Skocz do zawartości

Dell XPS 14Z (L412z) OSX ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem zapytać doświadczonych użytkowników forum czy mam szansę odpalić osx'a na moim laptopie:

 

1. 
a) Laptop: Dell XPS 14Z (L412z)
B) Płyta: Dell Inc. Model: 0178M3 Rev. A00
c) Chipset: ® 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C03
 
2. Intel® Core i7-2640M CPU @ 2.80GHz (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x, AES, AVX)
 
3. 
a) Northbridge: Intel Sandy Bridge rev. 09
B) Southbridge: Intel HM67 rev. B2
 
4. 
a) Intel HD Graphics 3000 (GT2+)
B) NVIDIA GeForce GT 520M
c) Natywna rozdzielczość: 1366 x 768
 
5.
a) Realtek ALC269 
 
6.
a) Lan: Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller
B) Wlan: Intel Centrino Advanced-N 6230 AGN 2x2 HMC WiFi/Bluetooth Adapter (Dell)
 
7. USB 3.0: Texas Instruments TUSB7320/7340 USB 3.0 xHCI Host Controller
 
8.
a) Dysk: SATA-II
B) DVD: SATA
 
9. Klawiatura oraz Touchpad: PS/2
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi do wymiany, dedykowana grafika nie do ruszenia. Z HD3000 mogą być jazdy w postaci np. artefaktów.

LAN: ALXEthernet

Audio: VoodooHDA 2.8.4

Poza tą dedykowaną grafiką - oraz po wymianie WiFi - sprzęt do zrobienia na wypasie. Jeśli nie masz dostępu do OSX, to możesz przygotować klucz USB z 10.8 i Cloverem, a następnie z poziomu systemu update do 10.9. Jeśli jednak masz możliwość, to możesz bez problemu wystartować z 10.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

dziękuję za odpowiedź.

 

Na co najlepiej wymienić WiFi żeby nie było problemów ?

 

I co z tą grafiką konkretnie ? Dedykowana nie będzie działała a na HD3000 są problemy ? Nie da się z tym nic zrobić ? A co to są te artefakty ?

 

WiFi do wymiany, dedykowana grafika nie do ruszenia. Z HD3000 mogą być jazdy w postaci np. artefaktów.

LAN: ALXEthernet

Audio: VoodooHDA 2.8.4

Poza tą dedykowaną grafiką - oraz po wymianie WiFi - sprzęt do zrobienia na wypasie. Jeśli nie masz dostępu do OSX, to możesz przygotować klucz USB z 10.8 i Cloverem, a następnie z poziomu systemu update do 10.9. Jeśli jednak masz możliwość, to możesz bez problemu wystartować z 10.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrzę to MacBook Pro ma ten sam procek i HD3000

 

http://www.x-kom.pl/p/73875-notebook-laptop-13-3-apple-macbook-pro-i7-2640m-4gb-750-dvd-rw-mac-os.html

 

 

Witaj,

 

dziękuję za odpowiedź.

 

Na co najlepiej wymienić WiFi żeby nie było problemów ?

 

I co z tą grafiką konkretnie ? Dedykowana nie będzie działała a na HD3000 są problemy ? Nie da się z tym nic zrobić ? A co to są te artefakty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

dziękuję za odpowiedź.

 

Na co najlepiej wymienić WiFi żeby nie było problemów ?

 

I co z tą grafiką konkretnie ? Dedykowana nie będzie działała a na HD3000 są problemy ? Nie da się z tym nic zrobić ? A co to są te artefakty ?

 

 

 

tu masz przykładową liste kart wifi które dzialają na OS X:

 

 

http://osx-hackintosh.blogspot.co.il/2012/11/wifi-adapters-with-native-support-in-os.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OSX wspiera jakąś kartę WiFi która ma w sobie bluetooth ? Tak jak ta Intel Centrino Advanced-N 6230 AGN co mam ?

 

P.S. Widzę w sygnaturce że masz tą samą grafikę co ja :)

 

Znalazłem tutaj Twój opis załadowania kextów

http://hamac.pl/topic/5935-hd3000-nie-%C5%82apie-qeci/?do=findComment&comment=61131

 

Powiedz proszę czy masz jakieś artefakty czy inne jazdy z tą grafiką na 10.9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OSX wspiera jakąś kartę WiFi która ma w sobie bluetooth ? Tak jak ta Intel Centrino Advanced-N 6230 AGN co mam ?

 

P.S. Widzę w sygnaturce że masz tą samą grafikę co ja :)

 

Znalazłem tutaj Twój opis załadowania kextów

http://hamac.pl/topic/5935-hd3000-nie-%C5%82apie-qeci/?do=findComment&comment=61131

 

Powiedz proszę czy masz jakieś artefakty czy inne jazdy z tą grafiką na 10.9 ?

Nie masz sie czym przejmować. Będzie ci na pewno działać u mnie pojawiają się baaaardzo sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.