Skocz do zawartości

Jak działa MacOS na Pentium 4@845 i 256MB Ram?


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że tak słabo oceniasz możliwości osx. W stopce mam podany drugi hack. Jest on postawiony na pentium 4 , no tylko że z trochę większą ilośćią ramu i tylko Tiger bo nie mam grafy odpowiedniej do Leoparda. Działa całkiem fajnie i właśnie z niego piszę ten post.

OSX to nie tylko najnowsze wypusty systemu. Można całkiem dobrze pracować na Tygrysku czy Leosiu. Polecam próby. Zaznaczm, że Tygrys to tylko dystrybucje żaden retail itp. z prostej przyczyny iż żadna taka czysta forma nigdy nie powstała.

Pentium które masz świetnie się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co tam siedzi. Skoro dayus, napisał że ma Compaq D310 i nic nie napisał o dodatkowej VGA to ma bardzo starego P4 z zintegrowaną z płytą VGA. Na niej na 100% nie odpali OS X. Dochodzi kwestia obsługi instrukcji SSE3 przez jego P4, jeśli ich nie ma to jeszcze konieczny będzie specjalny kernel.

 

Pomińmy kwestie sztuki dla sztuki, bo jeśli nawet zaprze się i postawi na nim system to będzie max 10.4.x, może jakimś cudem nawet 10.5.x... ale co z aplikacjami i wydajnością? wsparcie 10.4 i 10.5 zostało zamknięte dawno temu a wersje nawet zwykłych przeglądarek są stare i dziurawe jak sito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, źe troszkę zapomnieliśmy o tym iż do odpalenia OSX(Tygrysa) potrzebne są minimalnie instrukcjie SS2 a każdy pentium 4 je posiada. Oczywiście nie polemizuję z faktem, źe to leciwa konstrukcja. Ostanie Safari na tygrysa to 4.1.3 poza tym każdy posiadacz windowsa xp to jedna wielka dziura a i tak to ciągle popularny system. Ja zachęcam do spróbowania takich zabaw bo to pcha potem ludzi do odkrywania sprzętu, jego zalet i zasad działania, a nie tylko klikania dalej, dalej.

Szanuję takźe Twoje dążenie do perfekcji w tym temacie, ale przypomnij sobie początki OSX na Pecetach i szał radości spowodowany tylko samym odpaleniem tego systemu na swoim kompie. Nikt wtedy nie myślał o cloverach, chamelonach itp. Ba ludzie korzystali z takich systemów.

Tygrys na moim 2 hacku jest wydajny, filmy youtube, muza i internet bezproblemowo. No tak nie jest to demon prędkości, ale ja tego od niego nie wymagam. Postawiłem go dla zabawy. Co ciekawe odpala się szybciej niź mój główny hack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, źe troszkę zapomnieliśmy o tym iż do odpalenia OSX(Tygrysa) potrzebne są minimalnie instrukcjie SS2 a każdy pentium 4 je posiada.

Jeśli to stwierdzenie do mnie, to zwróć uwagę na to co napisałem. Wszystkie P4 posiadają SSE2, ale nie wszystkie SSE3. OS X wymaga SSE 3 i jeśli ich brak trzeba użyć specjalnego kernela z przepisanymi instrukcjami SSE3 na SSE2. Owszem i w jednym i drugim wypadku trzeba ten kernel podmieniać bo na vanillowym tylko Core 2 i nowsze polecą.

 

Zresztą temat jest o tyle wg mnie już "jałowy" jak dowodzenie że na sprzęcie X można jeszcze postawić dawno nie wspierany system Y. Na wielu kompach wciąż można postawić windows 98 ale czy o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przegadam Cię. Po co radzić i pomagać komuś kogo nie stać lub nie ma zamiaru kupować nowego sprzętu. Jak widzę teraz na forum liczą się tylko "funkiel nówki" konfiguracje i jeszcze trochę to i ja nie będę miał kogo poprosić o pomoc. W końcu z punktu widzenia forum mam już leciwego kompa. Ale to tak na marginesie. Wracając do meritum.

Tak jak napisał admin :) nic na tym nie ugrasz. Najlepiej ... sam wiesz co zrobić, pozostaje jednak zawsze małe ale.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laborman, ja chętnie pokibicuje Tobie i każdemu w odpalaniu sprzętu który się da... nie mniej ten akurat nie pójdzie w całości bo nie ma kompatybilnej VGA. Tylko po co w ogóle się napinać skoro sam auto ma w "poważaniu" swój temat:

Jego obecność na forum ograniczyła się do:

Wizyt: 1 Łączny czas wizyt Minut: 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.