeck, chcesz odpalić HD4600 z CPU?

Wydaje mi się że HD4600 tak samo jak HD4000 potrzebuje popchnięcia:

    <key>Graphics</key> 
    <dict> 
        <key>Inject</key> 
        <dict> 
            <key>ATI</key> 
            <false/> 
            <key>Intel</key> 
            <true/> 
            <key>NVidia</key> 
            <false/> 
        </dict> 
        <key>PatchVBios</key> 
        <false/> 
    </dict>

Od razu zaznaczam, że nie testowałem. Mam taki sam CPU i GPU w CPU, ale korzystam z GTX760 i nie chciało mi się dotąd testować "czy i jak da radę ją odpalić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marianeck

 

nie wiem czy to czasem nie wplyw zmian od 10.8.5. Poczytaj o patchowaniu AppleIntelFramebufferAzul.kext - informacje o numeracji connectorow i ich typie. Chyba chodzilo o problem, ze po wlaczeniu urzadzenia zmienia sie numeracja - moze jakby wymusic odpowienie przyporzadkowania to byloby ok.

 

P.S.

w configu nie potrzebujesz 0x2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem test polegajacy na tym ze podpiolem haMac'a po hdmi pod tv plazme samsung 50b850 to jest 50" ful hd czyli 1920x1080 no i wystartowal bez problemu

 

wnioski , monitor pod ktory podpinalem to Ben@ 241W 24" 1920x1200 byc moze problem lezy w monitorze , danym modelu lub w tym ze jest to monitor o natywnym 1920 x1200

 

 

mial ktos podobny problem z monitorem i hdmi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,


Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi na forum udało mi się złożyć haMaczka i używam go z powodzeniem od 2 tygodni.
Bardzo dużo informacji znalazłem w zasobach i tutorialach ale pewne sprawy chciałbym doprecyzować i ew prosić o pomoc w sprawach których nie mogę rozwiązać.

Moja konfiguracja:

Asus Gryphon Z87, i7-4770k, obudowa mod G5, 2x8GB, hdd 750 samsung, bt a1114, monitor 2x Acer B223w, Zasilacz 700W, kamera Labtec
Bios  1707 (ustawienia zgodnie z info na forum), Clover, Mavericks 10.9.1, kexty fakeSMC i AppleIntelE1000e najnowsze z SourceForge, audio od 314eR, HWmon
Clover na dysku HDD na partycji EFI, zapasowy na kluczu  


W zasadzie wszystko działa, PM, wybudzanie myszą BT, iMessage, haMaczek widziany jest jako iMac, Procesor 3,5 GHz, Grafika Intel HD 4600 1024 MB,

Teraz pytania:

1. Pełne wybudzenie  działa przy pracy z 1 monitorem (zasilacz przestaje pracować, świeci się tylko dioda power). Monitor podłączam do HDMI lub do DVI.
Przy pracy z 2 monitorami, można uśpić całkowicie komputer ale przy próbie wybudzenia z pełnego sleepa pojawia się obraz tylko na monitorze po DVI natomiast monitor HDMI jest w stanby po czy po pary sekundach system się resetuje. Tak jak pisałem przy pracy tylko z 1 monitorem dolegliwość nie występuje.
Częściowo poradziłem sobie z tym ustawiając w Oszczędzaniu energii Usypiaj komputer „Nigdy”, reszta na TAK i wtedy monitory idą do sleepa i się wybudzają.

Nie za bardzo wiem gdzie można szukać przyczyny takiego zachowania

2.  Monitory które posiadam mają możliwość obrotu o 90 stopni, niestety monitor podpięty pod HDMI jest identyfikowany jako wbudowany w Imac i ze względów oczywistych nie ma możliwości obrotu, Drugi dołączony po DVI jest identyfikowany poprawnie jako Acer B223W i można go dowolnie obracać w systemie.

Czy ktoś posiada sprawdzone prawidłowe wpisy do Clovera w config.plist tak aby działał jako Mac Pro ?, może wtedy system zobaczył by oba monitory prawidłowo jako dołączane i można by je dowolnie obracać.

Obecnie

    <key>SMBIOS</key>
    <dict>
        <key>BiosReleaseDate</key>
        <string>03/09/2013</string>
        <key>BiosVendor</key>
        <string>Apple Inc.</string>
        <key>BiosVersion</key>
        <string>IM142.88Z.0118.B00.1309031249</string>
        <key>Board-ID</key>
        <string>Mac-27ADBB7B4CEE8E61</string>
        <key>BoardManufacturer</key>
        <string>Apple Inc.</string>
        <key>BoardSerialNumber</key>
        <string>C02xxxxF8JC12345</string>
        <key>BoardVersion</key>
        <string>iMac14,2</string>
        <key>Family</key>
        <string>iMac</string>
        <key>Manufacturer</key>
        <string>Apple Inc.</string>
        <key>ProductName</key>
        <string>iMac14,2</string>
        <key>SerialNumber</key>
        <string>C02xxxxF8JC</string>
    </dict>

3. FireWire 400, mam obudowę modowaną G5 i z przodu jest wejście FireWire, czy ktoś z forumowiczów ma pomysł na podłączenie takiego wejścia, przejściówka na USB lub karta pci-e, chodi mi o sprawdzone rozwiązanie działające z OS X

4. Czy dać sobie spokój z tą wbudowaną grafiką i zainwestować w kartę np http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660-2gb-192bit-gra-i3952399786.html

5. Znalazłem na allegro aukcję na której jest oferowana usługa modyfikacji BIOSU karty graficznej tak aby bezproblemowo pracowała z prawdziwymi Macami Pro
Czy warto w coś takiego zainwestować , chodzi moi o jak największą zgodność i bezproblemowość instalacji/upgeradu.

 
Fragmenty plików konfiguracyjnych wstawiaj jako kod.

MKjanek32

Edytowane przez MKjanek32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Po zapoznaniu się z informacjami zawartymi na forum udało mi się złożyć haMaczka i używam go z powodzeniem od 2 tygodni.

Bardzo dużo informacji znalazłem w zasobach i tutorialach ale pewne sprawy chciałbym doprecyzować i ew prosić o pomoc w sprawach których nie mogę rozwiązać.

 

Moja konfiguracja:

 

Asus Gryphon Z87, i7-4770k, obudowa mod G5, 2x8GB, hdd 750 samsung, bt a1114, monitor 2x Acer B223w, Zasilacz 700W, kamera Labtec

Bios  1707 (ustawienia zgodnie z info na forum), Clover, Mavericks 10.9.1, kexty fakeSMC i AppleIntelE1000e najnowsze z SourceForge, audio od 314eR, HWmon

Clover na dysku HDD na partycji EFI, zapasowy na kluczu  

 

 

 

W zasadzie wszystko działa, PM, wybudzanie myszą BT, iMessage, haMaczek widziany jest jako iMac, Procesor 3,5 GHz, Grafika Intel HD 4600 1024 MB,

 

Teraz pytania:

 

1. Pełne wybudzenie  działa przy pracy z 1 monitorem (zasilacz przestaje pracować, świeci się tylko dioda power). Monitor podłączam do HDMI lub do DVI.

Przy pracy z 2 monitorami, można uśpić całkowicie komputer ale przy próbie wybudzenia z pełnego sleepa pojawia się obraz tylko na monitorze po DVI natomiast monitor HDMI jest w stanby po czy po pary sekundach system się resetuje. Tak jak pisałem przy pracy tylko z 1 monitorem dolegliwość nie występuje.

Częściowo poradziłem sobie z tym ustawiając w Oszczędzaniu energii Usypiaj komputer „Nigdy”, reszta na TAK i wtedy monitory idą do sleepa i się wybudzają.

 

Nie za bardzo wiem gdzie można szukać przyczyny takiego zachowania

 

2.  Monitory które posiadam mają możliwość obrotu o 90 stopni, niestety monitor podpięty pod HDMI jest identyfikowany jako wbudowany w Imac i ze względów oczywistych nie ma możliwości obrotu, Drugi dołączony po DVI jest identyfikowany poprawnie jako Acer B223W i można go dowolnie obracać w systemie.

 

Czy ktoś posiada sprawdzone prawidłowe wpisy do Clovera w config.plist tak aby działał jako Mac Pro ?, może wtedy system zobaczył by oba monitory prawidłowo jako dołączane i można by je dowolnie obracać.

 

Obecnie

    <key>SMBIOS</key>

    <dict>

        <key>BiosReleaseDate</key>

        <string>03/09/2013</string>

        <key>BiosVendor</key>

        <string>Apple Inc.</string>

        <key>BiosVersion</key>

        <string>IM142.88Z.0118.B00.1309031249</string>

        <key>Board-ID</key>

        <string>Mac-27ADBB7B4CEE8E61</string>

        <key>BoardManufacturer</key>

        <string>Apple Inc.</string>

        <key>BoardSerialNumber</key>

        <string>C02xxxxF8JC12345</string>

        <key>BoardVersion</key>

        <string>iMac14,2</string>

        <key>Family</key>

        <string>iMac</string>

        <key>Manufacturer</key>

        <string>Apple Inc.</string>

        <key>ProductName</key>

        <string>iMac14,2</string>

        <key>SerialNumber</key>

        <string>C02xxxxF8JC</string>

    </dict>

 

3. FireWire 400, mam obudowę modowaną G5 i z przodu jest wejście FireWire, czy ktoś z forumowiczów ma pomysł na podłączenie takiego wejścia, przejściówka na USB lub karta pci-e, chodi mi o sprawdzone rozwiązanie działające z OS X

 

4. Czy dać sobie spokój z tą wbudowaną grafiką i zainwestować w kartę np http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660-2gb-192bit-gra-i3952399786.html

 

5. Znalazłem na allegro aukcję na której jest oferowana usługa modyfikacji BIOSU karty graficznej tak aby bezproblemowo pracowała z prawdziwymi Macami Pro

Czy warto w coś takiego zainwestować , chodzi moi o jak największą zgodność i bezproblemowość instalacji/upgeradu.

 

 

 

 

Możesz mi napisać w jaki sposób zrobiłeś wybudzanie systemu? Mam tą samą płytę główną tylko, że odpalam monitory na HD7770. Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi napisać w jaki sposób zrobiłeś wybudzanie systemu? Mam tą samą płytę główną tylko, że odpalam monitory na HD7770. Dzięki za info.

Może zacznij od http://hamac.pl/topic/8239-maverics-na-gryphonie-z87/ i podpięciu monitora pod DVI płyty, u mnie ruszył pm gdy wgrałem FakeSMC s sourceforge do S/L/E przez ktext Wizarda, Wiem że to nie jest eleganckie rozwiązanie, trzeba powtażać po każdym upgerade ale działa ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lulek2007

 

wrzuc sobie fix do shutdowna do clovera - co prawda jak nazwa wskazuje sluzy do shutdowna, ale moze bedzie mialo jakis pozytywny wplyw - zaszkodzic nie zaszkodzi.

 

Edit: zakladam, ze masz configa, w ktorym sa juz fixy a nie maski dsdt

 

Ponizej moja sekcja ACPI z config.plist

<key>ACPI</key>
	<dict>
		<key>DSDT</key>
		<dict>
			<key>Fixes</key>
			<dict>
				<key>FixShutdown_0004</key>
				<true/>
			</dict>
		</dict>
		<key>SSDT</key>
		<dict>
			<key>DropOem</key>
			<false/>
			<key>Generate</key>
			<dict>
				<key>PStates</key>
				<false/>
				<key>CStates</key>
				<false/>
			</dict>
		</dict>
	</dict>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@lulek2007 - nie ma sensu inwestować w GTX660 - lepiej weź coś na GTX760, będzie już z BIOS'em UEFI w standardzie. Dwa monitory działają bez problemu na ASUS GTX760 i GTX770 - testowałem osobiście.

 

Zainwestowałem gtx 770 asusa i jest ok ....... coś jest namieszane z hdmi w gryphonie, DVI OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla intela musi być Injekcja włączona. Inaczej sprawy się mają czasem przy lapkach bo tam potrafi wystartować bez injekcji.

 

Pytanie mam do tego wpisu. przy włączonej injekcji INTEL dla HD4600  ładowanie przed instalacją yosemite zatrzymuje się na DSMOS has arrived i restart, bez injkecji ładuje się pasek i instalacja przechodzi dalej… powód? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.