Jump to content
Sign in to follow this  
Desperathc

RTL8188SU - nie działa na 10.9. Pomocy

Recommended Posts

Witam. Do rzeczy:

Świeża instalacja z cloverem. Wszystko OK, poza kartą WLAN USB Realtek 8188SU.

Po zainstalowaniu paczki przeznaczonej dla Mountain Lion 10.8 (do Mavericks nie znalazłem nigdzie), widzi opcje RTL8188 w ustawieniach "Sieć" ale nie widzi samej karty i nie działa WLAN Realtek Utility, czyli poprostu zrąbana paczka.

MultiBeast dla Mavericks widzi moją karte i proponuje sterownik RTL8188SU, instalacja przebiegła pomyślnie i....

ZONK! - nic tak naprawdę się nie zmieniło

Znalazłem gdzieś na necie kext dla Mavericks RTL81xx, skopiowałem go do "Biblioteki/Extensions", restart systemu i...

DUPA! 

Pomożecie? Czy kupić inną kartę?

dalej to samo czyli nieoczekiwane zamknięcie

odpalam nano w terminalu, w oknie gnu nano wpisuję: sudo /Applications - itd.

następnie zamykam ctrl+x, potem y no i pojawiają się jeszcze opcje to files, mac format, dos format, arepend itd.

Nie wiem co robię źle

Ok. Już wiem, jeśli po "y" dam enter, wtedy tworzy mi się wpis w rc.local

#!/bin/bash

sudo /Applications/Wireless\ Network\ Utility.app/Contents/MacOS/Wireless\ Network\ Utility

Ale podczas uruchamiania aplikacji dalej ten sam błąd, natomiast gdy uruchamiam program bezpośrednio z terminala to całkowity brak reakcji nawet błąd nie wyskakuje

Nie będę zakładał nowego tematu tylko podepnę się tu ;) Mam identyczny problem z kartą WIFI Usb ale na chipie 8188EU. Instalacja dedykowanego sterownika nie pomaga. Kext się ładuję interfejs sieciowy pokazał się w ustawianiach. Co ciekawe nie jako karta wifi ale jako... Enternet. Aplikacja Wireless Network Utility wywala się, odpalanie jej jako root nie pomaga. Da się jakoś temu zaradzić ?

10488930_663633143715960_2022370195_n.jp

Odkryłem małą ciekawostkę, wystarczy zmienić język systemu na angielski i aplikacja się nie wywala. Net działa czego dowodem jest ten wpis, posiadam TL-WN725N na USB i cały czas borykałem się z kraszem aplikacji. Tylko kijowo tak po angielsku. Może jakiś fachman by coś poradził?

Mam pewien pomysł, tylko nie wiem czy on zadziała. Daj prawoklik na aplikację, Pokaż zawartość pakietu, Contents, Resources. Znajdź katalog en.lproj, zrób jego kopię (pozostając w Resources) i zmień en w nazwie na pl (czyli będzie pl.lproj). Daj znać czy zadziała.

Też zakupiłem ten adapter i próbowałem różnych rzeczy, lecz program crashował. Nawet przetłumaczyłem język aplikacji na polski, ale bez rezultatów. Dalej aplikacja wywalała i działała tylko przy języku angielskim. Jednak znalazłem rozwiązanie. Przeglądając Google, natrafiłem na temat na "pewnym" forum i rozwiązanie tam podane okazało się być strzałem w dziesiątkę. Wystarczy ściągnąć poprawioną aplikację z linka, usunąć starą i problem rozwiązany. Nic nie wywala, wszystko działa jak należy. Potwierdzeniem jest mój post, pisany z pomocą tego adaptera :P Link: http://www.tonymacx86.com/attachments/network/98698d1405356155-tp-link-tl-wn725n-v2-wireless_network_utility.zip Mam nadzieję, że to rozwiązanie pomoże wielu osobom, których trapi ten problem.