Skocz do zawartości

Błąd Przy bootowaniu do liona (po instalacji sterowników)


HertzPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj zabrałem się do instalacji Hackintosha na moim pececie (specyfikacje w podpisie). Pierwszy problem pojawił się zaraz na początku na etapie gdzie w unibeascie trzeba wybrać nośnik z softem. Po wybraniu odpowiedniej opcji pojawiało się logo Apple i kręcące się kółeczko... potem ciemność i monitor przechodził w stan spoczynku. Próbowałem tak kilka razy wpisując różne komendy (GraphicsEnabler=No/ -v/ -x/ -f itd...) Nic nie pomagało, ale w trybie verbose (chyba) pojwiały się te wszystkie wiersze kodu, aż zatrzymało się na Amen na linijce: waiting for root directory czy coś w tym stylu... Wtedy wpadłem na pomysł żeby wypiąć kartę graf i zostawić tylko jedną kość ramu. Wtedy poszło bez problemu bez zadnych dodatkowych komend... Wszysko było super aż do momentu, w którym po ponownym włączeniu komputera trzeba było bawić się w multibeascie. Tak na prawdę to zaznaczałem tam na ślepo... za pierwszym razem komputer zaciął się dokładnie w momencie gdy multibeast zainstalowal wszystkie stery. Problem pojawił się ponownie gdy zainstalowałem OSX na nowo ale wtedy pokazał się przy bootowaniu(zdj: mjzk.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us). Czy jest to wina niekompatybilnego hardware'u czy ja robię coś źle? Jeżeli chodzi o .kexty to nie mam zielonego pojęcia co to jest i z czym się to je więc jeżeli ktoś się będzie podejmował pomocy to bardzo proszę o tłumaczenie jak głupiemu.

 

P.S. W biosie ustawiałem SATA na AHCI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - dla Twojej platformy optymalny OS to 10.8, jeśli dobrze pamiętam to 10.8.3 i w górę. Po spersonalizowaniu klucza z Cloverem (czyli kwestia przygotowania poprawnego pliku config.plist, oraz wrzucenia stosownych kextów) nie będziesz miał żadnych problemów. Konfiguracja bardzo podobna do Twojej przewijała się już sporo razy tu na forum ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Liona na MacBooku to nie kombinuj z ML tylko ściągnij Mavericksa i instaluj na tym sprzęcie. Co do tworzenia bootowalnego pendrive to wszystkie potrzebne poradniki i info masz tutaj na forum, wysil się i poszukaj ;-)

 

Clover jest bootloaderem UEFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jutro powalczę z ML'em + Cloverem. Tylko jeszcze jedno pytanko: jak już zainstaluję OSX'a to potem brać się za wcześniej potępionego Multibeasta czy jakoś inaczej instalować stery? :P

 

[ Dodano: 2013-11-21, 11:58 ]

Walczę z instalacją, ale jakoś w cloverze nie wykrywa tej partycji z ML'em.

xkvl.jpg

 

Ta partycja z Lionem to jest nie wyczyszczona partycja z pozostałością po nieudanych instalacjach z narzędziami Tonego...

 

Stwierdziłem, że możnaby clovera wrzucić na osobnego pendrive'a. Tak też zrobiłem, ale wysypał mi się taki błąd gdy odpaliłem tą instalację ML'a...

mv9i.jpg

 

Czy ja robie coś źle ? #-o

 

[ Dodano: 2013-11-21, 17:50 ]

Temat zamknięty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.