Skocz do zawartości

Radeon R9 270X


HardcoreQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Problem mi się pojawił wraz ze Sierrą. Jakoś dotychczas go ignorowałem ( zrzucając na niekompatybilność softu) ale wczoraj coś mnie tknęło i zdiagnozowałem... Mój komp ( GryphonZ87) ma podłączone dwa monitory, pierwszy Philips przez HDMI ( lub DP) a drugi po DVI ( ten po DVI to starutki LG Flatron Slim L1970H 4:3)  Używam ich obu podczas pracy z FCPX - bo wygodniej. Używam też oprogramowania DVD StudioPro4 do masteringu płyt DVD - jak ktoś chce DVD. Problem pojawił się podczas pracy z DVDSP, oraz z wtyczką PixelFilmStudio ProfrezeFrame. Otóż podczas pracy na dwóch moniach DVDSP wiesza się nieregularnie, aczkolwiek często w chwili gdy chcę zapisać nowy projekt, lub utworzyć obrazy płyt - czyli w momencie gdy program potrzebuje wyświetlić okno dialogowe ze wskazaniem miejsca gdzie ma zapisać. Jak odłączę  monitor HDMI, wszystko działa na tym małym staruszku. Z kolei uruchamiając system na jednym moniu po HDMI program wiesza się jak wcześniej nieregularnie, ale często. Drugi problem z wtyczką Pixela... na jednym moniu ( obojętnie którym) działa jak powinna. Jak są oba podłączone to czasami zdarza się, że nieprawidłowo działa - nie ma dostępu do rysowania linii. Stąd mój wniosek że nie najlepiej pod 10.12.1 działa mój R9 270X. Czy jest jakiś sposób na alternatywne/poprawne uruchomienie Radka na 10.12 ? Mam wyłączonego intela ( jadę bez sleepu) i żadnych wpisów w cloverze (3949) do AMD. Po prostu OOTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jutro spróbuję popracować cały dzień na intelu, zobaczymy jak to się w praktyce ułoży. Dam znać 

============

Przepracowałem cały dzień z oboma monitorami podpiętymi do intela. Wnioski na dziś mam takie, że jest OK. Sam Final reaguje tak samo jak na Radku, minimalne przycięcia zdarzają się podczas odtwarzania nieprzeliczonych efektów ( SugarFX) ale z kolei te efekty liczę i tak procesorem, bo AMD potrafił "sadzić babole" Za kilka dni będzie rendering, więc będę wiedział więcej. Jedyny minus jaki zauważyłem to brak możliwości żonglowania monitorami. Konkretnie chodzi o to, że na AMD można na "żywym organizmie" wypiąć wtyczkę HDMI podłaczyć do drugiego kompa np do drukowania, a następnie bezboleśnie dopiąć na powrót drugi monitor do kompa i wszystko działa. Na intelu tego nie ma, wypniesz wtyczkę i drugi monitor gaśnie, a podpięcie jej na powrót skutkuje dwoma monitorami z czarnym ekranem.

 

Ale najgorsze jest to że nowy FCPX 10.3.1 + Sierra 10.12.1 nie odpala na włączonej grafie intela+ AMD z podłączonymi monitorami. Wykonuje piękny crash. Tak więc jak intel, to z podpiętymi moniami do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.