Jump to content
Sign in to follow this  
bogdanh

Przeniesienie instalacji 10.7.X z dysku USB na wewnętrzny SATA

Recommended Posts

Zainstalowałem i uruchomiłem 10.7 + aktualizacje na dysku USB, ale dysk nie należy do najszybszych i chciałbym uniknąć ponownej instalacji od zera na dysku SATA.

Pytanko: czy wystarczy odtworzyć kopię z Time Machine używając "pena" z instalacją, a później stworzyć "boot" Chameleonem z wersji na dysku USB?
Mam też problem z partycjami na dysku SATA, na który chcę przenieść instalację. Zrobiłem nieopatrznie dwie ale nie są GUID. Na pierwszej mam wersję 10.6.8 (do czyszczenia dla 10.7), a na drugiej właśnie Time Machine, więc nie mogę ich skasować i utworzyć właściwych (instalator nie wykazuje tych partycji jako aktywnych).

Jakieś rady?

---EDIT---

Rozwiązane.

Jednak spartycjonowałem dysk SATA - już jako GUID i przeniosłem system z dysku USB za pomocą Carbon Copy Cleaner (trial).

Później wystarczyło z OSX na USB zainstalować Chameleona.

Działa.

P.s.
Swoją drogą nie znalazłem sposobu na zmianę typu partycji na GUID bez kasowania całości. 

---EDIT2---

Odpowiem tutaj na pytania przesłane na priv.

Po przekopiowaniu używanego systemu z dysku USB na SATA (oczywiście spartycjonowany GUID), na działającym systemie (USB) odpalam Chameleon Wizzard, wskazuję dysk SATA i instaluję Chameleona.

Uwaga: to wszystko robię z działającego systemu uruchomionego z dysku USB. Na wszelki wypadek zapisuje powtórnie na dysku SATA konfigurację Chameleona do /Extra.
P.s.

Można też uruchomić przekopiowany system z pendriva, ale tego nie próbowałem, bo nie pamiętałem ustawień Chameleona :)

Swoją drogą nie znalazłem sposobu na zmianę typu partycji na GUID bez kasowania całości.

Bo takiego sposobu nie ma, zmiana tabeli partycji to zbyt poważna rzecz, żeby dało się to przeprowadzić bez kasowania tych drugich.

Czy mogę przenieść wszystkie swoje zainstalowane programy (m.in wtyczki VST oraz VSTi) ze snow leoparda do świeżej instalacji ML 10.8.5 jeżeli wcześniej zrobiłem klon dysku za pomocą Carbon copy cloner? Ponowne instalowanie wszystkim wtyczek przyprawia mnie o ból głowy :0