Skocz do zawartości

Składanie Hackintosha do 1500zł


maly01495
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli w przyszłości to do 500 zł powinien działać R7 260X, mam w planie zakup takowej i testy pod 10.10 bo tak na dobrą sprawę w przedziale do 500 zł nie ma na razie nic kompatybilnego z OS X oprócz GTX 650 Ti która w tej chwili ssie w porównaniu do Radka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

 

Płyta główna ASRock Z87 Pro4 /Z87/DDR3/SATA3/USB3/PCIE3.0/s1150/ATX - Z87 Pro4

Procesor Intel Core i3-4330 4MB Cache, 3.50 GHz 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro

Dysk SSD Samsung SSD840 EVO 120GB SATAIII 2.5''

Dysk twardy Western Digital WD Red 1 TB

Pamięć Team Group Vulcan Gold - DDR3-1600 CL9 - 8 GB (2x4GB)

Gigabite GC-WB300D + Atheros AR5B195

Zasilacz Corsair VS 550W

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl 

 

 

Cena: 2365 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Co sądzicie o tym procesorze?

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-546530/

Warto dołożyć do niego te 400 zł?

 

Proszę też zwrócić uwagę na promocje. Czy któraś z tych płyt jest kompatybilna z OSX? 

 

 

Druga propozycja

http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4570-3-2ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54570-546528/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipset Z97 niestety nie jest jeszcze używany w makach więc ewentualny zakup jest bardzo ryzykowny, zdecydowanie lepiej postawić na płytę która jest już "rozgryziona". Czy opłaca się dokładać? To wszystko zależy od zastosowania, po prostu musisz sam ocenić czy zwykły i3 ci wystarczy czy jednak wolisz kręcić. Poczytaj sobie recenzje, porównaj wykresy. Dla mnie i5 byłby opłacalny do dekodowania x264, dla każdego coś innego :) i3 w zupełności wystarcza do typowych zastosowań a jedyną grą która zagięła ten procesor jest Watch Dogs, choć nie w znaczącym stopniu porównując do procków dwuwątkowych.

Jeśli będziesz miał w planie zakup karty ze średniego segmentu to i5 jest raczej zbędny. Kontynuując wątek grafiki to za jakieś trzy tygodnie będę miał 260X na pokładzie, wszystko zależy jak szybko wyjdzie DP2 bo na razie system jest zbyt niestabilny na jakieś głębsze zabawy z nową kartą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zmodyfikowałem trochę zestaw aktualnie wygląda tak:

 

Płyta główna ASRock Z87 Pro4 /Z87/DDR3/SATA3/USB3/PCIE3.0/s1150/ATX - Z87 Pro4

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL

Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan Pro

Dysk SSD Samsung SSD840 EVO 120GB SATAIII 2.5''

Pamięć HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10

Gigabite GC-WB300D + Atheros AR5B195

Zasilacz Corsair VS 550W

Obudowa Fractal Design Define R4 Black Pearl 

 

Czekam na testy ww Radeona ale co sądzicie o tej karcie?

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dp-dvi-box-gv-n760oc-2gd-546589/

Oglądałem i czytałem sporo recenzji i karta wydaję się być warta swojej ceny dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipset Z97 niestety nie jest jeszcze używany w makach więc ewentualny zakup jest bardzo ryzykowny, zdecydowanie lepiej postawić na płytę która jest już "rozgryziona". Czy opłaca się dokładać? To wszystko zależy od zastosowania, po prostu musisz sam ocenić czy zwykły i3 ci wystarczy czy jednak wolisz kręcić. Poczytaj sobie recenzje, porównaj wykresy. Dla mnie i5 byłby opłacalny do dekodowania x264, dla każdego coś innego :) i3 w zupełności wystarcza do typowych zastosowań a jedyną grą która zagięła ten procesor jest Watch Dogs, choć nie w znaczącym stopniu porównując do procków dwuwątkowych.

Jeśli będziesz miał w planie zakup karty ze średniego segmentu to i5 jest raczej zbędny. Kontynuując wątek grafiki to za jakieś trzy tygodnie będę miał 260X na pokładzie, wszystko zależy jak szybko wyjdzie DP2 bo na razie system jest zbyt niestabilny na jakieś głębsze zabawy z nową kartą 

 

Grzesiek13 ten Radek będzie działał, pod 10.9 czy nie masz szans i dopiero wspierany pod 10.10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigFox, poczekajcie jeszcze dwa tygodnie :P będę ją miał na warsztacie albo tańszego R7 260, netkas przeportował kexty z 10.10 więc powinna wstawać w Mavericks, powinna...

A R9 270X to przecież stary dobry niżej taktowany HD 7970 więc rusza bezproblemowo o czym wiadomo od dawna  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupno Asusa R9 270X byłoby dobrym wyborem? Mocna karta, cena wydaje sie być tez ok no i kompatybilna. Według was lepiej kupić radka czy dżiforca? :) Mowa o GTX760

Moim zdaniem GTX 760 jest lepszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A R9 270X to przecież stary dobry niżej taktowany HD 7970 więc rusza bezproblemowo o czym wiadomo od dawna   ;)

 

Chwilka, ale 280X to odgrzany 7970... a 270X to 7870.

 

Jeśli ma być to karta do kodowania wideo, to radeon może być lepszy, ale jak na tej VGA chce się pograć w gry pod Windows, to jednak nvidia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg mnie nvidia będzie lepszym wyborem... GTX760 ASUSa z chłodzeniem DirecCU II jest bardzo fajną kartą, mała, cicha, nie grzeje się, max pod obciążeniem jak zobaczysz 65 stopni to wszystko... przez co jest cicha.

Dokładnie tak ale i do zastosowań innych jest lepsza, polecam poczytać bądź obejrzeć na YT jak AMD oszukuje w benchmarkach względem do NVidi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.