Skocz do zawartości

Problem z wybudzaniem.


Makbet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po okrutnych bojach udało mi się w końcu zainstalować iAtkosa L2 i wszystkie (chyba) sterowniki.

Postawiłem go na HP dv6670ew tylko kartę WiFi zamieniłem na Broadcom bcm4311.

By nie pisać za wiele odnośnie sprzętu wkleję fotke z SystemInfo w załączniku.

 

Niestety ale nie mogę wybudzić systemu za pomocą ani klawiatury ani touchpada ani myszki podłączonej do usb nawet przycisk power nie działa. Inaczej nie próbowałem bo nawet nie wiem co może jeszcze wybudzać. Musze po uśpieniu wyłączyć go poprzez przytrzymanie przycisku włączenia.

 

Co mogę z tym zrobić by działało?

post-5829-13904298254894_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. HP Pavilion dv6670ew / nie mam pojecia jaka płyta

2. Intel Core 2 Duo T7250

  • MMX instructions
    SSE / Streaming SIMD Extensions
    SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2
    SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3
    SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3
    EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
    NX / XD / Execute disable bit
    VT / Virtualization technology
    IDA / Intel Dynamic Acceleration technology

3. ICH8

4. raczej nie występuje

5. Nvidia GeForce 8400M GS / 1280x800

6. Realtek High Definition Audio HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0268&SUBSYS_103C30CC&REV_1000

7. Realtek RTL8101E Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.20)

8. Broadcom bcm4311 wymieniona zamiast intelowskiej

9. SATA - 2 partycje obie utworzone podczas instalacji Liona

10. Klawa i touchpad PS/2 + myszka pod usb

 

Niedziałający PM? Mogę prosić jaśniej?

 

[ Dodano: 2013-11-08, 21:37 ]

Opisz dokładnie sprzęt: http://hamac.pl...zetu-vt2415.htm

Stawiam na niedziałający PM.

 

Sprzęt opisałem w poprzednim poście. Co do PM, to chyba nie działa ponieważ nie ma informacji które w poradniku o DSDT znalazłem. Wstawiam podgląd z IORegistryExplorer

 

Nie do końca wiem jak to ugryźć, ponieważ już wcześniej ktoś napisał o moim sprzęcie by ładować retaila, a przy sprzętach zgodnych z Mac'ami nie modyfikuje się podobno DSDT, no chyba że czegoś nie zrozumiałem, nowy jestem.

"Japko" działa stabilnie, procek nie grzeje się, powiem nawet że jest chłodniejszy niż na windzie (wentylator działa super cicho w porównaniu do windy). Niestety nie działa ten sleep co jest wkurzające. Przydało by mi się jeszcze odpalić kamerkę ale to już problem raczej na później.

 

Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu tego problemu i możliwe jak najdokładniejsze wyjaśnienie ponieważ jak już pisałem nowy w tym jestem, a chciałbym by żonka miała już skończonego kompa. Moja męskość i tak już sporo ucierpiała przez ładowanie chyba z 11 razy instalki tego Liona :-P

post-5829-13904298260368_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry za opóźnienie.

Nie do końca wiem jak to ugryźć, ponieważ już wcześniej ktoś napisał o moim sprzęcie by ładować retaila, a przy sprzętach zgodnych z Mac'ami nie modyfikuje się podobno DSDT, no chyba że czegoś nie zrozumiałem, nowy jestem.

Nie do końca:

-Na wszystkich sprzętach do pierwszej generacji Core trzeba zmodyfikować DSDT, żeby działał PM.

-Od drugiej generacji Core (Sandy Bridge) większość płyt głównych ma UEFI zamiast BIOSu, dzięki czemu nie trzeba modyfikować DSDT. Niektóre płyty wymagają patcha w UEFI, po nim PM działa bez żadnego kombinowania na 10.6.8 i wczesnych 10.7, a od 10.7.4 w górę potrzebna jest tablica SSDT stworzona skryptem pod konkretny procesor lub generowanie stanów w bootloaderze.

 

Wracając do twojego laptopa - zacznij od zmiany identyfikacji na MacBook Pro 5,1. Do wyciągania i kompilacji DSDT polecam Chameleon Wizarda (od wersji 4.0 posiada kompilator iASL), do edycji TextWranglera.

Wyciągnij i zdekompiluj DSDT, potem zrób modyfikacje sekcji HPET, RTC, TMR, PIC wg poradnika: http://hamac.pl/topics27/czesc-2-podsta ... vt1648.htm

Warto też dodać metodę DTGP, może się w przyszłości przydać.

Jak skończysz, skompiluj i gotowy DSDT.aml wrzuć w odpowiednie miejsce, nie wiem jakiego używasz bootloadera. I oczywiście daj znać, czy zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.