Skocz do zawartości

10.9 ASUS R510C


eliminati007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć piszę do was bo chcę się dowiedzieć czy odpalę mac-a na tym lapku jeśli tak to jak jest z kupnem posiadam PC iAktos L2 (10.7 ) i czy mogę z tego zakupić 10.9 niby za free jak co to jakie kexty będą potrzebne:)

 

1. X550CC 
2.Intel i3 2365M obsługuje SSE2,SSE3
3.HM76
5. Intel HD3000, GT720M 1336x768
6.Realtek High Definition Audio, VendorID=10EC, DeviceID=0270 
7.Atheros AR9485WB-EG
9.Napęd (laptop)
10.Klawiatura,mysz (laptop)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lapek do zrobienia - kup oruginalnego Snow Leo za 69zł + wysyłka w sklepie online apple a potem darmowy update do Mava. Instalacja z modowanym kernelem (jest w mojej paczce Clovera).

 

Odpalisz tylko HD3000 jeżeli masz optimusa i nie da się ręcznie przełączać grafik.

 

Audio to ALC270, zapewne do odpalenia. Nie wiemy nic o LANie. WiFi nie odpalisz - do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lan jest to realtek 8168 więc raczej odpale ale chce wi-fi odpalić coś tego typu

http://allegro.pl/karta-sieciowa-edimax-ew-7811un-usb-wifi-n150-1t1-i3838030718.html
Więc jeśli bym kupił tego SNOW LEO to instaluje go na lapku i z app store pobieram 10.9 ?

 

 

Unikaj dongli na USB, one nie działają najlepiej. Najlepiej zmień kartę na kompatybilną z OS X. Najczęściej ogranicza się to do odkręcenia jednej/dwóch śrubek.

 

Co do reszty, to w teorii sprzęt kompatybilny, ale w praktyce może być inaczej. Gwarancji nikt Ci nie da, ale nie dowiesz się jak nie spróbujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Albo coś od Apple, albo np. AR9280 - tylko sporym minusem jest konieczność dopisywania DevID do AirPortAtheros40.kext w 10.9

2. Nie stracisz gwarancji, potrzebne jest ściągnięcie dolnej pokrywy (2-3 śrubki), oraz odpięcie anten i odkręcenie karty WiFi (1 śrubka?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zorientuj się najpierw jaki jest tam rozmiar WiFi - half size czy regular. Jak jest duża można wsadzić małą + adapterek, jak jest na odwrót to dużej karty nie wsadzisz.

2. zorientuj się czy na spodzie masz klapkę do wymiany WiFi, nie każdy lapek ją ma. Jak jest to można zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu musisz ściągnąć pokrywę, samej klawiatury nie wyciągniesz jak np. w Dellu. Ogólnie karta kredytowa w łapki, wykręcenie śrubek i wybebeszenie lapka. Jak to zrobisz uważnie i użyjesz dobrych śrubokrętów bez luzów to rozbiórka nie będzie widoczna. Plomb nie powinno być aczkolwiek może się zdarzyć naklejka na śrubce od WiFi wtedy po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli boisz się zerwania plomby, to chyba karta na USB jest jedynym rozwiązaniem, chociaż wewnętrzna działałaby lepiej. Ale sprawdź jescze, czy nie da się tej plomby jakoś odlepić, wymienić karty i nakleić spowrotem.

 

Jakiś czas temu rozbebeszałem połowę taty IdeaPada Z580, żeby dostać się do schowanej pod klawiaturą baterii od BIOSu, słynny problem z niemożliwością wejścia do UEFI (swoją drogą ciekawe, co za idota ją tam wsadził zamiast pod klapkę od spodu). Po drodze była jedna plomba, z którą niezbyt ostrożnie się obszedłem i chociaż została cała, to na pierwszy rzut oka było widać, że coś majstrowałem ;-). Reset nie pomógł, więc lapek pojechał do serwisu na gwarancji i niczego się nie czepiali (chociaż nie wiem, czy zaglądali w ogóle do środka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.