Skocz do zawartości

EFIX


amiga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:) Oj szkoła mnie niewiele nauczyła z racji szybko postępującej technologii. Ale OSX86 nie są moje pierwsze próby postawienia tego systemu na innym sprzęcie. Z 10 ponad lat temu stawiałem MacOS na Amidze :D Wprawdzie nie natywnie, ale też by się dało z racji tych samych procków ;)

 

 

Czyli spokojnie po jakimś strasznym zablokowaniu OSX możesz spodziewać się ode mnie pytania w stylu:

" Jak postawić OSx na PC i najlepiej zrób to za mnie " :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie po jakimś strasznym zablokowaniu OSX możesz spodziewać się ode mnie pytania w stylu:

" Jak postawić OSx na PC i najlepiej zrób to za mnie " :-P

 

 

nigdy tego nie zrobia :) bo niby w jaki sposob ?

 

musieli by chyba zupelnie powrocic spowrotem do swojej poprzedniej architektury :) weszli w INTELE a tak szczerze mowiac to wcale bym sie nie zdziwil jakby jescze poszli w AMD bo tansze o polowe :)

juz robia na chipach NFORCA wiec juz niedaleka droga :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak mówię, pod śnieżkę boleć będzie brak sterow na początku a wiele starszego sprzętu nie doczeka sie wsparcia w ogóle.

mój PC za kilka dni będzie obchodził 3-cie urodziny ;-) i trochę obawiam się o sterowniki do niego pod Snow Leo , głównie będę potrzebował do karty sieciowej (opartej na nForce 4 -obecnie jadę na forcedeth.kext) i sterownik do obsługi mojego dysku twardego na sata (obecnie mam chyba AppleNforceATA.kext)

 

a tak w ogóle ciekawie po jakim czasie od premiery system Snow Leo zostanie złamany przez "hackintoshy" , za pewne najpierw na Intelu , a potem na AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę wyjaśnień: z FreeBSD W Mac OS jest tylko userland;

ci, co trzymają się przy PPC mają racje, bo to był totalnie inaczej konstruowany sprzęt. Jka dwa rdzenie, to na osobnych szynach: i to było wydajne. a nie dwa rdzenie na jednej szynie. Jak to ma byc wykorzystane w 100%?

Darwin do zassania jest, owszem, ale z czasów OS 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to boot 132 z płyty nie można przenieść na najtańszego pena USB i nie będzie to samo? Muszę kiedyś sprawdzić...

 

 

a widzisz u to jest troche kapa :)

 

wlasnie dzis sobie przypomnialem ze zadalaes takie pytanie i postanowilem to sprawdzic:)

 

wyniki sa takie ze mozna sobie zrobic fajnego boota dzieki temu tylko jest maly problem udalo mi sie zrobic wszystko zeby booloader startowal z pena i to sie udaje:) niestety nie widzi dvd wiec nie mozna wystartowac z plyty a to jest wlasnie potrzebne aby np zainstalowac retaila ?

 

Dyski twarde widzi wiec bez problemu startujesz np xp leo i co tam chcesz ale dvd nie?

 

jakies pomysly sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyski twarde widzi wiec bez problemu startujesz np xp leo i co tam chcesz ale dvd nie?

jakies pomysly sugestie?

 

No właśnie nie mam na nic czasu ostatnio i nie sprawdziłem jeszcze, ale czysto teoretycznie wszystko zależy jak bios traktuje start z usb. Dyski i dvd są na SATA? Jest jeszcze jeden patent, czasami nie wiedzieć czemu instalka widzi tylko kanały 0 i 1 sata a pozostałe mimo, że są wyświetlane nie można ich zamontować. Podobnie miałem u siebie podczas instalacji leo4all wesja 1 bodajże - miałem dvd na kanale 2 i musiałem przepiąć na 1 bo miałem still waiting.

 

Zobaczę jakie stery do sata są na tym boot i ewentualnie wgram te z leo4all 3 bo te akurat widzą wszystkie kanały prawidłowo. Tylko ten czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam na nic czasu ostatnio i nie sprawdziłem jeszcze, ale czysto teoretycznie wszystko zależy jak bios traktuje start z usb. Dyski i dvd są na SATA? Jest jeszcze jeden patent, czasami nie wiedzieć czemu instalka widzi tylko kanały 0 i 1 sata a pozostałe mimo, że są wyświetlane nie można ich zamontować. Podobnie miałem u siebie podczas instalacji leo4all wesja 1 bodajże - miałem dvd na kanale 2 i musiałem przepiąć na 1 bo miałem still waiting.

 

Zobaczę jakie stery do sata są na tym boot i ewentualnie wgram te z leo4all 3 bo te akurat widzą wszystkie kanały prawidłowo. Tylko ten czas...

 

problem jest inny mysle bo pliki sa te same tylko inaczej robisz pena aby wystartował:)

 

dziwne jest to ze przy instalcji widzi plyte i mozesz z niej zainstalowac a przy boot z pena plyty nie widzi a dyski widzi :)

a pliki sa te same ? to jest zastanawiajace nawet plik configuracyjny sie niczym nie rozni :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na insanely, że jest to ograniczenie softu/sprzętu - bo w DVD podmieniasz nośnik jedynie, a boot z USB wymaga startu z zupełnie innego urządzenia...

 

Osobiście myślę, że niedługo ktoś wpadnie jak zrobić taki klucz USB że na niego będzie się wrzucać patche do OS X i ona będzie załatwiał oszukanie OS X'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że niedługo ktoś wpadnie jak zrobić taki klucz USB że na niego będzie się wrzucać patche do OS X i ona będzie załatwiał oszukanie OS X'a...

 

przy metodzie która udalo mi sie przetestowac i troche poprawic nic nie stoi na przeszkodzie aby wrzucic osx na pena tylko odpowiednio duzego i go zainstalowac :):)niestety niemam takiego aby to sprawdzic:) ale przeciez nie oto w tych chodzi :)

 

uwazam ze problem moze lezec jeszcze w kwesti wykorzystanego w tej metodzie bootloadera....

 

bo gdy np wrzucimy plyte CD boot-132 to u kazdego inaczej ropoznaje ten znak hex pod którym znajduje sie nasz naped u mnie np to jest "9f" na lapie jest chyba "ef" a na drugim lapie juz nie pamietam :):) wiadomo jest to kwestia kontrolera czy ata czy sata i jaka jest kolejnosc podpiecia w metodzie z pendrivem ten wybor nic nie daje i to jest wlasnie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.