Skocz do zawartości

XFX R9 290 Maverics 10.9.3


driztest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

moze kawalek mojej historyjki:) zlozylem nowego kompa....na starym mialem zainstalowanego iatkosa 10.8.5..stary dysk z niego, bez formatowania wlozylem do nowego kompa, sciagnolem 10.9.4 z app store...i na stary system zainstalowalem nowy( bez formatowania.)...gwizdek,multi bestia...zainstalowalem tez stery od netkasa i whala....system chodzil mi okolo 2 tygodnie, karta radeon 290x saphire widziana jako hawaii prototype...open cl w photoshopie itp..wszystko pieknie...niestety, system wywalilo, zaczely sie historie z wyciaganiem kabla zeby byl obraz...pozniej powazne zawieszki, az do momentu w ktorym nie chcial sie odpalic... staram sie na nowo zainstalowac system przez z guidem tonego...ale po instalacji netkasa...karte wyswietla mi jako ati 8xxx...albo 4xxxx. open cl w ps tez nie chodzi...kabel trzeba wyciagac i system bootuje sie tylko  z gwizdka...zainstalowalem tez 10.10 pubilc beta...ale tuta widzi karte jako 8xxx...i w dodatku sa artefakty i trzeba wyciagac kabel od grafy zeby chodzila...a w zwiazku ze nie chodzila nawet sieciowka...szybko wracam do walki z mavericksem.... zastanawiam sie metoda instalacji ma wplyw na to wszystko...moze komus sie przyd moj opis..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje problemy wynikają z użycia narzędzi tonyego. Z samą kartą nie ma większych problemów. Na starcie działają oba DVI. Ponoć DP6 załatwia sprawę obsługi wielu monitorów. Do tematu AMD8000Controller można podejść w inny sposób, edytując framebuffer, otrzymujemy wtedy działające wszystkie wyjścia i brak zakłóceń obrazu. O wiele gorzej jest z rdzeniem Bonaire ale tam już udało mi się uruchomić osobno każdy port więc potencjał jest. Identyfikacja jako 8XXX jest typowa więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"łatwo można nim uszkodzić sprzęt" przepraszam za wyrażenie ale jebłem...

Szczerze to Clover jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem i paradoksalnie najprostszym, zrób porządną konfiguracje załóż temat, zapoznaj się z tym

Przy odpowiednim sprzęcie trzy kexty i prosty config załatwia sprawę na cacy, choć przyznam że wkopałeś się z tą kartą bo pełne okiełznanie Hawaii dla początkującego to twardy orzech do zgryzienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Netkas robił testową paczkę dla 10,9.4 ale to było jedne jedybne wydanie. Nawet pod 1al0.10 jakość wsparcia jest mocno wątpliwa, działa wyłącznie jedno DVI i brak obsługi wielu monitorów, dodatkowo "trzepanie" ekranem gdy nie używamy framebuffera, kiedy już go aktywujemy to potrzeba nowych connectorów bo w baladi jest 5x DP... do zrobienia, sam zmusiłem tak do pracy rdzeń bonaire ale przy tej okazji były inne bugi. Generalnie w ciągu dwóch miesięcy Nvidia ogarnęła swoje kexty dla Maxwelli czego AMD/Apple jeszcze nie zrobiło z Hawaii i Bonaire. Jak masz samozaparcie to jest do w miarę pełnego odpalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dupa. W takich warunkach nie jestem wstanie pracować na osx ...upgreade do r9 290 to słaby pomysł....Narazie trzeba poczekać na windzie.....Mi po dopisaniu do kexta AMD7000 ---ID 0x67B01002  nic nie dało, grafa dalej jest nierozpoznawalna..."Unknown 7 MB graphics" na 10.9.4 "graphics enabler=no"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.