Skocz do zawartości

EFIX


amiga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chodziło mi o to aby zastąpić takim kluczem USB - EFI-X. Czyli cały działający OS X na dysku jest bez modyfikacji, a patche są instalowane na klucz USB...

 

no chwila !!! przeciez metoda boot-132 wlasnie tak dziala wszystkie potrzebne kexty masz w katalogu extra ?

 

a reszta jest bez modyfikacji prawda to czy nie prawda ?

 

 

nie jest problemem zrobic pena ktrory by ci wystartował leoparda z dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie zrobił takiego EFI-Xa na pendrivie jeszcze :?:

Nie jestem pewien ale chyba EFI-X jest podpinany do USB bezpośrednio na płycie głównej ale to chyba nie ma znaczenia bo to ta sama metoda co podpięcie dodatkowych portów USB z przodu na obudowie PC-ta do płyty głównej.

Czy ma ktoś może obraz zawartości EFI-Xa bo można by zobaczyć co takiego specjalnego jest w środku że ten chodzi a nasze peny nie chcą chyba że robimy coś źle :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFI-X'y twierdzą że tam jest jeszcze jakiś extra hardware... czort ich wie...

 

Okazuje się że nie do końca sobie te klucze radzą... po aktualizacji do 10.5.6 np na P5W DH Deluxe trzeba pozmieniać ustawienia w BIOS'ie dla USB, bo inaczej sleep nie działa... Na to samo się skarżą właściciele innych płyt i EFI-X'a i czekają na aktualizację firmware'u.

 

Co do samego fizycznego połączenia - USB jest USB - a czy wtyczka jest w formacie "internal" czy w formacie "external" - to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chwila !!! przeciez metoda boot-132 wlasnie tak dziala wszystkie potrzebne kexty masz w katalogu extra ?

 

Niestety słabo znam tę metodę :( - jakoś nigdy nie była mi potrzebna...

 

Nie mniej po to aby odpalić OS X'a bez płyty należy i tak wprowadzić klasyczne modyfikacje jak przy retail'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie jest tak jak mowisz:)

 

ja stosuje metode boot-132 z powodzenie i znam ja dosc dobrze :)

 

mozna odpalic retaila dzieki tej metodzie bez zadnych modyfikacji poprostu potrzebne kexty aby wogole odpalil na pc sa w katalogu /extra (chameleon) mozesz pojsc dalej jesli wogole niechcesz ruszac partycji z Reatilem poprzez instalacje np chameleona mozesz zrobic start z pena i w ten sposob wkladasz pen i startujesz Leo wyciagasz i startujesz np XP normalnie :)dzieki temu nawet nikt nie wie ze masz Leo na dysku :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie przez święta dopiero sprawdzę kopiując zawartość cd na pena i zobaczę co się stanie :)

 

 

to ci moge potwierdzic ze nic sie nie stanie :) jesli tylko to zrobisz !!! poprostu ci nie wystartuje

musisz zrobic pen bootowalny a samo przekopiowanie zawatosci z plyty tego nie robi i tu jest pies pogrzebany :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze myslisz :):) to tez nie to :) kombinuj dalej :)

 

Aż mnie zaciekawiłeś :) Muszę się szybciej z robotą uporać bo ciekawe testy czekają :)

 

Więc tak - taki USB musi wystartować. USB (pen) jest jak dysk, więc chyba nie będzie problemu utworzyć na tym partycję botowalną (ciekawe co DU na to). I teraz tak. Skoro bootloader na instalkach z osx widzi dyski (wiem, zależy od sterów do chipseta i ew sata/ide ale załóżmy, że widzi) to taki sam bootloader na USB też zobaczy. Powinien. Potem Darwin i parę skryptów. Odpalam instalatora z DVD retail, potem skrypt wrzuca odpowiednie modyfikacje/kexty i reboot.

 

Gdzie jest błąd w moim myśleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoj tok myslenia byl identyczny z moim :) znaczy jest :):) problem polega na tym ze za cholere nie wystartujesz z plyty :):) wiem to brzmi niemozliwie !!! ale naprawde jest problem

 

np odpalasz boota z dysku tak jak ja mam chamelona w moim przypadku wystarczy podac rd=disk3s0 i wali z DVD :)

tam niestety nic takiego nie dziala , malo tego aby zrobic bootowalnego pena musisz uzyc metody syslinux a ona ma pewnie ograniczenia :) mozesz zrobic tak jak piszesz ale niestety to nic nie da :) robisz wszystko z poziomu DU ale tez potrzebujesz Windy :) metoda boot-132 jest oparta na syslinux i na tym bazowalem :) bo wlasnie oto chodzi aby zamiast plyty miec klucz instalacyjny na penie !!

 

chyba ze rzeczywiscie wpadniesz na jakis genialny pomysl czego ci zycze:) bo ja narazie sobie odpuszczam to :)

 

oczywiscie istnieje teoretyczna mozliwosc zrobienia takiego bootloadera na USB problem w tym zeby on zobaczył orginal plyty leoparda !!! A to juz jest klopot :)

 

 

Ponoc sie nikt z tym nie uporal a w tym efix musi byc to chyba zrobione dodatkowo sprzetowo ? sam software nie pomoze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą fajne święta. Rozwaliłem sobie leo zarówno na PC jak i na lapku. Tym razem polecę z retailem + 10.5.6 combo. Sama przyjemność :) Zwłaszcza, że popróbuję sobie z penem zamiast płytki boot132. Jedyna komplikacja to tak jak mówi scg32 - brak obsługi napędów optycznych z poziomu USB. Ciekawe od czego to zależy? Czyżby od płyty głównej i jej traktowania napędów USB? No, zobaczymy. Na wstępie rozpoczynam od wizyty u wujka Google, może ktoś jeszcze przerabiał ten temat. A więc o ile rodzinka się nie będzie marudzić zbytnio to będą pracowite święta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cholerstwem jest rzeczywiście spory problem. I to sprzętowy raczej. Udało mi się na lapku wrzucić retaila za pomocą pena (kopia bota 132), ale napęd podłączyłem pod USB, bo te dyski widzi. Ale dlaczego po starcie z USB przestaje działać AHCI? Wygląda to na bug w biosie, albo...

 

Zobaczę czy instalator linuxa po odpaleniu z usb zobaczy wszystkie dyski, potrzebuję tylko coś pobrać na szybko, tylko co jeest przystosowane do usb? Nie chodzi mi tu live - te powinny startować i po starcie widzieć wszystkie dyski, ale chodzi mi instalator, który zapewne może też mieć problem, podobnie jak boot 132 na penie. Jeżeli pod linuxem będzie ten sam problem to.... A właśnie! Czy sterowniki AHCI są inne przy instalatorze a inne po instalacji? Zabieram się do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli amiga rozumiem ze widzi naped optyczny podpiety np przez przejscówkę SATA/USB? :)

 

to by bylo niegłupie problem z dyskami USB na MAKU jest taki ze czasami brak jest wlasciciela plików na takim dysku da sie to zmienic z poziomu dzialajacego systemu ale ciezko jest postawic system na takim dysku :)

 

a co do AHCI to Stery na penie sa identyczne z tymi w systemie :)

 

pozdrawiam

 

Jesli oto ci chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzi przez przejściówkę - mam nagrywarkę bezpośrednio pod usb w zapasie :)

 

USB nie rozwiązuje większości problemów, napisałem jako ciekawostkę że widzi DVD na USB a nie widzi na SATA. I to przez BIOS jak mi się wydaje. A zatem pomęczę jeszcze z DSDT a jak to nie wypali to będę się dalej zastanawiać nad zasadą działania EFIXa (może jednak ktoś to kupi i opisze?).

 

jest taki programik SlimbuildGUI - BOOT 132 ISO Creator moze komus sie przyda

 

:D A i owszem - mam swoją płytkę z kextami i próbuję to ISO zapakować na USB właśnie. Ale i tak wiem, że nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.