Jump to content

Gry pod Mavericks'a

Spamm3r
 Share

Recommended Posts

odpalałem METRO: LAST LIGHT (minimalne ustawienia - parę fps/s grafa: gtx460 i5 2600k 8gbram) - strasznie zamulało, na windzie płynnie, coś z optymalizacja tej gry pod os'a

tomb raider - na minumum płynnie, na max też, czasami potrafi się zatrzymać i po 2,3 sek puszcza i działa normalnie

lepiej jest jednak pograć po windą w gierki, nie za dobra jest optymalizacja pod os x:)

To nie kwestia optymalizacji. Gry lepiej chodzą na DirectX niż na OpenGL

tak oczywiście zgadzam się nawet nie pomyślałem i strzeliłem gafa dokładnie tak jak osvaldini pisze jest produkty ms działają na bibliotekach direct'a toteż gdy pod te biblioteki są pisane, tudzież śmigać powinien rage od id soft to akurat pod openGL było pisane jak zresztą każda gra id od quak'e po doom'a itp.  grał ktos w to pod os x?

• 3 weeks later...

Arielvanp porównujesz wtedy DirectX z OpenGL. Odpal sobie na Mac OS X Unigine Heaven Benchmark i ten sam na Win ale z OpenGL a nie z DX - wyniki niemal takie same.

Na na ATI 6850 różnice są niewielkie w Cinebenchu i Unigine, ale Nvidia GTX 680/780 bardziej odstaje od wyników z windowsa.

Np.

- Cinebench 15 - win 105 fps a osx 76 fps

- unigine heaven win 3300, osx 2700

Trochę straszne jest to, że producenci wysokobudżetowych produkcji zapominają o wersji dla Mac OS. Aczkolwiek ku mojemu zdziwieniu rodacy wypuszczają swoje produkcje na ten OS - chociażby Wiedźmin 1 , 2. Czy Two Worlds 2. <-- O ile ta pierwsza to hit światowy, o tyle drugie wypada przeciętnie, ale sam fakt, że tworzą te gry również pod jabłuszko jest pocieszający. :-)