Skocz do zawartości

Klawiatura Kanex Multi-Sync


stylmaxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już klawiature do iPada z niemieckim układem i w sumie nie jest najgorzej, tylko niestety komputera nie używam tylko ja :D Jakiś czas temu ktoś sprzedawał "normalną" wersję bodajże poszła za stówke.

 

p.s

 

Mam pytanie, z racji, że k750 ma swój odbiornik to działa też wszystko pięknie w uefi i wybudzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę różnic jeśli chodzi o klawisze i lokalizację, aczkolwiek najistotniejszą różnicą są zamienione miejscami klawisze ALT z Command, przyrównując z windowsowym układem, to zamienione są klawisze ALT z WIN. Są inne różnice, np brak klawiszy Pause, Scroll Lock itd, a w ich miejscu są dodatkowe F13, F14, F15, jest dodatkowy eject dla napędu optycznego, klawisz Fn z którym można wybierać np regulację dźwięku czy podświetlenia itp itd...

 

Istotną i znaczącą różnicą jest tylko wg mnie zamienione klawisze CMD(Win) z ALT. Osoby przyzwyczajone do pisania polskich liter z ALT będą mylić się... ale w szaleństwie jest też logika. Wszystkie skróty klawiszowe wykonywane są w OS X z CMD, np Copy/Paste to CMD+C/CMD+V. Dzięki temu że CMD jest przy spacji wygodnie do niego sięgać i wykonanie skrótu Copy/Paste lewą ręką z użyciem kciuka do naciśnięcia CMD jest o niebo wygodniejsze niż ten sam odpowiednik pod windows z CTRL.

 

Zmiana przyzwyczajenia z umiejscowieniem ALT i używania skrótów CMD jest do ogarnięcia. Sam przesiadałem się kilka lat temu z klawiatur wyłącznie windowsowych na wyłącznie Applowe... dość długo myliłem się, ale po ogarnięciu i zmianie przyzwyczajeń, na klawiaturach w układzie apple'a lepiej mi się pracuje, szybciej i mniej trzeba "naciągać" paluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena fajna ale mnie w tym układzie zawsze zastanawiał delete.... z funkcyjnym da się z tego zrobić backspace ?

 

To raczej działa jako backspace, pewnie tylko tak sobie go opisali... a delete faktycznie uzyskujesz jako Fn + Backspace, przynajmniej tak to działa na Applowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam programik KeyRemap4MacBook. Wbrew nazwie działa z wszystkimi klawiaturami.

Ja przemapowałem sobie prawego commanda na alta (a alta na cmd). Dzięki temu mam "normalny" sposób pisania polskich znaków z altem po prawej, a lewy Command dalej jest na swoim miejscu i wygodnie się używa skrótów klawiaturowych. Można też, na przykład, zmapować Eject jako F13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.