Skocz do zawartości

Asus Rampage IV Black Edition i Intel Core i7-4820K


Gadget
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów.

 

Zastanawiam się nad przesiadką z ASUS P8Z77WS + Intel Core I3 2100 na sprzęt jak w temacie.

Czy taka płyta potrzebuje patchowania bios? Na razie wstawie tam 16GB ramu. Podłączę oczywiście dysk

Samsung SSD 840 Series (250 GB) na system.

Jak z dźwiękiem czy wszystko da radę uruchomić? No i bardzo ważna sprawa jak z USB 3.0?

 

Na swoim sprzęcie pokonfigurowałem prawie wszystko no ale przed wydaniem kasy wolę się upewnić.

 

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz zrobić jest bez sensu, kup i7-3770K: http://hamac.pl/topic/147-benchmarki-pod-os-x-a-wydajność-hamac-vel-mac/?p=86669

LGA2011 + i7-4820K to bardzo dobre rozwiązanie ale jako baza pod wymianę cpu w przyszłości na 6/8/10/12 rdzeni - za parę lat nie trzeba zmieniać całej platformy, w Z77 czy Z87 możliwości kończą się na 4-rech rdzeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy jest sens przeskoczenia na ASUS Z87WS + 4770K?

Co do LGA2011 to właśnie to mnie trochę kusi - nie ma potrzeby wymiany wszystkiego tylko sam proc.

Wiem że wydatek jest znaczny ale czy warto? może od razu 4930k - koszt budowy wzrasta nie mało?

Czy w tedy ma to sens? 

Przepraszam że zadaje tyle pytań ale jak już wspomniałem warto rozważyć wszystkie za i przeciw przed wydaniem paru tysięcy złotych,

biorąc pod uwagę że sprzętu nie wymienia się co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana Z77 na Z87 mija się z celem. Zakup X79 z 4 jajami mija się z celem chyba, że kupowane pod kątem upgradeu w przyszłości, X79 + 6 i więcej jajek to strzał w dziesiątkę. i7-4930K jest ok 1k droższe od i7-4820K - pytanie czy Ci to potrzebne.

 

Na chwilę obecną najlepsze rozwiązanie dla Ciebie to i7-3770K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego poszukujesz. Obecnie masz bardzo porządną płytę i jeśli brakuje Ci mocy to faktycznie wymieniając CPU na 3770K zyskasz najwięcej mocy przy najmniejszym wydatku. Przejście na LGA2011 - ma sens faktycznie jak chcesz później modernizować platformę i pozostać przy mniej na dłużej. Przejście na LGA1150 z 4770K mocy wiele więcej Ci nie da niż 3770K za wyjątkiem paru niuansów, LGA1155 wymaga patchowania BIOSu kiedy to 1150 od ASUSa już nie. USB 2.0/3.0 działają zdecydowanie lepiej na lga1150, ale nie wiem czy warto tylko właściwie dla tych dwóch elementów się przesiadać. Masz obecnie bardzo dobrą płytę, atutem jest jej to, że ma LAN działający bez popychaczy w OS X. Reszta też powinna działać bez problemów. Zastanów się czego oczekujesz, jak tylko więcej mocy, to zmień CPU, ale jak w grę wchodzi też po prostu zmiana i ciekawość nowszej platformy czy po prostu nuda sprzętowa, to śmiało... Sam zmieniam często bebechy komputera jak mi się znudzą, a nie jak tego potrzebuję.

 

PS Gdybyś szukał i7-3770K - nówka BOX - to mam jeden na półce jeszcze fabrycznie zapakowany. Miałem go wystawiać na dniach wiadomo gdzie, ale jak będziesz zainteresowany to mogę Ci oddać go w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.