Skocz do zawartości

TL-WN721N


HertzPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć działa ale jest sporo grzebania, ze swojej strony polecam adapter mPCIE i laptopową kartę, sam szukałem czegoś na USB ale dałem sobie spokój. Wszystko co na USB budowane jest w oparciu o układy railinka, producent udostępnia kexty do swoich układów ale powiem że nie jest to wygodne rozwiązanie a jeśli chodzi o omawiany dongle to ma on raczej kilka wersji więc tym bardziej bym uważał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze opcja wbudowana w laptopa bedzie droższa niż dongle? Jak dla mnie railink nie byłby problemem gdybym mógł go w ogóle odpalić.. Na dwóch hackach program nawet nie chciał odpalić(nie otwieralo się okno programu). Mimo wszystko wolałbym opcje z usb chyba ze twoja propozycja nie jest o wiele droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłopot jest jedynie z upolowaniem adaptera - w Polszy to około 50 zł choć poznikały ostatnio. Sam sobie zamówiłem na aliexpress - 25 zł ale trzeba swoje odczekać, mój właśnie leci do wawy więc jeszcze 1.5 tygodnia. Do tego jakaś karta Atherosa, u mnie czeka ar9283, powinna ruszyć bez popychania. Ewentualnie szukaj czegoś pod realtekiem, też zew program jest potrzebny ale powinien ruszyć. Tu masz układy wspierane przez sterownik dla OS X

  • RTL8188SU
  • RTL8188CUS
  • RTL8188RU
  • RTL8192CU
  • RTL8191SU
  • RTL8192SU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak dla ciekawskich sterowniki Edimaxa działają również na Tplink TL-WN725N. Jest tylko małe ale ... permanentny "krasz" Wireless Network Utility. Poradzić może na to komenda w terminalu by narzędzie odpalało się z poziomu roota. Wygląda to miej więcej tak :

sudo /Applications/Wireless\ Network\ Utility.app/Contents/MacOS/Wireless\ Network\ Utility

Po tym net działa czego dowodem jest mój wpis na forum :-)

Nie jestem obeznany z konsolą ale mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak dodać taki wpis na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj wpis do /etc/rc.local i za każdym odpaleniem będzie wykonywany.

 

w terminalu:

sudo nano /etc/rc.local

 

plik wyglądać ma tak:

 

#!/bin/bash

sudo /Applications/Wireless\ Network\ Utility.app/Contents/MacOS/Wireless\ Network\ Utility

 

zamykasz przez ctrl albo cmd albo alt + x (nie pamietam który klawisz :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.