Skocz do zawartości

problem z gigabyte p31-es3g, nie można sformatować dysku


ThePiotreg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PATRZCIE POSTY NIŻEJ.

Witam, ostatnio chciałem pokobminować z osx'em na moim wehikule czasu (czyt. dziadku na 775 i z 9500gt) korzystałem z tego poradnika: www.youtube.com/watch?v=CD9kfotqbCk bo komputera z "jabłukiem" nie mam, a virtualbox na w8.1 wywala błąd z amd-v. Problem jest taki: kiedy instaluję system opcja erase jest niedostępna, w poradniku piszą o włączeniu ahci ale ja takiej funkcji w moim biosie od adward'u z 2008 nie mam :/
@Edit: Jak powiedział MKjanek32, aktualnie zależy mi na instalacji 10.6.3, później update do 10.6.8, dopiero po tym Mavericks, jak wszystko będzie działać jak powinno, kupię oryginalny system ze sklepu appla i z poziomu pirata zrobię pendrive unibeastem.

Parametry pc'ta:
1. Gigabyte P31-es3g

2. Intel Pentium Dual-Core E5200, obsługuje SSE3 i SSSE3

3. Intel® ICH7

4. Ni ma

5. Asus Gigabyte 9500gt 1gb

6. Realtek ALC888

7. Realtek 8111C

8. Ni ma

9. Prawdopodobnie ide, bo ja wyczytałem tutaj: http://www.manualowl.com/m/Gigabyte/GA-P31-ES3G/Manual/208051 (strona 57, na samym dole):  "Hard drives in RAID/AHCI are not supported" oraz w biosie: 

 

1.jpg

 

C: Windows

D: tu przypisał się pendrive z instalką w8.1, nie wiem czamu.

E: Pliki 1

F: Mac OS X

G: Gry

H: Pliki 2

I: Pliki 3

10. Klawiatura PS2, Myszka USB

Tu macie screen'a ukadu partycji na gparted:

screenshot.png
 

Nie wiem czemu ale nie mogłem zamontować żadnej partycji na linux'sie, próbowałem gparted live cd i mint lxde ale zawsze było: The enclosing drive for the volume is locked, dopiero po zapisaniu screen'a na dysku z windowsem nagle się tam pojawił i partycje można było normalnie przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz jednego posta pod drugim! jak chcesz coś dodać, użyj edycji.

 

Jaką wersję próbujesz instalować? Wg mnie na tym sprzęcie najlepiej zacząć od 10.6.8, z pod niego pobrać Mavericksa, a potem zaktualizować z poziomu systemu (tylko koniecznie bootloaderem musi wtedy być Clover).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sory, ale wersja mobilna nie miała opcji edytowania postów :/ spróbuję.

Dałbyś linka do torrent'a z tym systemem? tylko coś ala iaktos lub ideneb bo jak już mówiłem, nie mogę zrobić unibeast'em.

W waszym poradniku pisało że: 

  • W BIOSie należy ustawić (jeśli jest) tryb AHCI dla dysków SATA, przez który MacOS X nie potrzebuje dodatkowego sterownika (kexta) do chipsetu oraz przyspiesza znacznie działanie systemu.

Jaki to kext? czy będe musiał go używać?

Co wybrać przy instalacji jeśli chodzi o karty dźwiękowe/sieciowe? bo mikrofoni głośniki mam np. podpięte pod SB Audigy SE a słuchawki pod zintegrowaną.

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p31-es3g_1x/specs/ <-tu jest strona płyty głównej bo w windowsie piszę mi że mam kartę dźwiękową: Realtek High Definition audio. Czy bedą mi potrzebne jakieś kexty?

Spróbuję z iaktos'em m2l (10.7.2) bo z tym 10.6.8 nie chcę mi się bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur9010
Jak mówił MKjanek32, pierw musze zainstalować 10.6.8 a potem myśleć o 10.9, podałbyś link do jakiejś dystrybucji? Coś ala iaktos i ideneb tylko z 10.6.8. Szukałem po googlach ale nic nie znalazły :/ przeczytaj moje poprzednie posty.

A niresha właśnie wtedy instalowałem (zaś z komórki, ehh, jutro poprawię)

Ktoś na forum powiedział że "przez distra zobaczysz tylko system, pobierz retail'a" tylko teraz pytanie: z kąd wziąć retail'a 10.6.8 i zbootować go do instalacji bez dostępu do komputera z osx'em (emulacja tu odpada, patrz pierwszy post) i czym wypalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie reanimacji windows'a... zainstalowałem iaktos'a w wersji 10.5.7 (wiem dziwne że instaluje leoparda ale to jedyna wersja która mieści się na dvd...) a po instalacji: 

Cameleon v2:

Boot0: test

Boot0: test

Boot0: error

Cameleon v1:

Boot0: error

(zainstalowałem teraz 7 bo miałem tylko niego na płytce,  teraz 7 zgram 8.1 na pendrive i przywrócę bootloader, po tym wszystkim sformatuję 7 i będzie jak dawniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Pytanie NUMBER ŁON: co wy na iaktos'a s3? właśnie kupiłem płytkę dvd-rw i będe nagrywał, czy starowniki zawarte z tym systemem będą ok? jaki bootloader wybrać pod moją płytę? zaktualizowałem wszystkie parametry w pierwszym poście, próbowałem instalować iaktos'a i to co się stało macie powyżej /\ . Pytanie NAMBER TU: Jakie kexty będą mi potrzebne? Co z aktualizacją do 10.6.8? po wypaleniu na płytę "aktualizatora" mogę normalnie zaktualizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co ktoś już wspominał - jeżeli na poważnie chcesz się zająć tematem, tylko oryginalna wersja (retail) 10.6.3 + combo update do 10.6.8. Linków oczywiście nie podam, powiem tylko, że jest do znalezienia wiadomo gdzie.

Z dystrybucjami jest taki problem, że nigdy nie wiadomo, co zostało zmodyfikowane. I na przykład po aktualizacji system może nie wstać, bo zostaną nadpisane jakieś potrzebne pliki. Jak porządnie sam postawisz system, to aktualizacje nie powinny być problemem (chyba, że Apple coś zepsuje, zdarzało się parę razy ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jeszcze żyje! zapomniałem kompletnie o tym temacie po instalacji w8.1. MKjanek32, załóżmy że kupiłem płytę z osx 10.6.3 zgrałem dmg na komputer i nagle po wyciągnięciu z napędu płyta znikła. Da się zainstalować przez unibootx'a retail'a na pendrive? czym wypalić unibootx'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowego verbatimka DVD DL (BEZ RW!!!) i mac'a osx'a 10.6.3 retail w iso, teraz czym to nagrać żeby nie spieprzyć? na drugiej płycie mam unibootx'a z waszego poradnika, startuje bez problemu.

@edit

 

picture-1.jpg
 

Pobrałem obraz z zainstalowanym osx'em oraz konfiguracją dla vmware, niestety mój procesor nie wspiera vt-x więc jedyna wersja jaką mogę postawić to 10.5, teraz tylko nagrać płytę za pomocą disk utility i tu jest haczyk, w disk utility piszę że nie mam opcji nagrywania i nie wiem gdzie znaleźć sterowniki i nie wiem w czym poza osx'em to nagrać ;_;

 

picture-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdecydowałem się zaś na instalację iaktos'a s3, tylko co wybrać w customize? instaluję bez bootloadera bo później sam sobie go dogram, podczas instalacji wyskoczył błąd i musiałem resetować komputer, jutro zainstaluję naprawdę minimum czyli te fakesmc i inne, oczywiście bez bootloaderów, karneli i sterowników. I jaki bootloader polecacie do mojego układu partycji oraz systemów i biosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem tego iaktos'a, jedyne co teraz udało mi się zrobić to zainstalować chrome i sterowniki do karty graficznej, tylko jest problem, monitor który mam podłączony przez adapter dvi-vga jest strasznie ciemny i nie mogę zmienić jasności

12531024.jpg

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              |

Problem naprawiony, po instalacji combo update do 1.6.8 jasność monitora jest ok teraz zostały kexty i bootloadery \/

 

jeszcze do tego mam problem z zainstalowaniem javy, teraz robie combo update do 10.6.7 a potem do 10.6.8  :) a i jeszcze jaki bootloader do mojego biosu, układu partycji i systemów? byle żeby nie było jak z iaktos'em 1.5.7 (patrz wyżej) i wiecie jakie sterowniki kexty do 10.6.8 na alc888 i sound blaster audigy se? podacie linki, instaluję za pomocą kext wizard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.