Skocz do zawartości

Zaawansowana konfiguracja sieciowa


scg32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No no, gratulacje @scg32 :) Właśnie będę składał taki serwerek i planowałem zainstalować na nim Mac OS X Server.

 

Teraz mam pytanko: mam w domu 2 połączenia internetowe (załóżmy 2 osoby). Osoba na parterze ma jedno połączenie, a osoba na piętrze drugie. Chciałbym aby do osoby na parterze trafiało jej łącze, a do osoby na piętrze jej łącze. Przy tym obydwie osoby miałyby być podłączone do serwera chociażby za pomocą access-pointa. Myślałem nad adresami MAC kart sieciowych, ale czy to wypali? W linuksie użyłbym iptables, a tu jak to zrobić? Jest to w ogóle wykonalne?

 

Sorry że się tak rozpisałem ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi ;)

 

niewiem czy cie dobrze zrozumialem :) po wczorajszym troche nie jasno mysle :) ale chodzi ci ot zeby skumac ze soba dwie sieci tak ?

 

a potem je dzielic ? na dwie osoby ?

 

pozdrawiam

 

Tak tak, dokładnie. Tylko żeby każdy dostawał swoje połączenie.

 

Tak tak, dokładnie. Tylko żeby każdy dostawał swoje połączenie.

 

Da radę, ale to temat na zupełnie inny wątek... musiałbym dokładnie poznać konfigurację sprzętu aby podać jakieś sensowne rozwiązanie.

 

Na razie nie mam funduszy, ale będzie to najzwyklejszy jednordzeniowy Atom (Mini-ITX) + wbudowana sieciówka + sieciówka na PCI. Nic innego tam nie dołożę. Tylko teraz tak myślę, gdzie ja podłączę Access Pointa? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MietasSR, To jest schemat tego co chcesz zrobić... ale nie o to mi chodziło...

 

Opisz jak masz teraz net po podłączany i rozrysuj to jeśli możesz... to co narysowałeś wyżej nie wydaje się w ogóle optymalne...

 

Na dobrą sprawę w w/w konfiguracji nie będzie zupełnie potrzebny dodatkowy router...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.