Skocz do zawartości

Leopard Server 10.5.5 Instalacja i Konfiguracja


scg32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zainstalowałem sobie właśnie serwerową dystrybucje Leoparda,jest to wersja oryginalna choć można spotkać w sieci wersje hackowane np Jas 10.5.4 Server jak i Leo4All .

 

Moja wersja jest wersja 10.5 i zrobiony upgrade przez SU do 10.5.5 + plus wszystkie dostępne updaty softu.

 

serwer.jpg

 

Użyta metoda instalacji to opisana TUTAJ przez Naszego 314TeR lub można użyć metody BOOT-132.

 

Instalujemy Chamelona wersję która zawiera możliwość instalacji kextów w katalogu Extra

Kexty które ja wykorzystałem do uruchomienia to:

drwxr-xr-x  3 root  wheel    102 13 gru 09:31 AppleDecrypt.kext  - zamiast dsmos.kext
drwxr-xr-x@ 3 root  wheel    102 10 gru 21:45 IntelCPUPMDisabler.kext
drwxr-xr-x@ 3 root  wheel    102 10 gru 21:45 SMBIOSEnabler.kext

 

dodatkowo wrzucone kexty do /system/library/extensions

NVinject.kext  - dodatkowo
JMicronATA.kext - podmiana
IOATAFamily.kext - podmiana
OpenHaltRestart.kext - dodatkowo
NullCPUPowerManagement.kext -dodatkowo

 

Patch tarugi na AppleHDA też powinien działać ja wrzuciłem kexty tylko do SB Live!

 

Oczywiście wszystkie te podmiany dotyczą mojej płyty głównej !!!! przy instalacji u siebie należy dobrać takie jakie bedą potrzebne :)

 

Można sobie doinstalować polska paczkę językową Polish.pkg (nie jest zawarta),system będzie częściowo po Polsku , oczywiście Narzędzia Administracyjne dotyczące serwera są tylko i wyłącznie po angielsku.

 

Sytem Server praktycznie niczym nie różni się się od zwykłego Leoparda i można go używać do codziennej pracy a posiada znacznie większe możliwości.

 

Sama konfiguracja po instalacji nie powinna sprawić wiele kłopotu ale tylko dla osób obeznanych w pewnym stopniu z zagadnieniami sieciowymi , podajemy parę informacji dotyczących Naszego serwera , wybieramy tez stopień zaawansowania konfiguracji poszczególnych usług , ja wybrałem ten najwyższy ,te niższe polegają na włączeniu danej usługi, podstawowej konfiguracji i DZIAŁA !!!!

Pod tym względem twórcy systemu naprawdę się popisali !!

 

Troszkę gorzej to wypada w konfiguracji zaawansowanej ale może dlatego tylko że jestem przeciwnikiem graficznych konfiguratorów dla usług sieciowych , chodź muszę powiedzieć że zrobili na mnie wrażenie i to pozytywne:)

Konfiguracja nie przebiega tak bardzo intuicyjnie , trzeba wiedzieć co się konfiguruje i posiadać wiedzę na ten temat.

 

I to tyle jeśli chodzi o wrażenia z tego systemu , wkrótce opisze jak postawić serwer DNS np dla komputerów w sieci lokalnej czy też jak podpiąć domenę do naszego serwera.

Jak tylko będzie czas postaram się opisać więcej usług FTP,HTTP itp

Planuje też podłączenie pod publiczny adres tylko muszę niestety zmienić router u siebie bo ten ma ograniczone możliwości konfiguracji :) i przeznaczyć serwer do testów

 

Pozdrawiam

 

W razie pytań i wątpliwości jestem TU :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, gratulacje @scg32 :) Właśnie będę składał taki serwerek i planowałem zainstalować na nim Mac OS X Server.

 

Teraz mam pytanko: mam w domu 2 połączenia internetowe (załóżmy 2 osoby). Osoba na parterze ma jedno połączenie, a osoba na piętrze drugie. Chciałbym aby do osoby na parterze trafiało jej łącze, a do osoby na piętrze jej łącze. Przy tym obydwie osoby miałyby być podłączone do serwera chociażby za pomocą access-pointa. Myślałem nad adresami MAC kart sieciowych, ale czy to wypali? W linuksie użyłbym iptables, a tu jak to zrobić? Jest to w ogóle wykonalne?

 

Sorry że się tak rozpisałem ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.