Skocz do zawartości

Gigabyte GTX460 OC i inne nvidie - instalacja CUDA


MacRobx64
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, nie będę ściemniał, potrzebuję czegoś co uruchomi w systemie dostęp do GPU z poziomu aplikacji takich jak Adobe Aftereffects, czy Cinema 4D w których wykorzystanie GPU do renderingu bardzo pomaga szczególnie jeśli chodzi o czas generowania ... oj pomaga.

Niestety system mimo, że działa bardzo dobrze na moim HP XW8600 to brak dostępu CUDAków skutecznie mnie zniechęca a chciałbym odsunąć na bok produkt znanej firmy z numerem "siedem" :)

Jakieś spec sterowniki ?

Kekst uruchamiający coś więcej niż tylko podstawowe funkcje wyświetlania ?

 

Przyznam się, że MAC OS X to nie moja działka - do tej pory - i wiedza na ten temat jest u mnie szczątkowa. Nie licząc tego co dowiedziałem się w ciągu ostatnich kilku dni ;)

 

W międzyczasie zassałem sterowniki CUDA dla MAC OSX'a, pytanie czy po zainstalowaniu będzie działać ? Czy może trzeba coś jeszcze zrobić ? :)

Na TonyMacx86 jest coś na temat ale wymaga mnóstwa zabiegów i jakichś narzędzi z tamtego portalu a dostępu brak :(

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wujku :)

 

Zassałem oficjalne CUDA stery ale w dalszym ciągu nic :(

 

W Aftereffects pokazuje mi że OPEN GL czy CL jest i działa ale nie moge wykorzystać GPU do Raytracingu bo ... niekompatybilny driver :(

 

Haaa, znalazłem jeszcze nowszy CUDA driver dla Mavericksa ..... zaraz się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne sam instalator "CUDA" nie ma żadnego zabezpieczenia instalacji. Można wgrać na każdym systemie i na każdej wersji driverów.

 

http://www.nvidia.com/object/mac-driver-archive.html

 

Pytanie czy nie trzeba gdzieś dodatkowo dopisać identyfikatorów ID karty jaką się ma, bo idę o zakład, że w pakiecie CUDA są jedynie ID kart dedykowanych dla OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie trzeba gdzieś dodatkowo dopisać identyfikatorów ID karty jaką się ma, bo idę o zakład, że w pakiecie CUDA są jedynie ID kart dedykowanych dla OS X.

 

Dokładnie. Trzeba wyedytować cuda_supported_cards (premiere) oraz raytracer_supported_cards (af) i dopisać swoją kartę.

Operacja dla CS6, w CC pewnie jest tak samo.

 

Premiere:

/Applications/Adobe\ Premiere\ Pro\ CC/Adobe\ Premiere\ Pro\ CC.app/Contents/cuda_supported_cards.txt

 

After Effects:

/Applications/Adobe\ After\ Effects\ CC/Adobe\ After\ Effects\ CC.app/Contents/raytracer_supported_cards.txt

 

Poniżej filmik:

http://vimeo.com/43420088

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie razem z 10.9 GTX285 stracił oficjalne wsparcie dla CUDA.

 

Nowa wersja 5.5.28 przeznaczona dla Mavericksa wspiera jedynie

GeForce 600 series: GTX 680

Quadro series: K5000 for Mac, K5000, 4000 for Mac

 

:-x

 

Pozostaje modyfikacja "opencl_supported_cards" pliku i dodanie GeForce GTX 285 do listy działających urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 560Ti i ostanią wersję CUDA poprzez aktualizację.
https://www.dropbox.com/s/uppqa8rg2zrupap/cuda.png

To że masz zainstalowane środowisko, sterowniki, SDK nie świadczy o tym że twój hardware to będzie wspierał.

 

oswaldini, przez najbliższy czas nie mogę doczekać się nowej puszki, wiadomo nowy hardware. Do tego aktualizacji systemu, sterowników jak i programów pod katem GPGPU i ogólnego SLI/CrossFire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Np ja nie mam. I prawdopodobnie nie odpalę.

 

Ale dowiedziałem się że mimo AMD w nowym MP, Apple również wspiera (w sofcie) nVidie.

[...] As for NVIDIA cards and FCPX, we tested with two NVIDIA cards yesterday (Quadro 4000 + GTX 680). FCPX only sees the one connected to the display. But the render speed of the GTX 680 is dramatically improved with FCPX 10.1 even as a single. Details to be posted soon. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na forach , suporcie Adobe że OS Mavericks nie wspiera kart Nvidi z CUDA GTX do GTX400 " na ten dzień "

I faktycznie na pożyczonej karcie GTX 550 Ti i CUDA działa.

 

Zainstalowałem drivery do cuda z

http://www.nvidia.com/obj...er-archive.html

 

Do działania w Adobe Premiere CS6 trzeba jeszcze zrobić wpis w pliku cuda_supported_cards.txt

Premiere Pro CS6

 

1) Need to run GPUSniffer. Open Terminal Window and copy and paste this command:

 

/Applications/Adobe\ Premiere\ Pro\ CS6/Adobe\ Premiere\ Pro\ CS6.app/Contents/GPUSniffer.app/Contents/MacOS/GPUSniffer

 

 

 

2) Open Terminal Window and copy and paste this command:

 

sudo nano /Applications/Adobe\ Premiere\ Pro\ CS6/Adobe\ Premiere\ Pro\ CS6.app/Contents/cuda_supported_cards.txt

 

Pozdrawiam

 

[ Komentarz dodany przez: MKjanek32: 2014-01-16, 21:20 ]

Linki zewnętrzne w CODE, proszę zapoznać się z regulaminem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.