Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze laptopa do 4500PLN


arthe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Niestety mój hackintosh powoli odchodzi do lamusa i chciałem wymienić stacjonarny tym razem na jakiegoś laptopa, a w tej kwestii za dużo pojęcia nie mam.

 

Czy moglibyście mi polecić co kupić generalnie chciałem wydać 4000PLN, ale jak będzie coś naprawdę warte uwagi to do 4500PLN mogę zapłacić.

Zastanawiałem się miedzy Xnote z Bluemobilty albo http://allegro.pl/show_item.php?item=3941710937&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Co wy możecie zasugerować? Dzięki wielkie za poświęcenie chwili czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego w pełni kompatybilnego? Znalazłem podstrony na których jest info o kompatyblinosci, ale to są dosyć stare modele, a ja chciałbym raczej coś nowszego.

 

Znalazłem taki: http://allegro.pl/mocarz-laptop-hp-envy-15t-i7-4700-16gb-1tb-gt740-8-i3942736602.html i jego start pokazany na YT. Musiałbym tylko wymienić dysk lub dodać SSD. Tylko nie wiem czy w pełni będzie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden inny laptop nie będzie w 100% kompatybilny z OS X. To niestety nie stacjonarka, gdzie można sobie dobrać kompatybilne komponenty. Poza tym Macbooki mają świetne touchpady, żaden laptop z Windows nie może się pod tym względem z nimi równać.

 

BTW. Jak kupować nowego MacBooka to polecam bezpośrednio od Apple w Apple Online Store. Dzięki temu masz 14 dni na zwrot lub wymianę na nowy w przypadku problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiego polecacie kupić w tej cenie? Jest teraz nawet dobra promocja w Saturnie, ale to juz jest kolejne 500, mniejszy ekran (potrzebuje do programowania i obrobki grafiki - czasem w trasie) i podzespoly juz nie takie nowe.

http://www.saturn.pl/krakow-galeria-krakowska/notebook-apple-macbook-pro-13-retina,id-849475#detail-more

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach są dwie opcje:

- MacBook Pro Retina 13" - podany przez Ciebie wyżej

- MacBook Air 13" - mid 2013

 

Osobiście skłaniałbym się do 13" rMBP ze względu na znacznie lepszy ekran i większą przestrzeń roboczą (możliwa do ustawienia jest rozdzielczość 1680x1050). W trasie - 13" jest wystarczające, w domu polecam podpiąć jakiś większy monitor. Być może podzespoły nie są najnowsze, aczkolwiek w pełni wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Lenovo Y580 z i7 3630QM, 16 GB RAMu i 3x SSD. Udało mi się odpalić wszystko, nie licząc dedykowanej grafiki (nieszczęsny Optimus), gestów na touchpadzie, oraz czytnika kart (nie był mi potrzebny, dlatego się nim nie zajmowałem).

Wymaga reflashu BIOSu/UEFI na wersję bez whitelisty, oraz wymiany karty WiFi. Tutaj polecam np. AR9280, którą można w miarę łatwo dostać (np. karta Dell DW1515 - oparta na tym chipie, mam aktualnie taką i nie narzekam) - tylko wymaga dopisania DevID do AirPortAtheros40.kext, ale to można łatwo załatwić legacy kextem.

 

Uwagi:

- Y580 już zapewne nie kupisz nowego, tylko z drugiej ręki (chyba, że jakiś sklep ma jeszcze w zapasie ostatnie sztuki)

- karta WiFi do wymiany - obowiązkowo

- HDD bez przełożenia w miejsce napędu optycznego to porażka - temperatury rzędu 50 stopni, padnie szybko

- jedyna warta uwagi opcja to i7 3610QM/3630QM + 4 GB RAM + matryca (błyszcząca) o rozdzielczości 1920x1080 i klasyczny HDD -> na własną rękę rozbudować jak najszybciej RAM do 8/16 GB, w miejsce HDD wsadzić SSD, jeden SSD na mSATA, a w miejsce napędu optycznego albo ten HDD, albo kolejny SSD

- nieciekawy czas pracy na baterii (5h to max przy wyłączonym WiFi i pracy na otwartym jednym dokumencie tekstowym - przy minimalnej jasności ekranu), MacBooki wypadają w tym temacie znacznie lepiej

- touchpad jest beznadziejny w stosunku do MacBooków - wyraźnie gorszy komfort korzystania, na dodatek bardzo łatwo łapie on odciski palców i przez to wygląda ohydnie.

 

Reasumując: sprzęt ten nie jest wart zakupu, gdy stać Cię na MacBooka. Jedyna przewaga takiego laptopa jak Y580 to trochę mocniejszy CPU, możliwość łatwej rozbudowy (wymiana RAMu i dysków) i lepsza rozdzielczość, w pozostałych kategoriach przegrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens ładowania się w hackintosha jest wtedy, kiedy faktycznie nie mamy finansów aby kupić Maca. Szczególnie w przypadku laptopów, gdzie jak już koledzy wspominali, nie da się postawić idealnego hacka. Pomijając cenę Macbooka to jest ona w jakiś sposób uzasadniona, świetny czas pracy na baterii czy wygodny touchpad. W przypadku laptopów te rzeczy są bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowego MBP 13" Mid 2012 z USA (oczywiście z gwarancją), możesz kupić za 4k a nawet mniej, więc nie ma co kombinować. Mam takiego od kilku miesięcy i powiem szczerze, że jest to chyba najlepsza decyzja dotycząca sprzętu elektronicznego, jaką podjąłem. Lepsza nawet, niż wyrzucenie telefonu z Androidem :D

 

Jak chcesz, mogę Ci podać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.