Skocz do zawartości

uszkodzone pliki atiradeonx1000.kext i ATY_Wormy.kext


Trejos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może pomożecie mimo, że problem dotyczy "zwykłego" maczka a nie hacka. Pacjent to MBP 2.33, late 2006, OS X 10.5.8, karta Ati Radeon X1600.

Walczę ze swoim MBP i mam dwa problemy. Jeden hardware'owy - nie ma podświetlenia matrycy (padła elektronika na płycie albo świetlówka). Do niedawna mogłem pracować na monitorze zewnętrznym. Niestety coś "walnęło" w systemie (drugi problem - software'owy) i zniknął sygnał na wyjściu DVI. Jest to uszkodzenie systemu, bo przy użyciu Windowsa przez BootCampa obraz na monitorze zew. jest.

 

Po starcie OS X dostaję komunikat:

Nie można użyć rozszerzenia systemowego.

Rozszerzenie systemowe "system/library/extensions/atiradeonx1000.kext" zostało niepoprawnie zainstalowane i nie może być użyte. Proszę zainstalować je ponownie..."

Chwilę później kolejny:

Nie można użyć rozszerzenia systemowego.

Rozszerzenie systemowe "system/library/extensions/ATINDRV.kext/contents/plugins.ATY_Wormy.kext" zostało niepoprawnie zainstalowane i nie może być użyte. Proszę zainstalować je ponownie..."

 

Matryca ma obraz. Wiem, bo zdjąłem pokrywę i świecę lampką biurową z tyłu. Laptop dawał obraz na monitor zewnętrzny - wiem, bo przed pojawieniem się tych komunikatów obraz był.

 

Gdzie można znaleźć drivery do tej karty graficznej? Może ktoś ma ten model i mógłby mi podesłać te pliki? Niestety napęd CD nie działa, poza tym mam tylko jedną płytę systemową (druga zagubiona).

 

Byłem na stronie Ati ale mają tylko drivery to X1900 G5 i X800XT.

 

Szukać systemu 10.4 albo 10.5 i instalować od nowa? Nawet nie wiem jak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek naprawić uprawnienia kextów. W terminalu:

sudo -s
cd /System/Library/Extensions
chown -R 0:0 atiradeonx1000.kext
chmod -R 755 atiradeonx1000.kext
chown -R 0:0 ATINDRV.kext
chmod -R 755 ATINDRV.kext
rm /System/Library/Extensions.mkext
exit

Restart i daj znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.