Skocz do zawartości

Przeniesienie instalacji 10.7.X z dysku USB na wewnętrzny SATA


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem i uruchomiłem 10.7 + aktualizacje na dysku USB, ale dysk nie należy do najszybszych i chciałbym uniknąć ponownej instalacji od zera na dysku SATA.

Pytanko: czy wystarczy odtworzyć kopię z Time Machine używając "pena" z instalacją, a później stworzyć "boot" Chameleonem z wersji na dysku USB?
Mam też problem z partycjami na dysku SATA, na który chcę przenieść instalację. Zrobiłem nieopatrznie dwie ale nie są GUID. Na pierwszej mam wersję 10.6.8 (do czyszczenia dla 10.7), a na drugiej właśnie Time Machine, więc nie mogę ich skasować i utworzyć właściwych (instalator nie wykazuje tych partycji jako aktywnych).

Jakieś rady?

---EDIT---

Rozwiązane.

Jednak spartycjonowałem dysk SATA - już jako GUID i przeniosłem system z dysku USB za pomocą Carbon Copy Cleaner (trial).

Później wystarczyło z OSX na USB zainstalować Chameleona.

Działa.

P.s.
Swoją drogą nie znalazłem sposobu na zmianę typu partycji na GUID bez kasowania całości. 

---EDIT2---

Odpowiem tutaj na pytania przesłane na priv.

Po przekopiowaniu używanego systemu z dysku USB na SATA (oczywiście spartycjonowany GUID), na działającym systemie (USB) odpalam Chameleon Wizzard, wskazuję dysk SATA i instaluję Chameleona.

Uwaga: to wszystko robię z działającego systemu uruchomionego z dysku USB. Na wszelki wypadek zapisuje powtórnie na dysku SATA konfigurację Chameleona do /Extra.
P.s.

Można też uruchomić przekopiowany system z pendriva, ale tego nie próbowałem, bo nie pamiętałem ustawień Chameleona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.