Skocz do zawartości

GA-MA770-UD3 i AMD Radeon 6850 - Problem z PCI ?


Jogi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Mam pewien problem i zwracam sie do was z prosba o pomoc. 

Jezeli chodzi o instalacje Maverick'sa na mojej konfiguracji sprzetowej odbylo sie bez wiekszych problemow.

 

AMD Phenom II X4
GA-MA770UD3
AMD Radeon 6850 

 

 

 

Screen%20Shot%202014-04-16%20at%2016.13.

 

 

 

 

Po zainstalowaniu skopiowalem nowy kernel, zainstalowalem sieciowke i wszystko gra.
Karta graficzna dobrze zostala rozpoznana. Pelna rozdzielczosc. Ogolnie mowiac jak to spiewa pewien wokalista - MIOD MALINA

 

 

 

 

Screen%20Shot%202014-04-16%20at%2016.13.
Screen%20Shot%202014-04-16%20at%2016.14.

 

 

 

 

Problem pojawia gdy odpale nowsze iMovie albo Final Cuta. W programie zamiast obrazu pojawiaja mi sie krzaki i artefakty. Nie wiem czy karta odpalila sie z wlaczonym QE/CI czy tez nie. Jak to sprawdzic, szukam jakiegos rozwiazania tego problemu. Tak to wszystko wyglada

 

 

 

 

Screen%20Shot%202014-04-16%20at%2016.21.

 

 

 

 

Zauwazylem natomiast ze w Profilu Systemowym w zakladce Karty PCI nie posiadam nic

 

 

Screen%20Shot%202014-04-16%20at%2016.14.

 

 

Prosil bym bardzo o jakas pomoc ewentualnie chociaz naprowadzic na cos.

Do bootowania uzywam najnowszego chameleona. 
Parametry bootowania: arch=x86_64 npci=0x2000 -v GraphicsEnabler=Yes AtiConfig=Duckweed AtiPorts=4


Nie posiadam skonfigurowanego pliki DSDT.aml, wszystko odpalone z kextow i chcialbym zeby tak zostalo jezeli to mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładka PCI zawsze jest pusta, nie ma to nic do rzeczy. Można zrobić poprawki kosmetyczne do DSDT i pojawią się ręcznie wprowadzone wpisy - jest to tylko kosmetyka.

 

Kwestia artów - pod AMD jest to kwestia kiepskiego kernela, przetestuj inny. Ponadto dopiero od 10.9.2 nie ma problemu z krzakami w OpenCL na kartach AMD - mowa tutaj jednak o kartach ATI 7xxx i R9.

 

Ew. przetestuj odpalając z GE=No i bez zdefiniowanych FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używamy cudzych plików DSDT bo tabele te generowane są dynamicznie w zależności od podzespołów i może powstać niestabilność.

 

Po co Ci ten wpis ? Żeby się na niego tylko patrzyć ? Przecież grafika pokazuje się w odpowiednim miejscu, a wpis w niczym nie pomoże. Już pisałem co może pomóc: albo 10.9.2 albo zmiana kernela na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o 10.9.2 to moja przygoda wygladala tak ze niechcaco zrobilem sobie update do 10.9.2. Nie chcial botowac wiec wgralem nowy kernel. Po tym zabiegu odpalil ale nie wykrylo mi grafiki. Rozpoznalo jako 3mb. Dopisalem dev id ale nie pomoglo. Z tego co mi sie wydaje moj radeon powinien chulac z marszu tak jak na 10.9

[edit]
Sprawdzilem wszystkie kernel z osx86.net pod AMD i niestety na zadnym poprawnie FinalCut nie dziala. GE=Yes oraz GE=No
Jakies sugestie jeszcze?
[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ta zakładka na moim MacBooku

attachicon.gifZrzut ekranu 2014-04-18 o 02.00.46.png

Jak widzisz, nie ma to żadnego znaczenia.

 

Twoja VGA powinna działać BEZ GE=Yes.

Bez GE karta rozpoznawana jest jako AMD Radeon 6xxx, z GE=Yes rozpoznawana jakos AMD Radeon 6850 innej roznicy nie zauwazylem . Zastanawiam sie nad instalacja 10.9.2 ale nie jak ostatnio przypadkiem normalny update tylko sciagnac combo update i po instalacji spowrotem podmienic kexty. Teraz pytanie tylko ktore kexty zostawic i podmienic juz w 10.9.2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.