Skocz do zawartości

Asus Gryphon Z87 - Clover nie widzi 10.9 Mavericks


Looke83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziękuje za pomoc - generalnie hamaczek stoi nawet to działa...niestety nie mogę uruchomić karty dźwiękowej :( mam już nawet dwie partycje efi chyba :) ale dźwięk niestety się nie ładuje [przegrałem całą zawartość Twojego Clovera do siebie i nic :(] Co nie zmienia faktu, że postęp ogromny :)

 

Pozdrawiam i najwyżej jutro się jeszcze pobawimy z tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety dźwięk ciągle głuchy. Zrobiłem wszystko wg instrukcji. Ponadto spróbowałem wgrać kext na pendrive do clovera [próbowałem też do partycji efi, ale niestety nie wiem dlaczego partycja efi jest pusta za każdym razem jak zamontuję ją wg http://www.insanelymac.com/forum/topic/287737-how-toclover-on-efi-partitionadd-to-bios/ [ za pierwszym razem wgrałem wszystko jeszcze raz na partycję EFI, ale za drugim razem odpuściłem sobie i spróbowałem wgrać na pendrive]]. Oczywiście całą instrukcję zrobiłem tak jak trzeba z paczki ALC1150.zip.

 

Z innej beczki - czy ktoś mi może powiedzieć…jak zrobię partycję EFI w clover i system mi ją widzi…jak ja mogę do niej dostać się [w sensie podegrać cokolwiek]. No i dwa…czy jest coś jeszcze oprócz tej instrukcji co powinienem zrobić żeby dźwięk zadziałał ?? Kex Wizard pokazuje, że AppleHDAudio jest ładowane :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - czy ktoś mi może powiedzieć…jak zrobię partycję EFI w clover i system mi ją widzi…jak ja mogę do niej dostać się [w sensie podegrać cokolwiek].

Można clover configuratorem - w menu jest opcja zamontowania partycji EFI lub z terminala:

http://themacadmin.com/mounting-the-efi-boot-partition-on-mac-os-x/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Niestety zrobiłem tak jak napisałeś, ale dalej nie mam dźwięku...mało tego próbowałem kombinacji wszystkich porad i doprowadziłem do tego, że chyba zawiesiła mi się karta na płycie [dopiero restart biosu przywrócił dźwięk pod windows].

Jak najprościej to zrobić bez zbędnych kombinacji ??

AppleHDA.kext - wrzucam do S/L/E

HDAEnabler.kext - też do S/L/E ??

Czy potrzebuję w ogóle te ALC1150....kext ??

W config.plist na partycji EFI dodaję linjkę Audio Inject 12.

 

Czy to powinno zadziałać, i czy trzeba jakieś specjalne wersje tych plików, które podgrywamy ?? Czy coś jeszcze do EFI dodajemy ?? Przez S/L/E rozumiem na partycji hamac System/Library/Extensions :) Czy jakieś modyfikacje wew kext trzeba wprowadzać ?? [to mi chyba ostatnio zawiesiło kartę, próbowałem bodajrze w HDAEnabler.kext dodać 12 we wpisie :) ].

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Już poniżej opiszę Ci instrukcję wg moich kextów.

 

1. Skopiuj mój plik AppleHDA.kext do S/L/E

2. Wykasuj HDAEnabler1.kext

3. Dodaj w konfigu Clovera to co Ci kolega wyżej pisał Audio/Inject  12

4. Odpal Terminal i wpisz to (potwierdz haslem)

- Wykonać bin patch AppleHDA
sudo perl -pi -e 's|\x84\x19\xd4\x11|\x92\x08\xec\x10|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA
sudo perl -pi -e 's|\x83\x19\xd4\x11|\x00\x00\x00\x00|g' /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA

5. Następnie zrób to co poniżej - powie Ci system, że sterownik jest stary ale zignoruj to

- Skopiować do /S/L/E ALC892-v.6-f.mic.ML.kext
sudo cp -R ALC892-v.6-f.mic.ML.kext /System/Library/Extensions

6. Na końcu odpal Kext wizard i przebuduj cache i uprawnienia. Odpal system i voila. Gdyby dalej nie chodziło to ponów wszystko jeszcze raz z tym AppleHDA.kext i ten drugi ALC892-v.6....kext zainstaluj przez Kext Wizard. Potem sprwadz czy masz wogole glosniczek w prawym gornym rogu jest tak to musisz dobrze podpiąć kable od głośników i ustawić w Perferencjach systemowych w Dzwiekach odpowiednie wyjscie.

https://www.dropbox.com/s/j0e9zcmn1aokn2m/Zrzut%20ekranu%202014-02-23%2012.26.49.png

 

Daj znać czy poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Po pierwsze chciałbym wszystkim podziękować za pomoc w uruchomieniu Hamaczka…w końcu buja się w rytm muzyki i do tego jeszcze surfuje po necie :). Potem zobaczy się akcelerację graficzną, ale na chwilę obecną wszystko o czym marzyłem pomogliście mi zrealizować…za to wielkie i szczere DZIĘKUJĘ. Myślę, że w przyszłym tygodniu przygotuję taką paczkę dla potomnych, którzy podobnie jak ja skuszeni opinią o Gryphonie Z87 skuszą się na tę płytę.

 

Co do SMBios Arthe to nie próbowałem, ale…podobno trzeba poszukać numeru na necie a później jest strona gdzie można sprawdzić wszystkie dane komputera [2 razy na godzinę]. Trzeba tylko poszukać numeru seryjnego Mac'a jakiego emulujemy naszym hamaczkiem [np. Imac 14,2]. Ogólnie zauważyłem, że Serial Number i Board Serial Number mają taki sam początek, tylko BoardSN jest dłuższy. Niestety nie pamiętam kurcze, jaka to była strona, a wyczyściłem historię przeglądarki :( Jak trafię na nią to dam znać…w zasadzie to chciałem poszukać, ale nie wiedzieć czemu google przestał mi działać pod safari :) [na win8 działa…dziwne ;) ].

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

To jest ta strona -> http://www.appleserialnumberinfo.com/Desktop/index.php

Znalazłem teraz też coś takiego -> http://www.macbreaker.com/2012/03/champlist-vs-chameleon-wizard-vs.html ale to właśnie chameleon wizard i obok champlist - tego polecają.

 

Ja staram się znaleźć odpowiedź czemu nie działa mi część stron, a część działa [ale dość wolno się odpala :( ] + nie działa mi teraz app store...słyszałeś kiedyś o czymś takim ??

 

Pozdrawiam

 

hmmm…dziwne…działa już wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie App Store teraz też mi nie idzie a iCloud i reszta rzeczy działa. Wydaje mi się, że to jakaś grubsza sprawa. Widzialem na zagranicznym forum pisali o jakimś fixie do tego. Czyściłem cache i logi przez Onyx i nic, dalej to samo.

Na razie nie mam więcej pomysłów.

 

Dzięki za linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odblokowało się po chwili - może po prostu coś bolało nasze hamaki;). Faktycznie znalazłem też jakieś info na temat usuwania całego sterownika od Ethernetu i podobno hamaczek sam sobie odbuduje ustawienia do fabrycznych i wtedy wszystko działa. ICloud'a w sumie nie odpalałem może warto się zainteresować tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

1. Sleep mode

Aktualizuj system do 10.9.2 - po tym zabiegu usypianie działą przynajmniej dla mojej karty :)

 

2. App Store

U mnie okazało się, że nie pobierał bo musialem wypełnić formularz zabezpieczajacy - cały czas mi się pokazywał, ale olewałem to bo myślalem, ze to jest zgłoszenie bledu do Apple. Przeczytałem uważnie i voila działa :)

 

Pozostało sprwadzić HDMI Audio po aktu (być może działa). Przetestować USB3.0 i jeśli działa to hackintosh w pełni sprawny :)

 

PS: Właśnie masz może jakiś stick na usb3.0? Sprawdziłbyś czy działa szybko na naszej konfiguracji.

 

Jeśli chcesz mogę Ci wysłać nowego configa, który przerobiłem na podstaiwe gości, którzy mają taką samą płytę + analiza wiki clover configuration. Wszystko jest ustawione w pełni poprawnie, bez zbędnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

No właśnie nie mam, ale…może jutro uda mnie się wyczarować hdd 3.0 to sprawdzę.

Mi właśnie po update do 10.9.2 nie działa audio - właśnie usiadłem i zobaczyłem to [rano puściłem  aktualizację i do pracy pojechałem]. Pewnie jakieś kexty nie kompatybilne czy cuś…albo jeszcze raz trzeba podegrać wszystko ?? 

 

A configa jak najbardziej w ciemno biorę…na pewno będzie dobry :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio musisz zawsze skopiowac po akutlaizacji bo nie dziala z Clovera. Mozna napisac skrypt ktory odpali kexty z Clovera, ale nie ma sensu wystarczy kext wizadrem skopiowac zawsze po aktualizacji tymbardziej, ze są one rzadkie.

 

Wystarczy samo AudioHDA.kext (wgraj go sobie do Clovera do kexts/10.9 i przenos) raz przygotowany nie musisz od nowa calej instrukcji robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz już wiem :) Nawet się specjalnie nie zestresowałem jak zobaczyłem, że nie ma dźwięku:)

A jak tam config ?? Tworzy się ciągle, czy jest już gotowy ?? Bo z chęcią sprawdziłbym co zmienia :)

Powiem szczerze, nie sprawdzałem nigdy usypiania u siebie, ale będę musiał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam jeszcze jedno banalne pytanie, ale strasznie wkurzające przy pracy z hamaczkiem…mianowicie, czy na klawiaturze alfanumerycznej można zmienić . na , - powiedzmy sobie szczerze 90% programów potrzebuje , Nawet taki libreoffice mac'owy chce przecinek :) a dostaje . 

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem klawiaturę Apple i problem z głowy :)

 

Link do mojego configa:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/12321605/config.plist

 

Wszystko jest ok (nie dziala mi tylko HDMI Audio na Radeonie, a nie mam czasu się teraz tym bawić; HDMI Audio na płycie czy działa nie wiem, ale jest duża szansa).

 

Jeśli chodzi o config to przeglądnij go, bo jedyna rzecz, która musisz wywalić to DeviceID dla ATI Radeona oraz Framebuffer, bo go nie masz w sekcji Graphics. Reszta powinna być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć podłącze się pod temat, mam praktycznie identyczną konfiguracje(gryphon z87, dyski samsunga 840 evo 250g gb) różnice mam w:

-procesorze  I7-4770K 3.5GHz

-ram Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz

-karta graficznaGTX650TI-OC-2GD5, GeForce GTX 650 TI, 2GB DDR5 OC

czy muszę coś w zmienić w configu od ciebie  biorąc pod uwagę różnice w karcie i procesorze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.