Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Gigabyte GA-A55M-DS2 rev. 2.2

2. AMD Athlon II X4 641 (x86, x86-64, MMX, 3DNow!, SSE, SSE2, SSE3)

3. AMD A55

4. Układ iTE I/O (nie jestem pewny czy to o to chodzi)

5. NVIDIA GeForce GTX 650

6. ALC887

7. Realtek RTL8168-8111

8. -

9. Nie jestem pewny więc:

http://i.imgur.com/DLzimTB.png

partycja Windows - NTFS, partycja z danymi - NTFS, wolne miejsce przeznaczone dla Mac OS'a.

10. USB/USB.

 

[ Komentarz dodany przez: MKjanek32: 2013-11-13, 13:36 ]

Linki zewnętrzne w CODE, przeczytaj regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już wielokrotnie:

 

AMD + OSX = odpuść sobie. Może i odpalisz system z zmodyfikowanym kernelem, ale co z tego, skoro nie będziesz mieć działającego PM. Bez PM to system nadaje się co najwyżej do obejrzenia, więc to samo możesz zrobić instalując go w wirtualnej maszynie. Chcesz mieć OSXa = przesiądź się na kompatybilną platformę na Intelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM- Power Management, tzn zarządzenie energią. Ja mam zainstalowanego na AMD, lecz bateria praktycznie nie trzyma, laptop się grzeje, wentylatory chodzą na 100%. Ale do wykonania drobnych prac pod tym systemem się nadaje. Do używania na dłuższą metę nie bardzo się nadaje AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estrax, faktycznie nieco demonizujesz... AMD owszem nie nadaje się zbytnio pod OS X, ale nie oznacza żeby nie spróbować.

 

Prawdą jest też że instalacja na AMD jest słabo opisana, generalnie ze względu na to że CPU wymaga specjalnego kernela, często chipsety montowane na płytach AMD są zupełnie niekompatybilne z OS X i jest wiele problemów które ciężko lub w ogóle nie da się rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, być może i trochę przesadziłem, ale w takim razie wytłumacz mi proszę, jaki jest sens stawiania systemu na niekompatybilnym sprzęcie (poza nową wiedzą, zdobytym doświadczeniem)? W zasadzie tak samo można system obejrzeć na wirtualnej maszynie. Zainstalować jako normalny OS można, ale co z użytkowaniem? Nie dość, że bardzo często trzeba sporo kombinować by niektóre kwestie odpalić, to i na dłuższą metę się to do pracy nie nadaje - przy niedziałającym PM spowoduje to dość mocne skrócenie żywotności takiego sprzętu. Nie lepiej wymienić go na kompatybilny i wtedy podejść do tematu raz jeszcze? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estrax, Ależ Twoje argumenty są jak najbardziej racjonalne, nie mniej musisz też zrozumieć właścicieli sprzętów z AMD. Niektórzy nie mogą zmienić, a innym może nie przeszkadzać działający na pełnej prędkości CPU i grzałka pod nogami.

 

Faktem jest że na sporej ilości sprzętów z AMD OS X da radę postawić, ale będzie działał w najlepszym wypadku w sposób niepełny.

 

Instalacja w wirtualnej maszynie też nie zapewni sprzętowego wsparcia ze strony VGA, przez co wiele programów nawet się nie odpali. Natomiast instalując na AMD mając kompatybilną VGA, jednak da radę ją odpalić.

 

Inna kwestia to proces instalacji, jest on uciążliwy, wymaga zawsze podmiany kernela, często nie działa wiele przeczy albo są problemy z aplikacjami... niespodziewane KP podczas pracy itp itd... do tego ostatni sensowny kernel był pod Snow Leoparda, a to oznacza możliwość odpalenia OS X na starszych AMD, ponieważ rozwiązania dla 10.6 są cirka sprzed 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.