Skocz do zawartości

Karty z grupy GForce 9XXX


adamvet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To moj pierwszy wpis wiec chcialbym sie przywitac:)

 

Wlasnie jestem na etapie konfigurowania swojego komputerka na ktorym chcialbym pozniej zainstalowac Mac OS.

Pytanie mam odnosnie karty graficznej. Wszedzie gdzie czytam wszyscy mowia ze najlepszym rozwiazaniem jest karta 8800GT (jesli ma sie ochote pograc w cos nowszego) oraz ze sa problemy z kartami 9XXX. Moje pytanie dotyczy wlasnie tego typu kart. Przeciez Apple w swoich najnowszych Macbookach pro montuje wlasnie karty 9600Gt wiec moze jest mozliwosc instalowania tych kart??

Mial ktos moze stycznosc z tego typu kartami i czy to jest juz mozliwe zeby zainstalowac te karty w HA-MAC-ach??

 

Pozdrawiam

 

Adam

 

[ Komentarz dodany przez: 314TeR: 2008-12-18, 09:42 ]

Poprawiono tytuł wątku na bardziej szczegółowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tak mi sie wydawalo ze Apple je montuje to system musi je wspierac:)

A wie ktos jak wyglada sprawa z wydajnoscia pomiedzy 8800 a 9600?? Ktrora bardziej sie oplaca i ktora jest wydajniejsza??

Pytam miedzy innymi dlatego ze widze iz coraz trudniej jest znalezc 8800:) Poza tym wydaje mi sie ze nowsza powinna byc lepsza ale moze sie myle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak jesli chcesz grac na maku to widomo ze musisz miec lepsza karte :) problem polega na tym aby sie udalo na pc uruchomic dla niej wspomaganie sprzetowe ?:)

 

ukierunkuj sie pod tym wzgledem napewno na serii 8600 i 8800 zrobisz to za pomaca efi-stringa i system bedzie korzystal z oryginalnych kextów to jest pewien plus :)

 

nie jestem w stanie ci odpowiedziec czy na serii 9xxx osiagniesz ten efekt :)

 

pozdrawiam

 

jak juz pisalem wczesniej jesli apple je wspiera to wcale nie znaczy ze to te same karty co mozesz kupic w sklepie dla pc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam 9600 i 8800 - to jest ten sam chip NVidii - G92 (czy G94) - poszukaj w w specyfikacjach.

 

Poszukaj na stronach portali benchmarków kart 9600 i 8800 i wybierz tańszą/szybszą - Sprawdź/poszukaj np na insanelly czy EFI stringi działają dla 9600 - z tego co czytałem powinny.

 

Producent - tu lepiej postawić na markowy produkt - naoglądałem się już jak można skopać obraz poprzez włożenie słabych przetworników :(

 

Zwróć moim zdaniem na chłodzenie - pamiętaj że mega "cool" wielkie - tak naprawdę może przyprawić Cię o ból głowy jak się wiatraki rozpędzą... Tu dobrze się spisują produkty ASUS'a z chłodzeniem "Glacier", są bardzo ciche - wręcz niesłyszalne w spoczynku, a jednocześnie dobrze chłodzą GPU. W stresie znów praktycznie się już nie zwraca uwagi, bo najczęściej grasz z dźwiękiem, na głośnikach/słuchawkach etc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem wydajnosc i jest delikatna roznica na korzysc 8800GT. Jednak 9600GT jest mniej energozerna:)o cale 15W. Czy biorac np 8800 trzeba do niej dodatkowego chlodzenia czy mowimy o wentylatorze zamontowanym na karcie?. I jeszcze pytanie troche mniej na temat a mianowicie jaki zasilacz proponowalibyscie do zasilania takiego ustrojstwa (zakladajac ze procesor mialby byc Q6600). Bo podejrzewam ze np 350W moze juz nie wystarczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No 350W to chyba do napędzania samego wiatraczka na karcie graficznej. Musisz poszukać coś mocniejszego i niestety droższego. Od dawna wiadomo, że zasilacz dzisiaj jest newralgicznym elementem kompa. Ja mam Antec TruePower Trio 550W kupiony za czasów jak z gotówką u mnie nie było aż tak źle jak dziś. Do jednej grafy spokojnie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamvet, - znalazłem że 9800 GTX też działa pod OS X.

 

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=101121&hl=nvidia+9800

 

Zasilacz... nie chodzi o możliwości max - tu trzeba dobierać tak aby max moc czynna zastawu nie była większa niż 60 - 70% mocy brutto zasilacza. To że zasilacz ma 500W nie oznacza że zasili zestaw który potrzebuje dużej wydajności prądowej na linii 12V a zasilacz potrafi jedynie dać na nią np 280W :shock:

 

Z dobrych za wydajnych i cichych zasilaczy są dwa modele Corsair z serii HX:

CMPSU-520HXEU

CMPSU-620HXEU

odpinane kabelki, duży cichy 12cm wentylator.

 

Q6600 - ma być bo najtańszy 4-ro rdzeniowiec czy masz sprawdzone aplikacje co używają non stop 4-rech rdzeni... na własnej skórze przetestowałem Q6600 i zmieniłem na go na E8400... jesli chcesz koniecznie Quada to poczekaj na Core i7 lub w ostateczności wybieraj modele 45nm. Q6600 moim zdaniem nietrafiony model do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze 9800GT pojedyncza powinna smigac az milo:)

Co do procesora - hmm wybor byl taki gdyz taki dosyc czesto spotykam w opisach i ludzie sa z niego zadowoleni:) Nie bawie sie w jakies super hiper aplikacje:)

Jesli nie ten to ktory bys polecil do zwyklych rzeczy (granie, troche photoshop dla przyjemnosci, troche muzyki :)

Rozumiem ze w takim przypadku dwu rdzeniowce w zupelnosci wystarcza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q6600 jest kompromisem wielu aspektach...

 

1. Jest to stara konstrukcja - technologicznie ponad 2 lata - FSB 266 i technologia Conroe 65nm

2. Zaledwie 2.4GHz - jako tako daje się podkręcić jedynie do 3.0GHz - z mocnymi podbiciami napięć do 3.2

3. Emituje bardzo dużo ciepła i aby utrzymać go w ryzach trzeba stosować mocne chłodzenie

 

Miałem E6400, potem Q6600, teraz E8400 - a szukam E6750...

 

Procesor - to nie tylko rdzenie, ale też odczuwalna wydajność... Gry czy najróżniejsze programy korzystają max z 2wóch rdzeni... taki Crisis szybciej będzie działał na E8400 niż na Q6600 - pomijam już fakt możliwości przetaktowania - a E8400 ze steepingiem E0 wymiatają i po 4 - 4,5GHz na chłodzeniach powietrznych. No i temperatura pracy - u mnie przy zablokowanym 3.0GHz (wyłączony speed steep) temperatura nie przekracza 20 paru stopni a s stresie 30 parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie jestem czlowiekiem od podkrecania (juz nie te lata chyba:) a moze po prostu lenistwo:) a chcialem sobie zbudowac masznke na jakis czas. Dlatego tez mysalem o q6600 bo myslelem ze to bedzie lepsze i bardziej optymalne. 314TeR mowiles o i7. Czy one beda chodzily pod osx bo juz w UK sa dostepne (co prawda cena jest troche wyzsza niz normalnych) ale jesli to ma byc spokoj na np najblizsze 2-3 lata to mozna poszalec:) Jesli nie to mam rozumiec ze do zastosowan domowych + jakies tam okazjonalne zabawy z lepszym softem w zupelnosci wystarczy 2 rdzeniowiec np E8400:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sam piszę soft, który korzysta z 4 rdzeni. Ale też nie do końca i zależy od projektu. Raczej staram się robić równolegle 4 (lub tyle ile mam logicznych procesorów do dyspozycji) różne zadania i dzielenie tego samego na 4 jest upierdliwe. Aktualnie mam bazę, która w przypadku zmian w pewnym miejscu programu musi przeliczyć wszystko (prawie milion wpisów w kilku realacyjnych tabelach). MySQL i MSSQL wysiadały i blokowały dostęp dla innych userów w tym czasie, dlatego obliczenia robi procek na kompie a ja gotowe inserty tylko. Jednak niestety jak mamy już napisany soft nie obsługujący wielowątkowości to jest problem z przepisaniem go. Praktycznie cały kod musimy zmienić planując najpierw co jaki rdzeń ma robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet jestem w stanie zaryzykowac i wyprobowac tego i7 ale z tego co wiem (tak przynajmniej czytalem) do niego jest plyta glowna specjalna. Teraz pytanie czy ten procesor plus inna plyta beda smigac bez problemow pod OSX (a moze bardziej prawidlowo moje pytanie powinno brzmiec czy moja ograniczona wiedza sobie z tym poradzi:)

Do tego wlasnie Gforsik 9800 i mysle ze na jakis czas by mi sprzet wystarczyl nawet biorac pod uwage granie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli chcesz kombinować z systemami nie wspieranymi przez producenta sprzętu to należy wybierać komponenty dobrze sprawdzone i przetestowane... wybór iCore 7 może spowodować że sporo czasu upłynie zanim postawisz na nim OS X... ale to wszystko wróżenie z fusów... nie wiem kiedy byś chciał składać/kupować komponenty... na dziś - zostań przy klasycznym C2D - kup tanią płytę i w miarę tani C2D, np E8400 a za rok zmień pamięć, płytę procesor jak będziesz wiedział że płyta działa, pamięci, płyta i procesor stanieją do poziomu akceptowalnego.

 

ICore 7 - jest nęconcy - ale to nowość - bardo droga nowość - nowość w stylu starego intela, niestety nie ma konkurencji z AMD, więc ceny wywindował astronomiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.