Skocz do zawartości

Witam wszystkich na forum haMac.pl


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na zmodernizowanym forum OSx86.org.pl. Jak wszyscy pewnie zauważyli ;-) zmieniliśmy nazwę domeny na nową:

 

http://haMac.pl

 

Mam nadzieję, że nowa nazwa przypadnie wszystkim do gustu i zostanie szybko zapamiętana. Oczywiście dotychczasowy adres http://forum.OSx86.org.pl jak i http://OSx86.org.pl będzie wciąż aktywny, aczkolwiek od dziś jest to już adres dodatkowy a nie główny.

 

Z starego forum zostały przeniesione wszystkie posty z załącznikami, wszystkie PW przychodzące z załącznikami, PW wychodzące (te niestety bez załączników), oraz wszystkie konta użytkowników którzy napisali choć jeden post na forum. Postanowiłem nie przenosić kont z zerową ilością postów, ponieważ wiele z nich należało do robaków spamujących, a jeśli nawet do użytkownika który tylko czytał, to i tak historia przeczytanych postów nie mogła być przeniesiona. W związku z tym, jeśli ktoś posiadał konto na forum.OSx86.org.pl a nie napisał choć jednego postu, to musi je od nowa założyć na haMac.pl.

 

W teorii wszystkie konta i hasła powinny być zaimportowane z starego forum i działać na nowy, ale w przypadku jakby jakieś nie działało to konieczne będzie odzyskanie go przez mechanizmy zapomnianego hasła. Działają one na zasadzie wysłania linku aktywacyjnego na email podany przy rejestracji na poprzednim forum. Jednak gdyby ten email już nie istniał, nie było do niego dostępu, to archiwum starego forum znajduje się pod tym adresem: http://hamac.pl/archiwum/, proszę wtedy zalogować się na archiwalne forum i wysłać do mnie PW z swojego konta z prośbą o aktualizację adresu email na nowym forum. Zrobię to i będzie możliwe odzyskanie konta na nowym forum. W przypadku jakby ktoś nie pamiętał hasła do starego forum i nie miał już dostępu do email'a użytego podczas rejestracji, to nie ma możliwości odzyskania konta, proszę wtedy założyć nowe.

 

To tyle w kwestiach migracji.

 

Na początek z funkcjonalności odpaliliśmy absolutne minimum. Działa moduł forum i Chat z prawdziwego zdarzenia. Inne moduły przeznaczone na zorganizowanie WIKI forumowego, strony z newsami z świata OSx86, sekcji pobierania plików, czy indywidualnych blogów zostały zakupione i czekają na uruchomienie. Będziemy je dodawać systematycznie w miarę możliwości.

 

A teraz zapraszam wszystkich do korzystania z nowego forum i podzielenia się z nami swoimi wrażeniami.

 

W imieniu całego zespołu pracującego nad modernizacją forum.

 

314TeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na otwarcie nowego forum, jak na otwarcie nowego sklepu :D A więc jestem dumny, że jestem obecny na forum, kiedy wchodzą tak duże zmiany :) Oczywiście jestem tu dopiero trzy minuty i pierwsze co zrobiłem, to udałem się do tego działu, aby sprawdzić nowości. Już czuję się 'jak u siebie w domu', ale zanim przyzwyczaję się do nowego wyglądu, to miną pewnie dwa dni. 

Jeszcze jedno pytanie z mojej strony: Czy ten wygląd zostaje na stałe, czy to kwestia czasu ? Bo jeśli chodzi o teraźniejszy wygląd, to jest czytelny i przejrzysty :) Ale mile widziane zmiany ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się zastanawiałem, czy IP board, czy vBulletin :) Jestem ciekaw co się zmieni wraz z nową templatką, bo subfora w ogóle nie są czytelne jak dla mnie, wszystko się zlewa. Może to moje osobiste odczucie nie wiem. Ale miło, że jest porządny silnik. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno jak wchodzę na stronę to nie przekierowuje mnie do forum tylko piszę, że nie mam uprawnień.

Zależy co wklepujesz w pasek adresu. Jak link ze starego forum, którego tu nie ma, to trafiasz tam gdzie nic nie ma, stąd ten błąd.

Od dziś wpisuj:

http://hamac.pl

i będzie wszystko działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię krytykować czyjejś pracy którą poświęca w dodatku hobbistycznie, ale pewnie będę pierwszą i jedyną osobą która nie kupuje nowej strony. Od pierwszego wejścia tęsknię za starym poczciwym forum. 

Nowe udaje InsanelyMac, ale mam wrażenie że jest mniej czytelne, i bez polotu, jak by ktoś postawił forum z darmowej templatki. Super opcją było by dodanie starego wyglądu do nowego silnika, bo nowa zdecydowanie mi nie leży. Nową nazwę przeboleję :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigFox - skórka jest tymczasowa, zlecenie wykonania skórki jest w trakcie realizacji.

 

Ja za stare forum podziękuję, jakbym miał dalej siedzieć cały dzień i usuwać spam i banować booty zamiast pomagać to szczerze powiem zrezygnowałbym całkiem ze starego forum na rzecz projectosx i insanelymac, które w zasadzie okupuję głównie.

 

Osobiście uważam, że zmiana jest dobra, teraz kwestia rozkręcenia względem pages, downloads i samej treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że to finalny project, co do kwestii technicznej na razie nie mam zastrzeżeń póki co, fakt faktem, że stary silnik nadawał się do wymiany. Jednak wygląd pozostawił bym bez większych zmian, stary miał swój klimat, takie moje zdanie.

Aż Ci dam like-a. Jestem podobnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, mobilna skórka jest zbugowana i jak otwieram ten kwadrat w górnym prawym rogu to ostatnia linijka jest częściowo ucięta

Zaproponuj lepsze tłumaczenie frazy "mark all read".

 

Takie kwiatki mogą wychodzić, bo zwyczajnie interface został projektowany pod angielski, a w wypadku skórki mobilnej, ewidentnie była pisana pod frazy jednowierszowe.

 

Nie lubię krytykować czyjejś pracy którą poświęca w dodatku hobbistycznie, ale pewnie będę pierwszą i jedyną osobą która nie kupuje nowej strony. Od pierwszego wejścia tęsknię za starym poczciwym forum. 

Nowe udaje InsanelyMac, ale mam wrażenie że jest mniej czytelne, i bez polotu, jak by ktoś postawił forum z darmowej templatki. Super opcją było by dodanie starego wyglądu do nowego silnika, bo nowa zdecydowanie mi nie leży. Nową nazwę przeboleję :->

 

...udaje tak jak każde forum na silniku IP,Board. Jak znasz lepszy silnik to proszę o propozycje. Przeanalizowałem aspekty za i przeciw oraz przetestowałem dokładnie phpBB3, vBulletin 4.x i 5.x, oraz IP.Board. Dopiero ten ostatni nadawał się do czegokolwiek. Stara skórka była właśnie templatką darmową złapaną z jakiegoś katalogu i wcale nie była niczym unikalnym.

 

Z obecnym wyglądem musieliśmy pójść na kompromis, projekt mamy gotowy, ale osoba która zobowiązała się zakodować skórkę, niestety nie wyrobiła się czasowo i nie da rady tego zrobić w styczniu, może w lutym. Znam solidną firmę która też mi może to zrobić, ale też nie wezmą zlecenia przed 20 lutym. Nie mieliśmy ochoty czekać dłużej tylko na wygląd, jak używanie starego forum przestało być możliwe.

 

Podsumowując jak są jakieś konstruktywne lub wnoszące coś komentarze czy uwagi dotyczące kierunku czy funkcjonalności forum, to proszę śmiało pisać... Ja nie twierdzę że jest idealnie i nic nie będzie zmienione, poprawione, bo ciągle jesteśmy w stanie ewolucji, po prostu nie lubię narzekactwa szczególnie jak się nie przykłada do tego własnej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrazu zaznaczam, że zamiarem nie było narzekactwo bo z tego Polska jest znana, tylko osobista opinia wyrażona po pierwszych kilku minutach szoku po wejściu na forum.osx86.pl. Prawie jak wtedy kiedy zapodali nowe Allegro, jednak w przypadku forum wydajność pozostała na tym samym poziomie, jak nie lepszym, a co do wyglądu zanosi się, że wszystko jest do zrobienia w swoim czasie. Nie ukrywam, że stara skórka na nowym silniku była by miodzio, a wszczególności jeżeli była by do wyboru dla osób które sa konserwatywne i nie przepadają do dużych zmian na forum które często odwiedzają i lubią za unikalny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj lepsze tłumaczenie frazy "mark all read".

 

Takie kwiatki mogą wychodzić, bo zwyczajnie interface został projektowany pod angielski, a w wypadku skórki mobilnej, ewidentnie była pisana pod frazy jednowierszowe.

 

 

...udaje tak jak każde forum na silniku IP,Board. Jak znasz lepszy silnik to proszę o propozycje. Przeanalizowałem aspekty za i przeciw oraz przetestowałem dokładnie phpBB3, vBulletin 4.x i 5.x, oraz IP.Board. Dopiero ten ostatni nadawał się do czegokolwiek. Stara skórka była właśnie templatką darmową złapaną z jakiegoś katalogu i wcale nie była niczym unikalnym.

 

Z obecnym wyglądem musieliśmy pójść na kompromis, projekt mamy gotowy, ale osoba która zobowiązała się zakodować skórkę, niestety nie wyrobiła się czasowo i nie da rady tego zrobić w styczniu, może w lutym. Znam solidną firmę która też mi może to zrobić, ale też nie wezmą zlecenia przed 20 lutym. Nie mieliśmy ochoty czekać dłużej tylko na wygląd, jak używanie starego forum przestało być możliwe.

 

Podsumowując jak są jakieś konstruktywne lub wnoszące coś komentarze czy uwagi dotyczące kierunku czy funkcjonalności forum, to proszę śmiało pisać... Ja nie twierdzę że jest idealnie i nic nie będzie zmienione, poprawione, bo ciągle jesteśmy w stanie ewolucji, po prostu nie lubię narzekactwa szczególnie jak się nie przykłada do tego własnej ręki.

 

 

Tak jak mówi kolega up ja też nie chciałem marudzić tylko wyraziłem swoją opinię będąc w szoku po zalogowaniu się na nowe forum. Jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, nie było to moim celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest wiele do zrobienia, a pomimo to jest już wygodniejsze od starego. IP Board daje wiele możliwości, których jeszcze nie znamy. Lepiej skupić się na logo, bo to poprzednie logo z pomarańczą zamiast "O" (?).

Sugestia z mojej strony jest taka, aby shoutbox przenieść na stronę główną. Lepsze to, niż mieć otwarte dwie karty. 

 Kolejną sprawą jest uruchomienie portalu (newsy itp.). Bardzo miło jest wejść i widzieć, że wyszła jakaś nowa wersją OS X. 

 Proponowałbym również otworzenie nowego działu p.t. "Tutoriale" i tam zamieszczać różne ciekawostki czy pomoce np. "Jak zbootować system w UEFI", zamiast przeszukiwać osobne podfora i czytać ciągle każdy temat z tytułem " Nie potrafię zbootować systemu w UEFI". Czasami na forum jest kilka takich smaych tematów, które nic nie wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.