Skocz do zawartości

Twój pomysły na ciekawy program, narzędzie dla OSx86


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zacytuję wypowiedź shadowmajk użytkownika Naszego forum :

mam ciekawy plan, aby napisać Appsa który wyciągnie z biosu informacje o płycie głównej+ DSDT, zdekompiluje je, zmodyfikuje wedle wytycznych dla danej płyty i na koncu skompiluje, umieści w prawidłowym miejscu... To by wyeliminowalo koniecznosc uzywania duzej ilosci kextow i by bardzo ulatwilo newbie stawianie retail na swoich PC.

 

Ktos chętny do projektu?:)

 

//nie wiem czy ten temat w dobrym miejscu umieściłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też słabo z czasem, ale jeśli nie ruszymy choćby z rozpisaniem koncepcji to pomysl upadnie.

 

Proponuje aby program/skrypt odpalał się przed właściwą instalacją systemu... bądź jeszcze przed jej wybootowaniem.

 

Na początku skrypt w terminalu... Odnajduje ukrytą partycję EFI, formatuje ją i przygotowuje do użytku. Wgrywając bootloader oraz nadając partycji status aktywnej.

 

Teraz maly programik który odczyta model płyty głównej i zmodyfikuje DSDT.

 

Wyciągnięcie z hardcoded DSDT oraz dekompilacja, modyfikacja na podstawie wytycznych... Kompilacja, i kopiowanie na /Volumes/EFI/Extra/

 

Po auto modyfikowaniu DSDT, program by mógł od razu wedle różnych zestawień wybierać SMbios.plist i wgrywać go w to samo miejsce co .aml... Oraz z listy dostępnych kextów wgrywać te niezbędne do działania sprzętu o danej konfiguracji.

 

Problem się zaczyna przy karcie graficznej. Jak ją zindentyfikować, i w sumie by się przydał generator kodu który na podstawie Adresu, modelu, ilości pamięci by tworzył kod i podawał go modyfikatorowi DSDT.

 

Myślę że w niektórych przypadkach Emulowane EFI nie będzie tak korzystne jak uzywanie UEFI... więc przed całą procedurą odpalania procesu przystosowywania komputera do działania z OS X, by można było wstawić kolejny skaner który na podstawie informacji z badania sprzętu by wiedział co będzie korzystniejsze i odpalał proces instalacji np UEFI czy tez PCEFI.

 

To tak na początek skrobnąłem, piszcie jak to widzicie... pomysł uważam za bardzo ciekawy i by mógł na dużą skale pomoc w rozpowszechnianiu zjawiska zwanego Hackintosh.

 

Myśle że najlepsza opcja by bylo stworzenie aplikacji pod linuxa i korzystanie z jakiejs wersji Live. ktora jako zadanie by miala zaladowac sie i wykonac wszelkie niezbedne czynnosci do poprawnego funkcjonowania oraz instalacji OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że linux w wersji live będzie najbardziej korzystną opcja. Musimy stworzyć własne distro, tyle co się interesowałem to problem może się pojawić przy walce z partycją EFI pod linuxem, jak wiemy EmulatoryEFI śmigają na HFS jedynie. Druga sprawa, linux by musiał od razu utworzyć domyślny schemat partycji wraz z HFS dla Systemu... Gdyż system zwyczajnie podczas formatowania tworzy nowy schemat+ czysta, nieaktywna partycja EFI która by nadpisała wcześniej utworzoną.

 

"LFS"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.