Skocz do zawartości

RTL8188SU - nie działa na 10.9. Pomocy


Desperathc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do rzeczy:

Świeża instalacja z cloverem. Wszystko OK, poza kartą WLAN USB Realtek 8188SU.

Po zainstalowaniu paczki przeznaczonej dla Mountain Lion 10.8 (do Mavericks nie znalazłem nigdzie), widzi opcje RTL8188 w ustawieniach "Sieć" ale nie widzi samej karty i nie działa WLAN Realtek Utility, czyli poprostu zrąbana paczka.

 

MultiBeast dla Mavericks widzi moją karte i proponuje sterownik RTL8188SU, instalacja przebiegła pomyślnie i....

ZONK! - nic tak naprawdę się nie zmieniło

 

Znalazłem gdzieś na necie kext dla Mavericks RTL81xx, skopiowałem go do "Biblioteki/Extensions", restart systemu i...

DUPA! 

 

Pomożecie? Czy kupić inną kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok. Już wiem, jeśli po "y" dam enter, wtedy tworzy mi się wpis w rc.local

 

#!/bin/bash

sudo /Applications/Wireless\ Network\ Utility.app/Contents/MacOS/Wireless\ Network\ Utility

 

Ale podczas uruchamiania aplikacji dalej ten sam błąd, natomiast gdy uruchamiam program bezpośrednio z terminala to całkowity brak reakcji nawet błąd nie wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie będę zakładał nowego tematu tylko podepnę się tu ;) Mam identyczny problem z kartą WIFI Usb ale na chipie 8188EU. Instalacja dedykowanego sterownika nie pomaga. Kext się ładuję interfejs sieciowy pokazał się w ustawianiach. Co ciekawe nie jako karta wifi ale jako... Enternet. Aplikacja Wireless Network Utility wywala się, odpalanie jej jako root nie pomaga. Da się jakoś temu zaradzić ?

 

 10488930_663633143715960_2022370195_n.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pewien pomysł, tylko nie wiem czy on zadziała. Daj prawoklik na aplikację, Pokaż zawartość pakietu, Contents, Resources. Znajdź katalog en.lproj, zrób jego kopię (pozostając w Resources) i zmień en w nazwie na pl (czyli będzie pl.lproj). Daj znać czy zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też zakupiłem ten adapter i próbowałem różnych rzeczy, lecz program crashował. Nawet przetłumaczyłem język aplikacji na polski, ale bez rezultatów. Dalej aplikacja wywalała i działała tylko przy języku angielskim. Jednak znalazłem rozwiązanie. Przeglądając Google, natrafiłem na temat na "pewnym" forum i rozwiązanie tam podane okazało się być strzałem w dziesiątkę. Wystarczy ściągnąć poprawioną aplikację z linka, usunąć starą i problem rozwiązany. Nic nie wywala, wszystko działa jak należy. Potwierdzeniem jest mój post, pisany z pomocą tego adaptera :P Link: http://www.tonymacx86.com/attachments/network/98698d1405356155-tp-link-tl-wn725n-v2-wireless_network_utility.zip Mam nadzieję, że to rozwiązanie pomoże wielu osobom, których trapi ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.