Skocz do zawartości

Gigabyte GA H61M-DS2


PiotrSat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Słowem wstępu aktualnie pracuję na hacku os x 10.8.5, system zainstalowany za pomocą unibeasta oraz kexty za pomocą multibeasta. Aktualnie wszystkie pięknie działa, nie mam problemu dosłownie z niczym.

 

Schody zaczynają się gdy próbuję zainstalować na moim sprzęcie os x 10.9, parametry podam niżej. Na pendrive mam przygotowany system za pomocą unibeasta, wszystko poszło pomyślnie. Zaczynam, wchodzę do biosu, standardowo ustawiam ahci, hpet x64 i chyba tyle z ustawień biosu, reszta standardowa. Dalej bootuję z pendriva i wybieram Boot, czyli przygotowany system z unibeastem. Po chwili ładowania się szarego ekranu monitor gaśnie, wygląda to dokładnie tak samo jak w przypadku braku karty graficznej, tzn. przechodzi w tryb oszczędny, tak jakby nie widział gpu. Próbowałem różnych kombinacji komend startowych lecz nic nie pomogło.

 

Oto parametry:

 

- Procek: intel core i3 2120 @ 3,3 Ghz

- nVidia GeForce GTX 260 wersja OC 896mb

- RAM 2x4GB 1333mhz cl9 HyperX

- Dysk 500GB Sata3 16mb

- MOBO: Gigabyte GA H61M-DS2 rev 1.2 bios w wersji FD (aktualny)

- Zasilacz ocz 600W

- Dodatkowo mysz + klawiatura usb

 

Cóż więcej, byłbym Wam bardzo wdzięczny za pomoc, wiadomo nie stać na oryginalnego maczka to trzeba kombinować na lewo ;p

 

Trzymajcie się, z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznajemy taką samą zasadę jak Tony. Jeżeli masz problemy z jego softem udaj się do niego na forum po pomoc.

 

Natomiast jeżeli chcesz mieć solidnie zrobionego hacka to zainteresuj się tym:

http://hamac.pl/topics61/clover-v2-inst ... vt9304.htm

http://hamac.pl/topics63/przygotowanie- ... t10536.htm - nadprogramowo

 

Popraw konfig wg: http://hamac.pl/topics8/jak-zrobic-list ... vt2415.htm

 

Clover jako jedyny bootloader umożliwia międzysystemową aktualizację 10.x -> 10.x bez modyfikacji obrazu czy nadinstalowywania systemów. To co promuje Tony to same protezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej: GA H61M-DS2 rev 1.2 FD

2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3: intel core i3 2120, obsługuje SSE4.1/4.2, AVX

3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD): Intel® H61 Express

4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje): brak

5. Jaka jest karta graficzna oraz (w przypadku notebooków) natywna rozdzielczość matrycy**: nvidia geforce gtx 260oc

6. Jaki jest kodek audio: Realtek® ALC887

7. Jaka jest karta sieciowa: Realtek RTL8111E chip (10/100/1000 Mbit)

8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje): brak

9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym: sata, 1 partycja

10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2.: usb

 

Powyżej podane specyfikacje według schematu, zatem rozpoczynam instalację clovera według tego poradnika:

http://hamac.pl/topics61/clover-v2-instrukcja-obslugi-vt9304.htm

 

Edit: Oki, przygotowałem sobie pendriva z cloverem (podczas instalacji wybrałem standar, tylko podstawowe opcje, poniżej zdj z zawartością usb) oraz pendriva z systemem 10.9, pytanie co dalej, mam zainstalować jakoś clovera? odpalić clovera, a później z niego instalkę systemu?

post-6270-13904298326935_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loading operating system i wszystko na tym staje.. poniżej zdj właściwości pendriva.

 

EDIT: Ok, coś źle zainstalowałem na tym penie za pierwszym razem, teraz usb już się bootuje, jestem w menu clovera ale w momencie kiedy wpinam drugie usb z przygotowanym maverickiem i wybieram go z menu clovera niby coś się ładuje ale na samym starcie już zwiecha i pc sie restartuje.

post-6270-13904298327674_thumb.png

post-6270-13904298328068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpinam drugie usb z przygotowanym maverickiem i wybieram go z menu clovera niby coś się ładuje ale na samym starcie już zwiecha i pc sie restartuje.

Masz blokadę rejestru MSR w BIOS'ie/UEFI musisz albo wgrać patchowany kernel, ale spróbuj z najnowszym możliwie cloverem i włączonym patchem PM Kernela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie 314TeR. Ta mobo nie miała raczej blokady, wersja 1.2 nie ma nawet UEFI, dopiero powyżej rev 3.x jest w niej UEFI bodaj. Osobiście przegrzebałbym BIOS. PiotrSat, przestaw opcję "No-Execute Memory Protect", HPET Support (Note) [Enabled], HPET Mode (Note) [64-bit mode] i zobacz czy nadal masz rebooty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nadal są rebooty, dodam tylko, że przy usunięciu standardowych flag startowych i przy wpisaniu GraphicsEnabler=Yes przed restartem na kilka sekund pojawia się standardowy szary ekran z jabłuszkiem.

 

Ed: ktoś coś reflektuje?

 

[ Dodano: 2013-12-11, 06:58 ]

Refresz, ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Z tego co wiem ta plyta ma UEFI, bo sam taką posiadam.
, wersja 1.2 nie ma nawet UEFI, dopiero powyżej rev 3.x jest w niej UEFI bodaj.

Odnoszę się jedynie do ogółu, jak na płycue nie ma UEFI to nie odpalisz clovera w trybie UEFI. Jak jest UEFI to clovera można odpalić w UEFI i najczęściej też w Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.