Skocz do zawartości

AppleHDA dla ALC 892 - Szybka instalacja


arielvanp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AppleHDA dla ALC 892 
 
Config.plist Clovera sekcja Audio:
W configu naszego boot loadera nalezy ustawic Audio na Inject 12

EFI/CLOVER/config.plist

	<key>Devices</key>
	<dict>
		<key>Audio</key>
		<dict>
			<key>Inject</key>
			<string>12</string>
		</dict>
	</dict>
 

Kopiowanie kextu do clovera

otwieramy folder „Kext do Clovera” kopiujemy kext „ALC892-v.6-f.mic.ML.kext”  na partycje EFI lub pendrive z boot loaderem 
EFI/CLOVER/Kext/10.X
10.X - osatnia cyfra po kropce oznacza nasza wersje systemu.
 
 
Montowanie partycji EFI
Uruchamiamy aplikacje Terminal (Aplikacje/Narzedzia/Terminal.app)
Identyfikujemy dysk startowy z partycja EFI podajac komende:
diskutil list
image.png
 
Ustalamy punkt montowania partycji EFI komenda:
mkdir /Volumes/efi
 
Montujemy partycje EFI komenda:
sudo mount -t msdos /dev/diskXsZ /Volumes/efi
 
w miejscu:
X - Wpisujemy numer dysku
Z - Numer partycji
 
 
2xz.png
 
wpisujemy haslo i zatwierdzamy enterem ,  partycja zostala zamontowana 
 
image.jpg
 
Instalacja kextu programem „Kext Wizard”
 
Otwieramy folder „Kext AppleHDA do systemu” nastepnie aplikacje znajdujaca sie wewnatrz „Kext Wizard.app”
Przechodzimy do zakladki „Instalacja” przeciagamy „AppleHDA.kext” do programu  znajdujacy sie rowniez w tym samym folderze.
Zrzut_ekranu_2014_05_02_o_19_28_31.png
Klikamy instaluj , podajemy haslo klikamy ok.
Czekamy na komunikat o zakonczeniu instalacji.
Zrzut_ekranu_2014_05_02_o_19_29_34.png
Przebudowa Cache oraz naprawa uprawnien w programie Kext Wizard
 
Otwieramy folder „Kext AppleHDA do systemu” nastepnie aplikacje znajdujaca sie wewnatrz „Kext Wizard.app”
Program automatycznie uruchamiany jest w pierwszej zakladce czyli „Konserwacja”.
Zaznaczamy Napraw Uprawnienia oraz Przebuduj cache , klikamy wykonaj , czekamy na ukonczenie konserwacji .
Zrzut_ekranu_2014_05_02_o_19_33_05.png
Zrzut_ekranu_2014_05_02_o_19_34_34.png
 
Po pomyslnie wykonanym zadaniu nalezy zrestartowac komputer po tej czynnosci mozemy cieszyc sie dzialajacym dzwiekiem.
 
__________________________________
Kext AppleHDA pochodzi z systemu 10.9.3 zostal spaczowany metoda 314Ter’a - http://hamac.pl/topic/7072-legacyhda-alc882-888-889-892-898-1150-1200-on-asus-msi/
Post bedzie uaktualniany po kazdej aktualizacji systemu 10.9 wraz z nowym AppleHDA

ALC 892.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

zrobiłem wszystko pokoleji (parę razy wręcz) i nie dość że na os x'e nie mam dźwięku (tylko pisk w słuchawkach) to na windowsie 8.1 dzwiek padl totalnie - nie pomogło reinstalowanie sterowników czy przywracanie systemu

jakies pomysły gdzie zrobiłem błąd i jak się z tego wykaraskać? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek, stery zostaw w spokoju.  Wyłącz zasilacz, odłącz z prądu i poczekaj parę minut. Ewentualnie zresetuj bios zworką po tym zabiegu i jeszcze raz wyłącz zasilacz . Nie wiem czym to jest spowodowane, sam zachodziłem w głowę, nawet chciałem słać mobasa do serwisu, jak widać niepotrzebnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie według tej instrukcji uruchomiłem dźwięk na 10.9.4.

W config.plist Clovera zmieniłem inject layout na 12.

ALC892-v.6-f.mic.ML.kext skopiowałem  do katalogu z kextami Clover'a.

Potem skopiowałem layout12.xml.zlib i Platforms.xml.zlib do /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/Resources/ (pierwsza ingerencja w oryginał). 

Wykonałem bin patch /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext/Contents/MacOS/AppleHDA (druga ingerencja w oryginał).

Na koniec przebudowa cache'u i uprawnień. 

 

I teraz jak wykonać powyższe, ostatnie dwie operacje w locie (pewnie przy pomocy Clovera) podczas ładowania systemu,  zamiast wykonywać je trwale na oryginalnym AppleHDA.kext?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@madmak, nie da się. Aktualizacja nadpisuje plisty. O ile sam binpatch jest do zrobienia o tyle podłożenie Layout i Platform nie da rady za pomocą clovera.

 

Na forum oswaldini podawał przykład skryptu jaki można wrzucić sobie do systemu, który to sprawdza przy wyłączaniu czy AppleHDA nie został przywrócony do oryginału, jak został to wykonuje binpatch i kopiuje plisty. Skrypt prosty i skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.